Stembureau Stembureau Openbare Bibliotheek Amsterdam in Amsterdam (2022)
Postcode 1057 CA · Wijk Hoofdweg e.o.
Hier waren 496 kiezers toegelaten (0,2% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 493 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 19,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 96 | 19,5% | 14,8% | +4,7 pp | 0,2% |
| D66 | 85 | 17,2% | 13,8% | +3,5 pp | 0,2% |
| PvdA | 64 | 13,0% | 17,6% | −4,6 pp | 0,1% |
| Amsterdam BIJ1 | 50 | 10,1% | 7,0% | +3,2 pp | 0,2% |
| VVD | 38 | 7,7% | 10,5% | −2,8 pp | 0,1% |
| Partij voor de Dieren | 37 | 7,5% | 6,8% | +0,7 pp | 0,2% |
| Volt | 29 | 5,9% | 4,3% | +1,6 pp | 0,2% |
| DENK | 28 | 5,7% | 4,0% | +1,7 pp | 0,2% |
| SP | 15 | 3,0% | 4,3% | −1,3 pp | 0,1% |
| De Groenen Basis Piraten | 14 | 2,8% | 1,4% | +1,4 pp | 0,3% |
| JA21 | 9 | 1,8% | 4,2% | −2,4 pp | 0,1% |
| Forum voor Democratie | 6 | 1,2% | 2,1% | −0,8 pp | 0,1% |
| Partij van de Ouderen (P.v.d.O.) | 5 | 1,0% | 1,7% | −0,6 pp | 0,1% |
| ChristenUnie | 5 | 1,0% | 1,5% | −0,5 pp | 0,1% |
| CDA | 4 | 0,8% | 2,5% | −1,7 pp | 0,0% |
| Democratisch Socialisten Amsterdam | 4 | 0,8% | 0,5% | +0,4 pp | 0,3% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 2 | 0,4% | 0,3% | +0,1 pp | 0,2% |
| St3m | 1 | 0,2% | 0,5% | −0,3 pp | 0,1% |
| DFP | 1 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,2% |
| Hart voor Vrijheid Amsterdam | 0 | 0,0% | 0,7% | −0,7 pp | 0,0% |
| GO | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| 50PLUS | 0 | 0,0% | 0,6% | −0,6 pp | 0,0% |
| SGP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% | |
| BVNL | 0 | 0,0% | 0,5% | −0,5 pp | 0,0% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Marjolein Moorman (PvdA) · 48 stemmen · 9,7% van alle stemmen hier
- Claire Martens (VVD) · 26 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Imane Nadif (GROENLINKS) · 23 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Nilab Ahmadi (Amsterdam BIJ1) · 20 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Juliet Broersen (Volt) · 19 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Rutger Groot Wassink (GROENLINKS) · 18 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Danielle de Jager (D66) · 17 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Reinier van Dantzig (D66) · 16 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Remine Alberts-Oosterbaan (SP) · 13 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Milka Yemane (GROENLINKS) · 11 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Yasmine Bentoumya (GROENLINKS) · 10 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Johnas van Lammeren (Partij voor de Dieren) · 10 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Anke Bakker (Partij voor de Dieren) · 10 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Dinah Bons (Amsterdam BIJ1) · 9 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Jazie Veldhuyzen (Amsterdam BIJ1) · 8 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier +4,7 pp meer dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 306e van de 589 stembureaus: 0,2% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0071% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 659 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 450 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 46 |
| Toegelaten kiezers | 496 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 497 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +1 |
| Blanco en ongeldig | 4 (0,8%) |
Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,80% van de stembiljetten, tegen 0,89% in Amsterdam en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Stembureau Korfbalvereniging Swift 493 stemmen · PvdA 26%
- Stembureau Meininger Hotel Amsterdam Amstel 492 stemmen · D66 22%
- Stembureau Grachtenmuseum 493 stemmen · VVD 21%
- Stembureau Oase/De Bron 489 stemmen · PvdA 20%
- Stembureau Open Schoolgemeenschap Bijlmer 494 stemmen · PvdA 21%
- Stembureau NH Collection Barbizon Palace 488 stemmen · PvdA 19%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.