Hoe stemde Stadionbuurt in Amsterdam in 2022?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Olympisch Stadion e.o., Marathonbuurt-Oost, Van Tuyllbuurt, IJsbaanpad e.o.

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 zijn bij de 10 stembureaus in Stadionbuurt 5.385 geldige stemmen uitgebracht (1,7% van alle stemmen in Amsterdam). D66 werd hier de grootste met 17,0%. Vergeleken met heel Amsterdam scoorden VVD (+6,0 pp) en D66 (+3,2 pp) hier hoger en DENK (−2,9 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
D66 914 17,0% 13,8% +3,2 pp
VVD 892 16,6% 10,5% +6,0 pp
PvdA 839 15,6% 17,6% −2,0 pp
GROENLINKS 736 13,7% 14,8% −1,1 pp
Partij voor de Dieren 364 6,8% 6,8% −0,0 pp
Volt 291 5,4% 4,3% +1,1 pp
Amsterdam BIJ1 222 4,1% 7,0% −2,8 pp
JA21 217 4,0% 4,2% −0,2 pp
SP 199 3,7% 4,3% −0,6 pp
CDA 159 3,0% 2,5% +0,4 pp
Forum voor Democratie 132 2,5% 2,1% +0,4 pp
Partij van de Ouderen (P.v.d.O.) 61 1,1% 1,7% −0,5 pp
DENK 59 1,1% 4,0% −2,9 pp
De Groenen Basis Piraten 57 1,1% 1,4% −0,4 pp
50PLUS 55 1,0% 0,6% +0,4 pp
Hart voor Vrijheid Amsterdam 42 0,8% 0,7% +0,0 pp
BVNL 35 0,6% 0,5% +0,1 pp
ChristenUnie 33 0,6% 1,5% −0,9 pp
Democratisch Socialisten Amsterdam 20 0,4% 0,5% −0,1 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 14 0,3% 0,3% −0,0 pp
St3m 13 0,2% 0,5% −0,3 pp
9 0,2% 0,1% +0,1 pp
DFP 8 0,1% 0,1% +0,0 pp
SGP 7 0,1% 0,1% +0,0 pp
GO 7 0,1% 0,1% +0,1 pp
De Republikeinse Politieke Partij 0 0,0% 0,0% −0,0 pp
Blanco en ongeldig42Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Stembureaus in Stadionbuurt

Andere wijken in Amsterdam

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Amsterdam · Alle stembureaus