Stembureau Stembureau Buurtcentrum Sint Pieter in Maastricht (2022)
Postcode 6212 BT · Wijk Buitenwijk Zuidwest
Hier waren 353 kiezers toegelaten (0,8% van alle toegelaten kiezers in Maastricht) en zijn 351 geldige stemmen uitgebracht. SPM werd hier de grootste met 16,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| SPM | 56 | 16,0% | 10,8% | +5,2 pp | 1,2% |
| CDA | 55 | 15,7% | 10,1% | +5,6 pp | 1,2% |
| GROENLINKS | 45 | 12,8% | 10,2% | +2,6 pp | 1,0% |
| D66 | 45 | 12,8% | 10,2% | +2,6 pp | 1,0% |
| PvdA | 36 | 10,3% | 9,1% | +1,2 pp | 0,9% |
| VVD | 28 | 8,0% | 7,0% | +1,0 pp | 0,9% |
| Partij voor de Dieren | 20 | 5,7% | 5,6% | +0,1 pp | 0,8% |
| Liberale Partij Maastricht | 13 | 3,7% | 2,2% | +1,5 pp | 1,3% |
| Volt | 12 | 3,4% | 4,9% | −1,5 pp | 0,5% |
| Partij Veilig Maastricht | 9 | 2,6% | 7,6% | −5,0 pp | 0,3% |
| M:OED | 8 | 2,3% | 2,2% | +0,1 pp | 0,8% |
| SP | 7 | 2,0% | 4,7% | −2,7 pp | 0,3% |
| 50PLUS | 4 | 1,1% | 2,4% | −1,2 pp | 0,4% |
| ChristenUnie | 4 | 1,1% | 0,9% | +0,3 pp | 1,0% |
| PVV | 3 | 0,9% | 2,7% | −1,9 pp | 0,2% |
| SAB Sociaal Actieve Burgerpartij | 2 | 0,6% | 2,3% | −1,8 pp | 0,2% |
| BVNL | 2 | 0,6% | 0,5% | +0,1 pp | 0,9% |
| Forum voor Democratie | 1 | 0,3% | 2,1% | −1,9 pp | 0,1% |
| Maastrichtse Ondernemers Partij | 1 | 0,3% | 2,1% | −1,8 pp | 0,1% |
| Maastricht Vooruit | 0 | 0,0% | 1,3% | −1,3 pp | 0,0% |
| Groep Gunther Maastricht | 0 | 0,0% | 0,5% | −0,5 pp | 0,0% |
| 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% | |
| RE:SET | 0 | 0,0% | 0,5% | −0,5 pp | 0,0% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Maastricht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Frans Bastiaens (SPM) · 28 stemmen · 8,0% van alle stemmen hier
- Gabriëlle Heine (CDA) · 23 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
- Manon Fokke (PvdA) · 20 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
- Saskia Hermens (GROENLINKS) · 19 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Johan Pas (D66) · 18 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- J.J.M. Aarts (VVD) · 18 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Claudia Demas (D66) · 15 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Gert-Jan Krabbendam (GROENLINKS) · 12 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Kitty Nuyts (Liberale Partij Maastricht) · 11 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Chandra Merx (Partij voor de Dieren) · 10 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Laura Smit (Volt) · 9 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Jules Vaessen (Partij voor de Dieren) · 9 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Niels Peeters (CDA) · 7 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Jan Voorvelt (SPM) · 7 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Kim Rekko (GROENLINKS) · 7 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier +5,6 pp meer dan gemiddeld in Maastricht.
- Qua gewicht is dit het 66e van de 80 stembureaus: 0,8% van alle geldige stemmen in Maastricht en 0,0051% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 129 stemmen in Maastricht komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 319 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 34 |
| Toegelaten kiezers | 353 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 353 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,6%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,57% van de stembiljetten, tegen 0,56% in Maastricht en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Maastricht
- Stembureau Café-zaal De Kardinaal 370 stemmen · SPM 16%
- Stembureau vm Basisschool de kring 350 stemmen · SPM 18%
- Stembureau Sporthal Daalhof 385 stemmen · SPM 15%
- Stembureau Maastrichtse Verkennersband 347 stemmen · SPM 20%
- Stembureau Harmoniezaal 'De Greune' 386 stemmen · SPM 13%
- Stembureau Verenigingszaal Circolo Sardegna 338 stemmen · Partij Veilig Maastricht 12%
Alle stembureaus in Maastricht
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.