Stembureau Stembureau Stadhuis, Merretkamer in Maastricht (2022)
Postcode 6211 CL · Wijk Centrum
Hier waren 1.761 kiezers toegelaten (3,9% van alle toegelaten kiezers in Maastricht) en zijn 1.739 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 14,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 252 | 14,5% | 10,2% | +4,3 pp | 5,5% |
| D66 | 221 | 12,7% | 10,2% | +2,5 pp | 4,8% |
| Volt | 206 | 11,8% | 4,9% | +6,9 pp | 9,3% |
| Partij voor de Dieren | 179 | 10,3% | 5,6% | +4,6 pp | 7,0% |
| CDA | 120 | 6,9% | 10,1% | −3,2 pp | 2,6% |
| VVD | 120 | 6,9% | 7,0% | −0,1 pp | 3,8% |
| PvdA | 118 | 6,8% | 9,1% | −2,3 pp | 2,9% |
| M:OED | 95 | 5,5% | 2,2% | +3,3 pp | 9,5% |
| SP | 75 | 4,3% | 4,7% | −0,4 pp | 3,5% |
| SPM | 64 | 3,7% | 10,8% | −7,1 pp | 1,3% |
| Maastrichtse Ondernemers Partij | 57 | 3,3% | 2,1% | +1,2 pp | 6,2% |
| Partij Veilig Maastricht | 44 | 2,5% | 7,6% | −5,0 pp | 1,3% |
| Forum voor Democratie | 34 | 2,0% | 2,1% | −0,2 pp | 3,5% |
| Liberale Partij Maastricht | 31 | 1,8% | 2,2% | −0,4 pp | 3,1% |
| SAB Sociaal Actieve Burgerpartij | 30 | 1,7% | 2,3% | −0,6 pp | 2,8% |
| PVV | 19 | 1,1% | 2,7% | −1,6 pp | 1,5% |
| RE:SET | 19 | 1,1% | 0,5% | +0,6 pp | 9,0% |
| ChristenUnie | 16 | 0,9% | 0,9% | +0,1 pp | 4,1% |
| Maastricht Vooruit | 9 | 0,5% | 1,3% | −0,8 pp | 1,5% |
| 50PLUS | 8 | 0,5% | 2,4% | −1,9 pp | 0,8% |
| BVNL | 8 | 0,5% | 0,5% | −0,0 pp | 3,5% |
| Groep Gunther Maastricht | 8 | 0,5% | 0,5% | −0,0 pp | 3,8% |
| 6 | 0,3% | 0,2% | +0,1 pp | 5,9% | |
| Blanco | 6 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 16 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Maastricht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Saskia Hermens (GROENLINKS) · 88 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Chandra Merx (Partij voor de Dieren) · 83 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Jules Ortjens (Volt) · 74 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Claudia Demas (D66) · 72 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Manon Fokke (PvdA) · 64 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Laura Smit (Volt) · 61 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Johan Pas (D66) · 59 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- J.J.M. Aarts (VVD) · 56 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Gert-Jan Krabbendam (GROENLINKS) · 48 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Jules Vaessen (Partij voor de Dieren) · 44 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Gabriëlle Heine (CDA) · 43 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Ariane Schut (SP) · 41 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Miriam El Fassih (D66) · 31 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Anne Lucas (GROENLINKS) · 29 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Martin van Rooij (M:OED) · 28 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SPM haalde hier −7,1 pp minder dan gemiddeld in Maastricht.
- Qua gewicht is dit het 1e van de 80 stembureaus: 3,9% van alle geldige stemmen in Maastricht en 0,0252% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 26 stemmen in Maastricht komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 1.634 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 127 |
| Toegelaten kiezers | 1.761 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.761 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 22 (1,2%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,25% van de stembiljetten, tegen 0,56% in Maastricht en 0,55% in heel Nederland. Dat is opvallend veel.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Maastricht
- Stembureau Buurtcentrum Atrium 1.141 stemmen · Partij Veilig Maastricht 16%
- Stembureau Harmoniezaal Kon. Harmonie Heer 1.131 stemmen · D66 15%
- Stembureau Basisschool Anne Frank 1.101 stemmen · CDA 14%
- Stembureau Buurtcentrum Sint Pieter 1.010 stemmen · D66 21%
- Stembureau Centre Céramique 969 stemmen · D66 15%
- Stembureau Stadhuis Merretkamer 947 stemmen · GROENLINKS 13%
Alle stembureaus in Maastricht
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.