Stembureau Stembureau Basisschool Shri Laksmi in Amsterdam (2022)
Postcode 1102 JR · Wijk Amsterdamse Poort e.o.
Hier waren 473 kiezers toegelaten (0,1% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 464 geldige stemmen uitgebracht. Amsterdam BIJ1 werd hier de grootste met 25,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Amsterdam BIJ1 | 120 | 25,9% | 7,0% | +18,9 pp | 0,5% |
| PvdA | 96 | 20,7% | 17,6% | +3,1 pp | 0,2% |
| GROENLINKS | 43 | 9,3% | 14,8% | −5,5 pp | 0,1% |
| ChristenUnie | 36 | 7,8% | 1,5% | +6,3 pp | 0,7% |
| DENK | 30 | 6,5% | 4,0% | +2,5 pp | 0,2% |
| VVD | 26 | 5,6% | 10,5% | −4,9 pp | 0,1% |
| Partij voor de Dieren | 21 | 4,5% | 6,8% | −2,3 pp | 0,1% |
| D66 | 19 | 4,1% | 13,8% | −9,7 pp | 0,0% |
| SP | 17 | 3,7% | 4,3% | −0,7 pp | 0,1% |
| JA21 | 11 | 2,4% | 4,2% | −1,8 pp | 0,1% |
| De Groenen Basis Piraten | 11 | 2,4% | 1,4% | +0,9 pp | 0,2% |
| Volt | 11 | 2,4% | 4,3% | −2,0 pp | 0,1% |
| 50PLUS | 6 | 1,3% | 0,6% | +0,7 pp | 0,3% |
| Forum voor Democratie | 5 | 1,1% | 2,1% | −1,0 pp | 0,1% |
| CDA | 5 | 1,1% | 2,5% | −1,5 pp | 0,1% |
| Democratisch Socialisten Amsterdam | 5 | 1,1% | 0,5% | +0,6 pp | 0,3% |
| Partij van de Ouderen (P.v.d.O.) | 1 | 0,2% | 1,7% | −1,4 pp | 0,0% |
| Hart voor Vrijheid Amsterdam | 1 | 0,2% | 0,7% | −0,5 pp | 0,0% |
| GO | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| St3m | 0 | 0,0% | 0,5% | −0,5 pp | 0,0% |
| SGP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% | |
| DFP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| BVNL | 0 | 0,0% | 0,5% | −0,5 pp | 0,0% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| Blanco | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Marjolein Moorman (PvdA) · 55 stemmen · 11,9% van alle stemmen hier
- Carla Kabamba (Amsterdam BIJ1) · 36 stemmen · 7,8% van alle stemmen hier
- Jazie Veldhuyzen (Amsterdam BIJ1) · 30 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
- Kwame Agyeman (ChristenUnie) · 20 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Claire Martens (VVD) · 19 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Farley Asruf (PvdA) · 16 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Rutger Groot Wassink (GROENLINKS) · 14 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Remine Alberts-Oosterbaan (SP) · 12 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Sheher Khan (DENK) · 10 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Fathiya Abdi (PvdA) · 9 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Annabel Nanninga (JA21) · 9 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Imane Nadif (GROENLINKS) · 8 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Johnas van Lammeren (Partij voor de Dieren) · 8 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Don Ceder (ChristenUnie) · 8 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Peggy Burke (Amsterdam BIJ1) · 8 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Amsterdam BIJ1 haalde hier +18,9 pp meer dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 325e van de 589 stembureaus: 0,1% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0067% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 700 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 403 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 70 |
| Toegelaten kiezers | 473 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 472 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −1 |
| Blanco en ongeldig | 8 (1,7%) |
Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 1,69% van de stembiljetten, tegen 0,89% in Amsterdam en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Stembureau Huis van de wijk Het Anker 465 stemmen · PvdA 19%
- Stembureau Sportzaal DKC de Kleine Kapitein 464 stemmen · GROENLINKS 21%
- Stembureau Basisschool Catamaran Landlust 465 stemmen · GROENLINKS 17%
- Stembureau Amsteltrouw 463 stemmen · PvdA 19%
- Stembureau RAI 466 stemmen · PvdA 24%
- Stembureau Dep. OBS De Notenkraker 463 stemmen · D66 23%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.