Stembureau Stembureau Muziekschool Kumulus in Maastricht (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 6221 BA · Wijk Centrum

Hier waren 676 kiezers toegelaten (1,5% van alle toegelaten kiezers in Maastricht) en zijn 672 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 11,5% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
VVD 77 11,5% 7,0% +4,5 pp 2,4%
D66 73 10,9% 10,2% +0,7 pp 1,6%
GROENLINKS 65 9,7% 10,2% −0,5 pp 1,4%
PvdA 65 9,7% 9,1% +0,6 pp 1,6%
Volt 63 9,4% 4,9% +4,5 pp 2,8%
Partij voor de Dieren 49 7,3% 5,6% +1,6 pp 1,9%
CDA 46 6,8% 10,1% −3,2 pp 1,0%
SPM 45 6,7% 10,8% −4,1 pp 0,9%
M:OED 31 4,6% 2,2% +2,4 pp 3,1%
Partij Veilig Maastricht 30 4,5% 7,6% −3,1 pp 0,9%
SP 29 4,3% 4,7% −0,4 pp 1,4%
Maastrichtse Ondernemers Partij 21 3,1% 2,1% +1,1 pp 2,3%
SAB Sociaal Actieve Burgerpartij 17 2,5% 2,3% +0,2 pp 1,6%
PVV 14 2,1% 2,7% −0,6 pp 1,1%
Forum voor Democratie 13 1,9% 2,1% −0,2 pp 1,3%
Liberale Partij Maastricht 11 1,6% 2,2% −0,6 pp 1,1%
Maastricht Vooruit 7 1,0% 1,3% −0,3 pp 1,2%
RE:SET 6 0,9% 0,5% +0,4 pp 2,8%
50PLUS 3 0,4% 2,4% −1,9 pp 0,3%
BVNL 3 0,4% 0,5% −0,1 pp 1,3%
ChristenUnie 3 0,4% 0,9% −0,4 pp 0,8%
Groep Gunther Maastricht 1 0,1% 0,5% −0,3 pp 0,5%
0 0,0% 0,2% −0,2 pp 0,0%
Blanco9Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig2Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Maastricht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. J.J.M. Aarts (VVD) · 45 stemmen · 6,7% van alle stemmen hier
  2. Manon Fokke (PvdA) · 33 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
  3. Jules Ortjens (Volt) · 26 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
  4. Claudia Demas (D66) · 24 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
  5. Frans Bastiaens (SPM) · 23 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
  6. Johan Pas (D66) · 23 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
  7. Jules Vaessen (Partij voor de Dieren) · 22 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  8. Ariane Schut (SP) · 21 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  9. Saskia Hermens (GROENLINKS) · 20 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  10. Gert-Jan Krabbendam (GROENLINKS) · 18 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  11. Chandra Merx (Partij voor de Dieren) · 18 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  12. Miriam El Fassih (D66) · 15 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  13. Laura Smit (Volt) · 15 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  14. Nol Beckers (CDA) · 13 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  15. Tiny Meese-van der Venne (Partij Veilig Maastricht) · 13 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +4,5 pp meer dan gemiddeld in Maastricht.
  • Qua gewicht is dit het 21e van de 80 stembureaus: 1,5% van alle geldige stemmen in Maastricht en 0,0097% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 67 stemmen in Maastricht komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen605
Geldige volmachtbewijzen71
Toegelaten kiezers676
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)683
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)+7
Blanco en ongeldig11 (1,6%)

Er zijn 7 stembiljetten meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 1,61% van de stembiljetten, tegen 0,56% in Maastricht en 0,55% in heel Nederland. Dat is opvallend veel.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Maastricht

Alle stembureaus in Maastricht

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.