Hoe stemde Hoofdweg e.o. in Amsterdam in 2022?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Columbusplein e.o., Orteliusbuurt-Zuid, Balboaplein e.o., Orteliusbuurt-Midden

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 zijn bij de 7 stembureaus in Hoofdweg e.o. 5.063 geldige stemmen uitgebracht (1,6% van alle stemmen in Amsterdam). GROENLINKS werd hier de grootste met 18,8%. Vergeleken met heel Amsterdam scoorden GROENLINKS (+4,0 pp) en D66 (+2,8 pp) hier hoger en PvdA (−3,5 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
GROENLINKS 952 18,8% 14,8% +4,0 pp
D66 840 16,6% 13,8% +2,8 pp
PvdA 715 14,1% 17,6% −3,5 pp
Amsterdam BIJ1 461 9,1% 7,0% +2,1 pp
VVD 358 7,1% 10,5% −3,5 pp
Partij voor de Dieren 335 6,6% 6,8% −0,2 pp
Volt 313 6,2% 4,3% +1,9 pp
DENK 256 5,1% 4,0% +1,0 pp
SP 173 3,4% 4,3% −0,9 pp
JA21 143 2,8% 4,2% −1,4 pp
De Groenen Basis Piraten 104 2,1% 1,4% +0,6 pp
Forum voor Democratie 84 1,7% 2,1% −0,4 pp
Partij van de Ouderen (P.v.d.O.) 67 1,3% 1,7% −0,3 pp
CDA 63 1,2% 2,5% −1,3 pp
ChristenUnie 45 0,9% 1,5% −0,6 pp
Hart voor Vrijheid Amsterdam 39 0,8% 0,7% +0,0 pp
BVNL 31 0,6% 0,5% +0,1 pp
Democratisch Socialisten Amsterdam 27 0,5% 0,5% +0,1 pp
50PLUS 13 0,3% 0,6% −0,4 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 12 0,2% 0,3% −0,0 pp
DFP 9 0,2% 0,1% +0,0 pp
St3m 6 0,1% 0,5% −0,4 pp
SGP 6 0,1% 0,1% +0,0 pp
GO 5 0,1% 0,1% +0,0 pp
4 0,1% 0,1% −0,0 pp
De Republikeinse Politieke Partij 2 0,0% 0,0% +0,0 pp
Blanco en ongeldig42Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Stembureaus in Hoofdweg e.o.

Andere wijken in Amsterdam

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Amsterdam · Alle stembureaus