Hoe stemde De Weteringschans in Amsterdam in 2022?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Utrechtsebuurt-Zuid, Weteringbuurt, Leidsebuurt-Zuidwest, Frederikspleinbuurt

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 zijn bij de 8 stembureaus in De Weteringschans 5.863 geldige stemmen uitgebracht (1,8% van alle stemmen in Amsterdam). D66 werd hier de grootste met 19,0%. Vergeleken met heel Amsterdam scoorden VVD (+7,2 pp) en D66 (+5,2 pp) hier hoger en DENK (−3,9 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
D66 1.115 19,0% 13,8% +5,2 pp
PvdA 1.053 18,0% 17,6% +0,4 pp
VVD 1.038 17,7% 10,5% +7,2 pp
GROENLINKS 807 13,8% 14,8% −1,0 pp
Partij voor de Dieren 385 6,6% 6,8% −0,2 pp
Volt 335 5,7% 4,3% +1,4 pp
Amsterdam BIJ1 324 5,5% 7,0% −1,4 pp
CDA 164 2,8% 2,5% +0,3 pp
SP 153 2,6% 4,3% −1,7 pp
JA21 153 2,6% 4,2% −1,6 pp
Forum voor Democratie 70 1,2% 2,1% −0,9 pp
Partij van de Ouderen (P.v.d.O.) 59 1,0% 1,7% −0,6 pp
De Groenen Basis Piraten 55 0,9% 1,4% −0,5 pp
ChristenUnie 29 0,5% 1,5% −1,0 pp
BVNL 26 0,4% 0,5% −0,1 pp
Hart voor Vrijheid Amsterdam 26 0,4% 0,7% −0,3 pp
50PLUS 17 0,3% 0,6% −0,3 pp
Democratisch Socialisten Amsterdam 14 0,2% 0,5% −0,2 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 13 0,2% 0,3% −0,0 pp
St3m 10 0,2% 0,5% −0,3 pp
GO 5 0,1% 0,1% +0,0 pp
DENK 4 0,1% 4,0% −3,9 pp
3 0,1% 0,1% −0,1 pp
De Republikeinse Politieke Partij 2 0,0% 0,0% +0,0 pp
SGP 2 0,0% 0,1% −0,1 pp
DFP 1 0,0% 0,1% −0,1 pp
Blanco en ongeldig27Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Stembureaus in De Weteringschans

Andere wijken in Amsterdam

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Amsterdam · Alle stembureaus