Stembureau Stembureau Amyerhoof in Maastricht (2022)
Postcode 6225 AZ · Wijk Buitenwijk Oost
Hier waren 525 kiezers toegelaten (1,2% van alle toegelaten kiezers in Maastricht) en zijn 525 geldige stemmen uitgebracht. SPM werd hier de grootste met 28,6% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| SPM | 150 | 28,6% | 10,8% | +17,8 pp | 3,1% |
| CDA | 103 | 19,6% | 10,1% | +9,6 pp | 2,3% |
| GROENLINKS | 43 | 8,2% | 10,2% | −2,0 pp | 0,9% |
| D66 | 33 | 6,3% | 10,2% | −3,9 pp | 0,7% |
| PvdA | 28 | 5,3% | 9,1% | −3,7 pp | 0,7% |
| VVD | 23 | 4,4% | 7,0% | −2,6 pp | 0,7% |
| Partij Veilig Maastricht | 21 | 4,0% | 7,6% | −3,6 pp | 0,6% |
| Volt | 21 | 4,0% | 4,9% | −0,9 pp | 0,9% |
| SP | 16 | 3,0% | 4,7% | −1,7 pp | 0,8% |
| PVV | 16 | 3,0% | 2,7% | +0,3 pp | 1,3% |
| Partij voor de Dieren | 14 | 2,7% | 5,6% | −3,0 pp | 0,5% |
| SAB Sociaal Actieve Burgerpartij | 11 | 2,1% | 2,3% | −0,2 pp | 1,0% |
| Forum voor Democratie | 8 | 1,5% | 2,1% | −0,6 pp | 0,8% |
| 50PLUS | 7 | 1,3% | 2,4% | −1,0 pp | 0,7% |
| Maastricht Vooruit | 7 | 1,3% | 1,3% | +0,0 pp | 1,2% |
| ChristenUnie | 6 | 1,1% | 0,9% | +0,3 pp | 1,5% |
| Maastrichtse Ondernemers Partij | 6 | 1,1% | 2,1% | −0,9 pp | 0,6% |
| Liberale Partij Maastricht | 4 | 0,8% | 2,2% | −1,4 pp | 0,4% |
| Groep Gunther Maastricht | 4 | 0,8% | 0,5% | +0,3 pp | 1,9% |
| M:OED | 3 | 0,6% | 2,2% | −1,6 pp | 0,3% |
| BVNL | 1 | 0,2% | 0,5% | −0,3 pp | 0,4% |
| 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% | |
| RE:SET | 0 | 0,0% | 0,5% | −0,5 pp | 0,0% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Maastricht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Henny Willems (SPM) · 87 stemmen · 16,6% van alle stemmen hier
- Niels Peeters (CDA) · 78 stemmen · 14,9% van alle stemmen hier
- Manon Fokke (PvdA) · 18 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Gert-Jan Krabbendam (GROENLINKS) · 17 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Jan Meertens (SPM) · 16 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Claudia Demas (D66) · 14 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Frans Bastiaens (SPM) · 13 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- J.J.M. Aarts (VVD) · 13 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Jules Ortjens (Volt) · 13 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Ed Sabel (SPM) · 11 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Saskia Hermens (GROENLINKS) · 11 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Johan Pas (D66) · 11 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Ariane Schut (SP) · 10 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- René Betsch (PVV) · 10 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Gabriëlle Heine (CDA) · 9 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SPM haalde hier +17,8 pp meer dan gemiddeld in Maastricht.
- Qua gewicht is dit het 41e van de 80 stembureaus: 1,2% van alle geldige stemmen in Maastricht en 0,0076% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 86 stemmen in Maastricht komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 459 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 66 |
| Toegelaten kiezers | 525 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 525 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 0 (0,0%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,56% in Maastricht en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Maastricht
- Stembureau Buurtcentrum Mariaberg 528 stemmen · Partij Veilig Maastricht 9%
- Stembureau Sporthal Daalhof 1 517 stemmen · Partij Veilig Maastricht 14%
- Stembureau Bejaardensociëteit Belfort 528 stemmen · SPM 25%
- Stembureau Gemeenschapshuis Aen de Wan 515 stemmen · CDA 16%
- Stembureau Hotel van der Valk 540 stemmen · GROENLINKS 11%
- Stembureau Centre Manjefiek Malberg 2 509 stemmen · Partij Veilig Maastricht 21%
Alle stembureaus in Maastricht
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.