Stembureau Stembureau Gemeenschapshuis De Klaekeburg in Maastricht (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 6229 VN · Wijk Buitenwijk Zuidoost

Hier waren 712 kiezers toegelaten (1,6% van alle toegelaten kiezers in Maastricht) en zijn 708 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 18,8% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
CDA 133 18,8% 10,1% +8,7 pp 2,9%
PvdA 62 8,8% 9,1% −0,3 pp 1,5%
Partij Veilig Maastricht 62 8,8% 7,6% +1,2 pp 1,8%
GROENLINKS 60 8,5% 10,2% −1,7 pp 1,3%
D66 59 8,3% 10,2% −1,9 pp 1,3%
VVD 53 7,5% 7,0% +0,5 pp 1,7%
SPM 43 6,1% 10,8% −4,7 pp 0,9%
SP 37 5,2% 4,7% +0,5 pp 1,7%
SAB Sociaal Actieve Burgerpartij 27 3,8% 2,3% +1,5 pp 2,6%
50PLUS 27 3,8% 2,4% +1,5 pp 2,5%
Partij voor de Dieren 24 3,4% 5,6% −2,3 pp 0,9%
Volt 20 2,8% 4,9% −2,1 pp 0,9%
PVV 19 2,7% 2,7% −0,0 pp 1,5%
M:OED 15 2,1% 2,2% −0,1 pp 1,5%
Maastrichtse Ondernemers Partij 14 2,0% 2,1% −0,1 pp 1,5%
ChristenUnie 13 1,8% 0,9% +1,0 pp 3,3%
Forum voor Democratie 13 1,8% 2,1% −0,3 pp 1,3%
Liberale Partij Maastricht 11 1,6% 2,2% −0,6 pp 1,1%
BVNL 5 0,7% 0,5% +0,2 pp 2,2%
Maastricht Vooruit 4 0,6% 1,3% −0,8 pp 0,7%
Groep Gunther Maastricht 3 0,4% 0,5% −0,0 pp 1,4%
3 0,4% 0,2% +0,2 pp 2,9%
RE:SET 1 0,1% 0,5% −0,3 pp 0,5%
Blanco2Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig2Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Maastricht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Robert Claessens (CDA) · 77 stemmen · 10,9% van alle stemmen hier
  2. J.J.M. Aarts (VVD) · 31 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
  3. Manon Fokke (PvdA) · 27 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
  4. Saskia Hermens (GROENLINKS) · 25 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
  5. Ariane Schut (SP) · 25 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
  6. Claudia Demas (D66) · 22 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  7. Gert-Jan Krabbendam (GROENLINKS) · 21 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  8. Tiny Meese-van der Venne (Partij Veilig Maastricht) · 21 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  9. Niels Peeters (CDA) · 17 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  10. Jo Smeets (Partij Veilig Maastricht) · 16 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  11. René Betsch (PVV) · 15 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  12. Johan Pas (D66) · 14 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  13. Frans Bastiaens (SPM) · 12 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  14. Bert Jongen (D66) · 11 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
  15. P.A.E. van den Heuvel (SAB Sociaal Actieve Burgerpartij) · 11 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier +8,7 pp meer dan gemiddeld in Maastricht.
  • Qua gewicht is dit het 18e van de 80 stembureaus: 1,6% van alle geldige stemmen in Maastricht en 0,0103% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 64 stemmen in Maastricht komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen616
Geldige volmachtbewijzen96
Toegelaten kiezers712
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)712
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig4 (0,6%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,56% van de stembiljetten, tegen 0,56% in Maastricht en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Maastricht

Alle stembureaus in Maastricht

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.