Stembureau Stembureau Buurtcentrum De Boeckel in Maastricht (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 6228 DN · Wijk Buitenwijk Zuidoost

Hier waren 866 kiezers toegelaten (1,9% van alle toegelaten kiezers in Maastricht) en zijn 866 geldige stemmen uitgebracht. Partij Veilig Maastricht werd hier de grootste met 15,9% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
Partij Veilig Maastricht 138 15,9% 7,6% +8,4 pp 4,0%
SPM 118 13,6% 10,8% +2,8 pp 2,4%
GROENLINKS 87 10,0% 10,2% −0,2 pp 1,9%
PvdA 76 8,8% 9,1% −0,3 pp 1,9%
Partij voor de Dieren 53 6,1% 5,6% +0,5 pp 2,1%
D66 51 5,9% 10,2% −4,3 pp 1,1%
SP 43 5,0% 4,7% +0,3 pp 2,0%
CDA 40 4,6% 10,1% −5,4 pp 0,9%
PVV 38 4,4% 2,7% +1,7 pp 3,1%
VVD 33 3,8% 7,0% −3,2 pp 1,0%
Volt 30 3,5% 4,9% −1,5 pp 1,4%
Forum voor Democratie 27 3,1% 2,1% +1,0 pp 2,8%
50PLUS 21 2,4% 2,4% +0,1 pp 2,0%
ChristenUnie 21 2,4% 0,9% +1,6 pp 5,4%
SAB Sociaal Actieve Burgerpartij 20 2,3% 2,3% −0,0 pp 1,9%
M:OED 17 2,0% 2,2% −0,2 pp 1,7%
Liberale Partij Maastricht 16 1,8% 2,2% −0,4 pp 1,6%
Maastricht Vooruit 13 1,5% 1,3% +0,2 pp 2,2%
Groep Gunther Maastricht 6 0,7% 0,5% +0,2 pp 2,9%
BVNL 5 0,6% 0,5% +0,1 pp 2,2%
5 0,6% 0,2% +0,4 pp 4,9%
Maastrichtse Ondernemers Partij 5 0,6% 2,1% −1,5 pp 0,5%
RE:SET 3 0,3% 0,5% −0,1 pp 1,4%
Blanco0Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Maastricht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Rob Claessen-Hermans (Partij Veilig Maastricht) · 57 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
  2. John Steijns (SPM) · 51 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
  3. Manon Fokke (PvdA) · 45 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
  4. Ariane Schut (SP) · 29 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  5. Claudia Demas (D66) · 25 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  6. Gert-Jan Krabbendam (GROENLINKS) · 24 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  7. Saskia Hermens (GROENLINKS) · 24 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  8. J.J.M. Aarts (VVD) · 22 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  9. Jo Smeets (Partij Veilig Maastricht) · 22 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  10. Chandra Merx (Partij voor de Dieren) · 20 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  11. Linda Slootmaekers (Partij Veilig Maastricht) · 18 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  12. René Betsch (PVV) · 18 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  13. Frans Bastiaens (SPM) · 17 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  14. Dorothy Bessems (PVV) · 17 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  15. Jules Vaessen (Partij voor de Dieren) · 17 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Partij Veilig Maastricht haalde hier +8,4 pp meer dan gemiddeld in Maastricht.
  • Qua gewicht is dit het 10e van de 80 stembureaus: 1,9% van alle geldige stemmen in Maastricht en 0,0126% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 52 stemmen in Maastricht komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen772
Geldige volmachtbewijzen94
Toegelaten kiezers866
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)866
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig0 (0,0%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,56% in Maastricht en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Maastricht

Alle stembureaus in Maastricht

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.