Stembureau Stembureau Pathé Arena in Amsterdam (2022)
Postcode 1101 DS · Wijk Amsterdamse Poort e.o.
Hier waren 429 kiezers toegelaten (0,1% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 419 geldige stemmen uitgebracht. Amsterdam BIJ1 werd hier de grootste met 18,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Amsterdam BIJ1 | 79 | 18,9% | 7,0% | +11,9 pp | 0,3% |
| GROENLINKS | 74 | 17,7% | 14,8% | +2,9 pp | 0,2% |
| PvdA | 61 | 14,6% | 17,6% | −3,0 pp | 0,1% |
| D66 | 57 | 13,6% | 13,8% | −0,2 pp | 0,1% |
| VVD | 40 | 9,5% | 10,5% | −1,0 pp | 0,1% |
| Volt | 19 | 4,5% | 4,3% | +0,2 pp | 0,1% |
| Partij voor de Dieren | 17 | 4,1% | 6,8% | −2,7 pp | 0,1% |
| SP | 13 | 3,1% | 4,3% | −1,2 pp | 0,1% |
| JA21 | 11 | 2,6% | 4,2% | −1,6 pp | 0,1% |
| DENK | 10 | 2,4% | 4,0% | −1,6 pp | 0,1% |
| Forum voor Democratie | 9 | 2,1% | 2,1% | +0,1 pp | 0,1% |
| ChristenUnie | 9 | 2,1% | 1,5% | +0,7 pp | 0,2% |
| CDA | 6 | 1,4% | 2,5% | −1,1 pp | 0,1% |
| BVNL | 4 | 1,0% | 0,5% | +0,4 pp | 0,2% |
| Democratisch Socialisten Amsterdam | 4 | 1,0% | 0,5% | +0,5 pp | 0,3% |
| De Groenen Basis Piraten | 3 | 0,7% | 1,4% | −0,7 pp | 0,1% |
| Partij van de Ouderen (P.v.d.O.) | 2 | 0,5% | 1,7% | −1,2 pp | 0,0% |
| DFP | 1 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,2% |
| Hart voor Vrijheid Amsterdam | 0 | 0,0% | 0,7% | −0,7 pp | 0,0% |
| GO | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| St3m | 0 | 0,0% | 0,5% | −0,5 pp | 0,0% |
| 50PLUS | 0 | 0,0% | 0,6% | −0,6 pp | 0,0% |
| SGP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% | |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| Blanco | 7 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Marjolein Moorman (PvdA) · 34 stemmen · 8,1% van alle stemmen hier
- Claire Martens (VVD) · 29 stemmen · 6,9% van alle stemmen hier
- Reinier van Dantzig (D66) · 19 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Rutger Groot Wassink (GROENLINKS) · 18 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Carla Kabamba (Amsterdam BIJ1) · 18 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Nilab Ahmadi (Amsterdam BIJ1) · 18 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Jazie Veldhuyzen (Amsterdam BIJ1) · 16 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Milka Yemane (GROENLINKS) · 13 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Imane Nadif (GROENLINKS) · 11 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Juliet Broersen (Volt) · 11 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Fathiya Abdi (PvdA) · 10 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Dinah Bons (Amsterdam BIJ1) · 10 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Danielle de Jager (D66) · 9 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Annabel Nanninga (JA21) · 8 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Yasmine Bentoumya (GROENLINKS) · 7 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Amsterdam BIJ1 haalde hier +11,9 pp meer dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 366e van de 589 stembureaus: 0,1% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0061% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 775 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 406 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 23 |
| Toegelaten kiezers | 429 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 429 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 10 (2,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 2,33% van de stembiljetten, tegen 0,89% in Amsterdam en 0,55% in heel Nederland. Dat is opvallend veel.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Stembureau Hard Rock Hotel Amsterdam American 419 stemmen · D66 19%
- Stembureau OBS Twiskeschool 418 stemmen · PvdA 20%
- Stembureau Studio Automat Amsterdam 420 stemmen · VVD 17%
- Stembureau Maqam 417 stemmen · PvdA 21%
- Stembureau Gymzaal Kinderopvang Parvaneh 420 stemmen · GROENLINKS 19%
- Stembureau Westerparkschool 417 stemmen · GROENLINKS 21%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.