Uitslag per stembureau in Maastricht (2022)
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 telde Maastricht 80 stembureaus. Het zwaarste stembureau, Stembureau Stadhuis, Merretkamer, leverde 3,9% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 9%.
Bekijk de uitslag per wijk in Maastricht
Wat valt op
- 15 van de 80 stembureaus (19%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 18% van de stembureaus.
- 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 0%.
- Ongeldige en blanco stemmen: 0,56% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,55%).
Opvallende stembureaus
- Zwaarste stembureau: Stembureau Stadhuis, Merretkamer 3,9% van de stemmen
- Lichtste stembureau: Stembureau Basisschool El Habib 0,2% van de stemmen
- Meest afwijkend stemgedrag: Stembureau Basisschool El Habib SPM +48,2 procentpunt
- Meeste ongeldige en blanco stemmen: Stembureau Theater aan het Vrijthof 1,7% van de stembiljetten
Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten
Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.
Stembureaus met een opvallende telling
| Stembureau | Stemmen | Wat is er gemeld |
|---|---|---|
| Stembureau Stadhuis, Merretkamer | 1.739 | Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,2%) |
| Stembureau Theater aan het Vrijthof | 738 | Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,7%) |
| Stembureau Wijkcombinatiegebouw La Bellettsa | 678 | Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,5%) |
| Stembureau Muziekschool Kumulus | 672 | 7 stembiljetten meer geteld dan er kiezers waren toegelaten; opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,6%) |
| Stembureau Wijkcentrum De Luibe | 563 | Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,4%) |
Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst
| Stembureau | Toegelaten kiezers | Aandeel opkomst | Geldige stemmen | Gewicht gemeente | Gewicht landelijk | Grootste partij | Wijkt het meest af | Ongeldig/blanco | Telverschil |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Stembureau Stadhuis, Merretkamer 6211 CL | 1.761 | 3,9% | 1.739 | #1 · 3,9% | 0,0252% | GROENLINKS (14%) | SPM −7,1 procentpunt | 22 (1,2%) | 0 |
| Stembureau Buurtcentrum Atrium 6215 SW | 1.152 | 2,5% | 1.141 | #2 · 2,5% | 0,0165% | Partij Veilig Maastricht (16%) | Partij Veilig Maastricht +7,9 procentpunt | 11 (1,0%) | 0 |
| Stembureau Harmoniezaal Kon. Harmonie Heer 6226 GP | 1.136 | 2,5% | 1.131 | #3 · 2,5% | 0,0164% | D66 (15%) | D66 +4,4 procentpunt | 5 (0,4%) | 0 |
| Stembureau Basisschool Anne Frank 6229 AV | 1.105 | 2,4% | 1.101 | #4 · 2,4% | 0,0160% | CDA (14%) | CDA +4,1 procentpunt | 5 (0,5%) | +1 |
| Stembureau Buurtcentrum Sint Pieter 6212 BT | 1.015 | 2,2% | 1.010 | #5 · 2,2% | 0,0146% | D66 (21%) | D66 +10,8 procentpunt | 5 (0,5%) | 0 |
| Stembureau Centre Céramique 6221 KV | 975 | 2,1% | 969 | #6 · 2,1% | 0,0140% | D66 (15%) | VVD +5,9 procentpunt | 5 (0,5%) | −1 |
| Stembureau Stadhuis Merretkamer 6211 CL | 954 | 2,1% | 947 | #7 · 2,1% | 0,0137% | GROENLINKS (13%) | Volt +6,5 procentpunt | 7 (0,7%) | 0 |
| Stembureau Centre Ceramique 6221 KV | 924 | 2,0% | 921 | #8 · 2,0% | 0,0134% | D66 (14%) | D66 +3,9 procentpunt | 3 (0,3%) | 0 |
| Stembureau Amyerhoof 6225 AZ | 903 | 2,0% | 897 | #9 · 2,0% | 0,0130% | CDA (19%) | CDA +9,0 procentpunt | 6 (0,7%) | 0 |
| Stembureau Buurtcentrum De Boeckel 6228 DN | 866 | 1,9% | 866 | #10 · 1,9% | 0,0126% | Partij Veilig Maastricht (16%) | Partij Veilig Maastricht +8,4 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau Trefcentrum Wittevrouwenveld 6224 GK | 873 | 1,9% | 866 | #11 · 1,9% | 0,0126% | Partij Veilig Maastricht (19%) | Partij Veilig Maastricht +11,1 procentpunt | 8 (0,9%) | +1 |
| Stembureau Restobar Mama 6224 KV | 852 | 1,9% | 847 | #12 · 1,9% | 0,0123% | D66 (16%) | D66 +6,0 procentpunt | 4 (0,5%) | −1 |
| Stembureau St. Annakerk 6217 JW | 749 | 1,7% | 746 | #13 · 1,7% | 0,0108% | GROENLINKS (14%) | GROENLINKS +4,3 procentpunt | 3 (0,4%) | 0 |
| Stembureau Theater aan het Vrijthof 6211 LE | 751 | 1,7% | 738 | #14 · 1,6% | 0,0107% | GROENLINKS (16%) | SPM −8,9 procentpunt | 13 (1,7%) | 0 |
| Stembureau Athos 6213 CD | 739 | 1,6% | 736 | #15 · 1,6% | 0,0107% | D66 (19%) | D66 +8,6 procentpunt | 3 (0,4%) | 0 |
| Stembureau Gemeenschapshuis Aen de Wan 6227 BZ | 727 | 1,6% | 725 | #16 · 1,6% | 0,0105% | CDA (17%) | CDA +6,8 procentpunt | 2 (0,3%) | 0 |
| Stembureau Centre Ceramique 6221 KV | 727 | 1,6% | 723 | #17 · 1,6% | 0,0105% | D66 (15%) | D66 +4,6 procentpunt | 4 (0,6%) | 0 |
| Stembureau Gemeenschapshuis De Klaekeburg 6229 VN | 712 | 1,6% | 708 | #18 · 1,6% | 0,0103% | CDA (19%) | CDA +8,7 procentpunt | 4 (0,6%) | 0 |
| Stembureau Kumulus West 6211 RB | 702 | 1,5% | 694 | #19 · 1,5% | 0,0101% | GROENLINKS (16%) | GROENLINKS +6,1 procentpunt | 6 (0,9%) | −2 |
| Stembureau Wijkcombinatiegebouw La Bellettsa 6221 SZ | 688 | 1,5% | 678 | #20 · 1,5% | 0,0098% | Partij Veilig Maastricht (23%) | Partij Veilig Maastricht +15,0 procentpunt | 10 (1,5%) | 0 |
| Stembureau Muziekschool Kumulus 6221 BA | 676 | 1,5% | 672 | #21 · 1,5% | 0,0097% | VVD (11%) | VVD +4,5 procentpunt | 11 (1,6%) | +7 |
| Stembureau Stadhuis Merretkamer 6211 CL | 676 | 1,5% | 671 | #22 · 1,5% | 0,0097% | GROENLINKS (12%) | Partij Veilig Maastricht −5,3 procentpunt | 5 (0,7%) | 0 |
| Stembureau Gymzaal Borgharen 6223 AR | 660 | 1,5% | 658 | #23 · 1,5% | 0,0095% | CDA (16%) | D66 −6,2 procentpunt | 2 (0,3%) | 0 |
| Stembureau Buurtcentrum Boschpoort 6219 AX | 648 | 1,4% | 645 | #24 · 1,4% | 0,0094% | SAB Sociaal Actieve Burgerpartij (24%) | SPM −6,3 procentpunt | 3 (0,5%) | 0 |
| Stembureau Buurtcentrum Nazareth 6222 TE | 648 | 1,4% | 639 | #25 · 1,4% | 0,0093% | Partij Veilig Maastricht (14%) | Partij Veilig Maastricht +6,7 procentpunt | 7 (1,1%) | −2 |
| Stembureau Gymzaal OBS de Regenboog 6226 AR | 632 | 1,4% | 631 | #26 · 1,4% | 0,0091% | GROENLINKS (16%) | GROENLINKS +6,3 procentpunt | 1 (0,2%) | 0 |
| Stembureau Winkelcentrum Brusselse Poort 6216 CG | 627 | 1,4% | 627 | #27 · 1,4% | 0,0091% | SPM (11%) | Volt +4,0 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau Gemeenschapshuis Aen de Wan 6227 BZ | 615 | 1,4% | 609 | #28 · 1,3% | 0,0088% | SPM (12%) | PvdA −3,5 procentpunt | 5 (0,8%) | −1 |
| Stembureau NS Centraal Station 6221 BT | 612 | 1,3% | 606 | #29 · 1,3% | 0,0088% | GROENLINKS (16%) | Volt +7,3 procentpunt | 5 (0,8%) | −1 |
| Stembureau Flat Elisabeth Gruytersstraat 6216 EN | 605 | 1,3% | 602 | #30 · 1,3% | 0,0087% | SPM (20%) | SPM +8,8 procentpunt | 3 (0,5%) | 0 |
| Stembureau De Wiemerink 6217 XL | 603 | 1,3% | 599 | #31 · 1,3% | 0,0087% | CDA (12%) | GROENLINKS −5,5 procentpunt | 4 (0,7%) | 0 |
| Stembureau Gemeenschapshuis Aen de Wan 6227 BZ | 598 | 1,3% | 599 | #32 · 1,3% | 0,0087% | CDA (15%) | CDA +5,0 procentpunt | 2 (0,3%) | +3 |
| Stembureau Amyerhoof 6225 AZ | 592 | 1,3% | 592 | #33 · 1,3% | 0,0086% | SPM (30%) | SPM +19,6 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau Centre Céramique 6221 KV | 581 | 1,3% | 581 | #34 · 1,3% | 0,0084% | GROENLINKS (17%) | GROENLINKS +7,2 procentpunt | 1 (0,2%) | +1 |
| Stembureau Wijkcentrum De Luibe 6218 HK | 571 | 1,3% | 563 | #35 · 1,2% | 0,0082% | CDA (12%) | PvdA +3,0 procentpunt | 8 (1,4%) | 0 |
| Stembureau Sporthal Daalhof 6215 JC | 559 | 1,2% | 554 | #36 · 1,2% | 0,0080% | SPM (19%) | SPM +8,2 procentpunt | 5 (0,9%) | 0 |
| Stembureau vm. Basisschool de Kring 6228 GC | 543 | 1,2% | 542 | #37 · 1,2% | 0,0079% | SPM (22%) | SPM +11,2 procentpunt | 1 (0,2%) | 0 |
| Stembureau Hotel van der Valk 6227 AL | 542 | 1,2% | 540 | #38 · 1,2% | 0,0078% | GROENLINKS (11%) | PvdA −2,4 procentpunt | 2 (0,4%) | 0 |
| Stembureau Bejaardensociëteit Belfort 6216 PS | 531 | 1,2% | 528 | #39 · 1,2% | 0,0077% | SPM (25%) | SPM +14,0 procentpunt | 2 (0,4%) | −1 |
| Stembureau Buurtcentrum Mariaberg 6214 SW | 528 | 1,2% | 528 | #40 · 1,2% | 0,0077% | Partij Veilig Maastricht (9%) | D66 −4,5 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau Amyerhoof 6225 AZ | 525 | 1,2% | 525 | #41 · 1,2% | 0,0076% | SPM (29%) | SPM +17,8 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau Sporthal Daalhof 1 6215 JC | 518 | 1,1% | 517 | #42 · 1,1% | 0,0075% | Partij Veilig Maastricht (14%) | Partij Veilig Maastricht +6,7 procentpunt | 1 (0,2%) | 0 |
| Stembureau Gemeenschapshuis Aen de Wan 6227 BZ | 516 | 1,1% | 515 | #43 · 1,1% | 0,0075% | CDA (16%) | CDA +6,1 procentpunt | 0 (0,0%) | −1 |
| Stembureau Centre Manjefiek Malberg 2 6218 AV | 512 | 1,1% | 509 | #44 · 1,1% | 0,0074% | Partij Veilig Maastricht (21%) | Partij Veilig Maastricht +13,7 procentpunt | 3 (0,6%) | 0 |
| Stembureau Showroom Garage Bollen 6211 NJ | 490 | 1,1% | 490 | #45 · 1,1% | 0,0071% | CDA (14%) | Partij Veilig Maastricht −5,3 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau Bibliotheeksteunpunt Malpertuis 6217 CG | 489 | 1,1% | 489 | #46 · 1,1% | 0,0071% | SPM (17%) | SPM +6,4 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau Stichting Moetiara Maloekoe 6227 RJ | 480 | 1,1% | 479 | #47 · 1,1% | 0,0069% | SPM (23%) | SPM +12,4 procentpunt | 1 (0,2%) | 0 |
| Stembureau Scouting Amby 6225 JM | 480 | 1,1% | 478 | #48 · 1,1% | 0,0069% | CDA (19%) | CDA +9,0 procentpunt | 2 (0,4%) | 0 |
| Stembureau Gebouw LEF-team 6214 AX | 480 | 1,1% | 475 | #49 · 1,1% | 0,0069% | PvdA (10%) | D66 −4,3 procentpunt | 5 (1,0%) | 0 |
| Stembureau Harmoniezaal 'De Greune' 6215 AC | 472 | 1,0% | 470 | #50 · 1,0% | 0,0068% | SPM (13%) | GROENLINKS −2,5 procentpunt | 2 (0,4%) | 0 |
| Stembureau Sportcafé Jekerdal 6212 XK | 466 | 1,0% | 466 | #51 · 1,0% | 0,0068% | D66 (18%) | D66 +8,3 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau Maastrichtse Verkennersband 6218 AV | 458 | 1,0% | 458 | #52 · 1,0% | 0,0066% | SPM (18%) | SPM +7,1 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau Buurtcentrum De Romein 6216 VG | 461 | 1,0% | 456 | #53 · 1,0% | 0,0066% | PvdA (17%) | PvdA +8,3 procentpunt | 5 (1,1%) | 0 |
| Stembureau Regionaal Historisch Centrum Limburg 6211 JM | 446 | 1,0% | 444 | #54 · 1,0% | 0,0064% | D66 (17%) | D66 +7,2 procentpunt | 2 (0,4%) | 0 |
| Stembureau Centre Manjefiek Malberg 1 6218 AV | 440 | 1,0% | 435 | #55 · 1,0% | 0,0063% | Partij Veilig Maastricht (16%) | Partij Veilig Maastricht +8,1 procentpunt | 5 (1,1%) | 0 |
| Stembureau Maastrichtse Verkennersband 6218 AV | 435 | 1,0% | 435 | #56 · 1,0% | 0,0063% | Partij Veilig Maastricht (15%) | Partij Veilig Maastricht +7,8 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau Buurtcentrum Sint Pieter 6212 BT | 435 | 1,0% | 431 | #57 · 1,0% | 0,0062% | D66 (21%) | D66 +10,9 procentpunt | 4 (0,9%) | 0 |
| Stembureau Zaal Aajd Vroenhoven, Harmonie Wilhelmina Wolder 6215 AE | 416 | 0,9% | 416 | #58 · 0,9% | 0,0060% | SPM (17%) | SPM +6,0 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau Sporthal Daalhof 2 6215 JC | 418 | 0,9% | 414 | #59 · 0,9% | 0,0060% | Partij Veilig Maastricht (18%) | Partij Veilig Maastricht +10,6 procentpunt | 4 (1,0%) | 0 |
| Stembureau Universiteit Maastricht, Kruithuis 6211 LM | 394 | 0,9% | 393 | #60 · 0,9% | 0,0057% | GROENLINKS (13%) | Volt +5,5 procentpunt | 1 (0,3%) | 0 |
| Stembureau Dorpscentrum De Aw Sjaol 6223 HE | 389 | 0,9% | 387 | #61 · 0,9% | 0,0056% | GROENLINKS (34%) | GROENLINKS +24,2 procentpunt | 2 (0,5%) | 0 |
| Stembureau Gemeenschapshuis Kap. Lochtmanhuis 6222 CS | 389 | 0,9% | 387 | #62 · 0,9% | 0,0056% | PvdA (14%) | SPM −7,9 procentpunt | 2 (0,5%) | 0 |
| Stembureau Harmoniezaal 'De Greune' 6215 AC | 390 | 0,9% | 386 | #63 · 0,9% | 0,0056% | SPM (13%) | GROENLINKS −3,5 procentpunt | 4 (1,0%) | 0 |
| Stembureau Sporthal Daalhof 6215 JC | 385 | 0,8% | 385 | #64 · 0,9% | 0,0056% | SPM (15%) | D66 −6,8 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau Café-zaal De Kardinaal 6225 AE | 371 | 0,8% | 370 | #65 · 0,8% | 0,0054% | SPM (16%) | SPM +5,2 procentpunt | 1 (0,3%) | 0 |
| Stembureau Buurtcentrum Sint Pieter 6212 BT | 353 | 0,8% | 351 | #66 · 0,8% | 0,0051% | SPM (16%) | CDA +5,6 procentpunt | 2 (0,6%) | 0 |
| Stembureau vm Basisschool de kring 6228 GC | 352 | 0,8% | 350 | #67 · 0,8% | 0,0051% | SPM (18%) | SPM +7,5 procentpunt | 2 (0,6%) | 0 |
| Stembureau Maastrichtse Verkennersband 6218 AV | 352 | 0,8% | 347 | #68 · 0,8% | 0,0050% | SPM (20%) | Partij Veilig Maastricht +10,0 procentpunt | 4 (1,1%) | −1 |
| Stembureau Verenigingszaal Circolo Sardegna 6224 BE | 341 | 0,8% | 338 | #69 · 0,7% | 0,0049% | Partij Veilig Maastricht (12%) | D66 −5,5 procentpunt | 3 (0,9%) | 0 |
| Stembureau Restaurant Manjefiek 6228 XZ | 307 | 0,7% | 307 | #70 · 0,7% | 0,0045% | SPM (18%) | SPM +7,5 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau Kantine RKSV Heer 6226 HD | 279 | 0,6% | 276 | #71 · 0,6% | 0,0040% | D66 (14%) | D66 +3,6 procentpunt | 2 (0,7%) | −1 |
| Stembureau Harmoniezaal 'De Greune' 6215 AC | 275 | 0,6% | 275 | #72 · 0,6% | 0,0040% | SPM (17%) | SPM +6,3 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau Maris Stella 6226 XZ | 272 | 0,6% | 270 | #73 · 0,6% | 0,0039% | Partij Veilig Maastricht (23%) | Partij Veilig Maastricht +15,0 procentpunt | 2 (0,7%) | 0 |
| Stembureau Provincie Limburg (het LAB ingang parkeerdek) 6229 GA | 257 | 0,6% | 256 | #74 · 0,6% | 0,0037% | GROENLINKS (14%) | Partij voor de Dieren +4,9 procentpunt | 1 (0,4%) | 0 |
| Stembureau vm Basisschool de Kring 6228 GC | 237 | 0,5% | 237 | #75 · 0,5% | 0,0034% | SPM (20%) | SPM +9,0 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau Pathé bioscoop, Cine café 6211 XZ | 214 | 0,5% | 213 | #76 · 0,5% | 0,0031% | D66 (19%) | SPM −9,9 procentpunt | 1 (0,5%) | 0 |
| Stembureau Scoutinggebouw Sint Gerlach 6212 AJ | 162 | 0,4% | 162 | #77 · 0,4% | 0,0023% | D66 (27%) | D66 +16,4 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau Gemeenschapshuis Kap. Lochtmanhuis 6222 CS | 154 | 0,3% | 153 | #78 · 0,3% | 0,0022% | PvdA (14%) | GROENLINKS −7,6 procentpunt | 1 (0,6%) | 0 |
| Stembureau Gemeenschapshuis Kap. Lochtmanhuis 6222 CS | 128 | 0,3% | 128 | #79 · 0,3% | 0,0019% | PvdA (20%) | PvdA +11,2 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau Basisschool El Habib 6216 XB | 83 | 0,2% | 83 | #80 · 0,2% | 0,0012% | SPM (59%) | SPM +48,2 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Maastricht dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.
De uitslag van Maastricht per partij
Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.