Stembureau Stembureau Zaal Aajd Vroenhoven, Harmonie Wilhelmina Wolder in Maastricht (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 6215 AE · Wijk Buitenwijk Zuidwest

Hier waren 416 kiezers toegelaten (0,9% van alle toegelaten kiezers in Maastricht) en zijn 416 geldige stemmen uitgebracht. SPM werd hier de grootste met 16,8% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
SPM 70 16,8% 10,8% +6,0 pp 1,4%
PvdA 49 11,8% 9,1% +2,7 pp 1,2%
GROENLINKS 43 10,3% 10,2% +0,1 pp 0,9%
D66 41 9,9% 10,2% −0,3 pp 0,9%
CDA 36 8,7% 10,1% −1,4 pp 0,8%
VVD 32 7,7% 7,0% +0,7 pp 1,0%
Partij Veilig Maastricht 31 7,5% 7,6% −0,1 pp 0,9%
SP 28 6,7% 4,7% +2,0 pp 1,3%
Partij voor de Dieren 19 4,6% 5,6% −1,1 pp 0,7%
Maastrichtse Ondernemers Partij 17 4,1% 2,1% +2,0 pp 1,8%
50PLUS 12 2,9% 2,4% +0,5 pp 1,1%
Volt 9 2,2% 4,9% −2,8 pp 0,4%
Liberale Partij Maastricht 7 1,7% 2,2% −0,5 pp 0,7%
SAB Sociaal Actieve Burgerpartij 6 1,4% 2,3% −0,9 pp 0,6%
Forum voor Democratie 5 1,2% 2,1% −0,9 pp 0,5%
M:OED 4 1,0% 2,2% −1,3 pp 0,4%
PVV 2 0,5% 2,7% −2,2 pp 0,2%
Groep Gunther Maastricht 2 0,5% 0,5% +0,0 pp 1,0%
Maastricht Vooruit 1 0,2% 1,3% −1,1 pp 0,2%
1 0,2% 0,2% +0,0 pp 1,0%
RE:SET 1 0,2% 0,5% −0,2 pp 0,5%
BVNL 0 0,0% 0,5% −0,5 pp 0,0%
ChristenUnie 0 0,0% 0,9% −0,9 pp 0,0%
Blanco0Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Maastricht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Jan Meertens (SPM) · 40 stemmen · 9,6% van alle stemmen hier
  2. Manon Fokke (PvdA) · 34 stemmen · 8,2% van alle stemmen hier
  3. Ariane Schut (SP) · 20 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
  4. Saskia Hermens (GROENLINKS) · 18 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
  5. Gert-Jan Krabbendam (GROENLINKS) · 17 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
  6. J.J.M. Aarts (VVD) · 17 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
  7. Johan Pas (D66) · 15 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
  8. Claudia Demas (D66) · 12 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  9. Frans Bastiaens (SPM) · 11 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  10. Niels Peeters (CDA) · 10 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  11. Tiny Meese-van der Venne (Partij Veilig Maastricht) · 10 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  12. Gabriëlle Heine (CDA) · 9 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  13. G.M. Noteborn (VVD) · 9 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  14. Jules Vaessen (Partij voor de Dieren) · 9 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  15. Jan Janssen (CDA) · 7 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SPM haalde hier +6,0 pp meer dan gemiddeld in Maastricht.
  • Qua gewicht is dit het 58e van de 80 stembureaus: 0,9% van alle geldige stemmen in Maastricht en 0,0060% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 108 stemmen in Maastricht komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen356
Geldige volmachtbewijzen60
Toegelaten kiezers416
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)416
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig0 (0,0%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,56% in Maastricht en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Maastricht

Alle stembureaus in Maastricht

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.