Hoe stemde Amsterdamse Poort e.o. in Amsterdam in 2022?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Amsterdamse Poort, F-buurt, D-buurt

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 zijn bij de 9 stembureaus in Amsterdamse Poort e.o. 3.471 geldige stemmen uitgebracht (1,1% van alle stemmen in Amsterdam). Amsterdam BIJ1 werd hier de grootste met 21,9%. Vergeleken met heel Amsterdam scoorden Amsterdam BIJ1 (+14,9 pp) en PvdA (+1,2 pp) hier hoger en D66 (−7,0 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
Amsterdam BIJ1 760 21,9% 7,0% +14,9 pp
PvdA 651 18,8% 17,6% +1,2 pp
GROENLINKS 410 11,8% 14,8% −3,0 pp
D66 236 6,8% 13,8% −7,0 pp
VVD 218 6,3% 10,5% −4,2 pp
ChristenUnie 215 6,2% 1,5% +4,7 pp
DENK 152 4,4% 4,0% +0,4 pp
SP 142 4,1% 4,3% −0,2 pp
Partij voor de Dieren 136 3,9% 6,8% −2,9 pp
JA21 99 2,9% 4,2% −1,4 pp
Volt 92 2,7% 4,3% −1,7 pp
Forum voor Democratie 80 2,3% 2,1% +0,2 pp
CDA 66 1,9% 2,5% −0,6 pp
De Groenen Basis Piraten 50 1,4% 1,4% +0,0 pp
Partij van de Ouderen (P.v.d.O.) 40 1,2% 1,7% −0,5 pp
50PLUS 34 1,0% 0,6% +0,4 pp
Democratisch Socialisten Amsterdam 29 0,8% 0,5% +0,4 pp
BVNL 17 0,5% 0,5% −0,1 pp
Hart voor Vrijheid Amsterdam 13 0,4% 0,7% −0,4 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 10 0,3% 0,3% +0,0 pp
SGP 6 0,2% 0,1% +0,1 pp
DFP 5 0,1% 0,1% +0,0 pp
5 0,1% 0,1% +0,0 pp
St3m 3 0,1% 0,5% −0,4 pp
GO 1 0,0% 0,1% −0,0 pp
De Republikeinse Politieke Partij 1 0,0% 0,0% −0,0 pp
Blanco en ongeldig56Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Stembureaus in Amsterdamse Poort e.o.

Andere wijken in Amsterdam

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Amsterdam · Alle stembureaus