Stembureau Stembureau Gemeenschapshuis Aen de Wan in Maastricht (2022)
Postcode 6227 BZ · Wijk Buitenwijk Zuidoost
Hier waren 516 kiezers toegelaten (1,1% van alle toegelaten kiezers in Maastricht) en zijn 515 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 16,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| CDA | 83 | 16,1% | 10,1% | +6,1 pp | 1,8% |
| SPM | 62 | 12,0% | 10,8% | +1,2 pp | 1,3% |
| GROENLINKS | 50 | 9,7% | 10,2% | −0,5 pp | 1,1% |
| 50PLUS | 42 | 8,2% | 2,4% | +5,8 pp | 4,0% |
| PvdA | 40 | 7,8% | 9,1% | −1,3 pp | 1,0% |
| VVD | 39 | 7,6% | 7,0% | +0,6 pp | 1,2% |
| D66 | 38 | 7,4% | 10,2% | −2,8 pp | 0,8% |
| SP | 31 | 6,0% | 4,7% | +1,3 pp | 1,5% |
| Partij Veilig Maastricht | 21 | 4,1% | 7,6% | −3,5 pp | 0,6% |
| Volt | 16 | 3,1% | 4,9% | −1,8 pp | 0,7% |
| Partij voor de Dieren | 16 | 3,1% | 5,6% | −2,5 pp | 0,6% |
| SAB Sociaal Actieve Burgerpartij | 14 | 2,7% | 2,3% | +0,4 pp | 1,3% |
| PVV | 11 | 2,1% | 2,7% | −0,6 pp | 0,9% |
| M:OED | 9 | 1,7% | 2,2% | −0,5 pp | 0,9% |
| Maastricht Vooruit | 9 | 1,7% | 1,3% | +0,4 pp | 1,5% |
| Liberale Partij Maastricht | 8 | 1,6% | 2,2% | −0,6 pp | 0,8% |
| Forum voor Democratie | 7 | 1,4% | 2,1% | −0,8 pp | 0,7% |
| Maastrichtse Ondernemers Partij | 5 | 1,0% | 2,1% | −1,1 pp | 0,5% |
| BVNL | 4 | 0,8% | 0,5% | +0,3 pp | 1,8% |
| 4 | 0,8% | 0,2% | +0,6 pp | 3,9% | |
| Groep Gunther Maastricht | 2 | 0,4% | 0,5% | −0,1 pp | 1,0% |
| ChristenUnie | 2 | 0,4% | 0,9% | −0,5 pp | 0,5% |
| RE:SET | 2 | 0,4% | 0,5% | −0,1 pp | 0,9% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Maastricht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Willy Quaaden (CDA) · 35 stemmen · 6,8% van alle stemmen hier
- Manon Fokke (PvdA) · 21 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Frans Bastiaens (SPM) · 20 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- J.J.M. Aarts (VVD) · 18 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Claudia Demas (D66) · 17 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Niels Peeters (CDA) · 15 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- John Steijns (SPM) · 15 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Ariane Schut (SP) · 15 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Gert-Jan Krabbendam (GROENLINKS) · 13 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Saskia Hermens (GROENLINKS) · 13 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Johan Pas (D66) · 13 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Annemiek Coninx (50PLUS) · 13 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Gabriëlle Heine (CDA) · 12 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Ria Makatita-Hendrix (SPM) · 12 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Tiny Meese-van der Venne (Partij Veilig Maastricht) · 11 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier +6,1 pp meer dan gemiddeld in Maastricht.
- Qua gewicht is dit het 43e van de 80 stembureaus: 1,1% van alle geldige stemmen in Maastricht en 0,0075% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 88 stemmen in Maastricht komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 456 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 60 |
| Toegelaten kiezers | 516 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 515 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −1 |
| Blanco en ongeldig | 0 (0,0%) |
Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,56% in Maastricht en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Maastricht
- Stembureau Sporthal Daalhof 1 517 stemmen · Partij Veilig Maastricht 14%
- Stembureau Centre Manjefiek Malberg 2 509 stemmen · Partij Veilig Maastricht 21%
- Stembureau Amyerhoof 525 stemmen · SPM 29%
- Stembureau Showroom Garage Bollen 490 stemmen · CDA 14%
- Stembureau Buurtcentrum Mariaberg 528 stemmen · Partij Veilig Maastricht 9%
- Stembureau Bibliotheeksteunpunt Malpertuis 489 stemmen · SPM 17%
Alle stembureaus in Maastricht
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.