Hoe stemde Oosterparkbuurt in Amsterdam in 2022?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023

Met stembureaus in onder meer: Oosterparkbuurt-Noordwest, Oosterparkbuurt-Zuidwest, Oosterparkbuurt-Zuidoost, Oosterpark

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 zijn bij de 11 stembureaus in Oosterparkbuurt 7.372 geldige stemmen uitgebracht (2,3% van alle stemmen in Amsterdam). GROENLINKS werd hier de grootste met 20,0%. Vergeleken met heel Amsterdam scoorden GROENLINKS (+5,2 pp) en Amsterdam BIJ1 (+2,2 pp) hier hoger en VVD (−3,0 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
GROENLINKS 1.474 20,0% 14,8% +5,2 pp
PvdA 1.249 16,9% 17,6% −0,6 pp
D66 1.033 14,0% 13,8% +0,2 pp
Amsterdam BIJ1 677 9,2% 7,0% +2,2 pp
Partij voor de Dieren 556 7,5% 6,8% +0,8 pp
VVD 556 7,5% 10,5% −3,0 pp
Volt 413 5,6% 4,3% +1,3 pp
SP 318 4,3% 4,3% −0,0 pp
DENK 303 4,1% 4,0% +0,1 pp
JA21 139 1,9% 4,2% −2,3 pp
De Groenen Basis Piraten 117 1,6% 1,4% +0,2 pp
Forum voor Democratie 112 1,5% 2,1% −0,5 pp
CDA 91 1,2% 2,5% −1,3 pp
ChristenUnie 68 0,9% 1,5% −0,6 pp
Partij van de Ouderen (P.v.d.O.) 55 0,7% 1,7% −0,9 pp
Democratisch Socialisten Amsterdam 45 0,6% 0,5% +0,2 pp
Hart voor Vrijheid Amsterdam 38 0,5% 0,7% −0,2 pp
St3m 30 0,4% 0,5% −0,1 pp
BVNL 27 0,4% 0,5% −0,2 pp
50PLUS 26 0,4% 0,6% −0,3 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 24 0,3% 0,3% +0,1 pp
DFP 7 0,1% 0,1% −0,0 pp
GO 5 0,1% 0,1% +0,0 pp
4 0,1% 0,1% −0,1 pp
De Republikeinse Politieke Partij 3 0,0% 0,0% +0,0 pp
SGP 2 0,0% 0,1% −0,1 pp
Blanco en ongeldig76Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Stembureaus in Oosterparkbuurt

Andere wijken in Amsterdam

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Amsterdam · Alle stembureaus