Hoe stemde Weesperbuurt/Plantage in Amsterdam in 2022?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Sarphatistrook, Plantage

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 zijn bij de 6 stembureaus in Weesperbuurt/Plantage 3.344 geldige stemmen uitgebracht (1,0% van alle stemmen in Amsterdam). PvdA werd hier de grootste met 19,7%. Vergeleken met heel Amsterdam scoorden GROENLINKS (+4,2 pp) en PvdA (+2,1 pp) hier hoger en DENK (−3,7 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
PvdA 658 19,7% 17,6% +2,1 pp
GROENLINKS 635 19,0% 14,8% +4,2 pp
D66 520 15,6% 13,8% +1,8 pp
VVD 336 10,0% 10,5% −0,5 pp
Amsterdam BIJ1 279 8,3% 7,0% +1,4 pp
Partij voor de Dieren 242 7,2% 6,8% +0,5 pp
Volt 179 5,4% 4,3% +1,0 pp
SP 107 3,2% 4,3% −1,1 pp
JA21 84 2,5% 4,2% −1,7 pp
CDA 62 1,9% 2,5% −0,7 pp
Forum voor Democratie 43 1,3% 2,1% −0,8 pp
De Groenen Basis Piraten 41 1,2% 1,4% −0,2 pp
Partij van de Ouderen (P.v.d.O.) 40 1,2% 1,7% −0,5 pp
ChristenUnie 22 0,7% 1,5% −0,8 pp
Democratisch Socialisten Amsterdam 18 0,5% 0,5% +0,1 pp
Hart voor Vrijheid Amsterdam 16 0,5% 0,7% −0,3 pp
BVNL 12 0,4% 0,5% −0,2 pp
DENK 12 0,4% 4,0% −3,7 pp
DFP 9 0,3% 0,1% +0,1 pp
St3m 9 0,3% 0,5% −0,2 pp
50PLUS 8 0,2% 0,6% −0,4 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 7 0,2% 0,3% −0,1 pp
3 0,1% 0,1% −0,0 pp
De Republikeinse Politieke Partij 1 0,0% 0,0% −0,0 pp
SGP 1 0,0% 0,1% −0,1 pp
GO 0 0,0% 0,1% −0,1 pp
Blanco en ongeldig16Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Stembureaus in Weesperbuurt/Plantage

Andere wijken in Amsterdam

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Amsterdam · Alle stembureaus