Uitslag per stembureau in Assen (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 21 maart 2018 telde Assen 44 stembureaus. Het zwaarste stembureau, Opstandingskerk, leverde 4,1% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 11%.

Bekijk de uitslag per wijk in Assen

Wat valt op

  • 11 van de 44 stembureaus (25%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 36% van de stembureaus.
  • 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 0%.
  • Ongeldige en blanco stemmen: 0,60% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,85%).

Opvallende stembureaus

Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten

Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.

Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst

Stembureau Toegelaten kiezers Aandeel opkomst Geldige stemmen Gewicht gemeente Gewicht landelijk Grootste partij Wijkt het meest af Ongeldig/blanco Telverschil
Opstandingskerk 1.195 4,1% 1.187 #1 · 4,1% 0,0176% ChristenUnie (17%) PvdA −3,0 procentpunt 8 (0,7%) 0
De Dissel I 1.102 3,8% 1.093 #2 · 3,7% 0,0162% PvdA (14%) Stadspartij PLOP −2,4 procentpunt 9 (0,8%) 0
Stadhuis II 997 3,4% 990 #3 · 3,4% 0,0147% PvdA (15%) ChristenUnie −4,4 procentpunt 6 (0,6%) −1
MFA Kloosterveste II 996 3,4% 985 #4 · 3,4% 0,0146% VVD (17%) VVD +5,9 procentpunt 9 (0,9%) −2
MFA Kloosterveste I 950 3,2% 946 #5 · 3,2% 0,0140% VVD (18%) VVD +6,6 procentpunt 6 (0,6%) +2
De Nieuwe Kolk 925 3,2% 917 #6 · 3,1% 0,0136% GROENLINKS (15%) D66 +3,2 procentpunt 8 (0,9%) 0
't Markehuus 892 3,0% 887 #7 · 3,0% 0,0131% ChristenUnie (18%) ChristenUnie +3,8 procentpunt 5 (0,6%) 0
Sporthal De Timp 874 3,0% 865 #8 · 3,0% 0,0128% ChristenUnie (18%) D66 −4,0 procentpunt 5 (0,6%) −4
De Componist 854 2,9% 849 #9 · 2,9% 0,0126% PvdA (17%) VVD −5,7 procentpunt 7 (0,8%) +2
Sportpark Asser Boys 779 2,7% 776 #10 · 2,7% 0,0115% GROENLINKS (17%) D66 +5,6 procentpunt 3 (0,4%) 0
De Wijde Blik 773 2,6% 768 #11 · 2,6% 0,0114% PvdA (15%) VVD −5,1 procentpunt 5 (0,6%) 0
Stadhuis I 734 2,5% 732 #12 · 2,5% 0,0108% PvdA (15%) ChristenUnie −4,5 procentpunt 2 (0,3%) 0
Anholt 715 2,4% 714 #13 · 2,4% 0,0106% PvdA (18%) 50PLUS +5,9 procentpunt 1 (0,1%) 0
De Vijverhof 719 2,5% 713 #14 · 2,4% 0,0106% PvdA (16%) SP +4,9 procentpunt 6 (0,8%) 0
Het Schakelveld 712 2,4% 708 #15 · 2,4% 0,0105% Stadspartij PLOP (14%) SP +3,3 procentpunt 6 (0,8%) +2
De Boshof 700 2,4% 698 #16 · 2,4% 0,0103% GROENLINKS (19%) ChristenUnie −7,8 procentpunt 1 (0,1%) −1
De Veldkei 698 2,4% 695 #17 · 2,4% 0,0103% Stadspartij PLOP (17%) 50PLUS +5,4 procentpunt 3 (0,4%) 0
Vrijeschool De Es 701 2,4% 695 #18 · 2,4% 0,0103% GROENLINKS (23%) GROENLINKS +10,0 procentpunt 7 (1,0%) +1
CS Vincent van Gogh 697 2,4% 688 #19 · 2,4% 0,0102% GROENLINKS (20%) GROENLINKS +7,4 procentpunt 5 (0,7%) −4
Kindcentrum Kloosterveen 665 2,3% 663 #20 · 2,3% 0,0098% VVD (21%) VVD +8,9 procentpunt 2 (0,3%) 0
De Schulp 661 2,3% 661 #21 · 2,3% 0,0098% GROENLINKS (15%) SP +6,3 procentpunt 0 (0,0%) 0
IJsvereniging Kloosterveen 647 2,2% 647 #22 · 2,2% 0,0096% VVD (22%) VVD +10,0 procentpunt 0 (0,0%) 0
Peelerhof 648 2,2% 642 #23 · 2,2% 0,0095% ChristenUnie (21%) ChristenUnie +6,4 procentpunt 6 (0,9%) 0
De Slingeborgh 636 2,2% 632 #24 · 2,2% 0,0094% CDA (13%) CDA +5,1 procentpunt 4 (0,6%) 0
De Dissel II 623 2,1% 621 #25 · 2,1% 0,0092% GROENLINKS (13%) PvdA −3,3 procentpunt 2 (0,3%) 0
Het Lichtpunt 619 2,1% 616 #26 · 2,1% 0,0091% ChristenUnie (33%) ChristenUnie +18,7 procentpunt 3 (0,5%) 0
GBS De Driesprong 614 2,1% 612 #27 · 2,1% 0,0091% ChristenUnie (36%) ChristenUnie +22,0 procentpunt 2 (0,3%) 0
Pand 17 597 2,0% 593 #28 · 2,0% 0,0088% VVD (19%) VVD +7,8 procentpunt 4 (0,7%) 0
CBS De Scharmhof 585 2,0% 582 #29 · 2,0% 0,0086% ChristenUnie (22%) ChristenUnie +7,6 procentpunt 3 (0,5%) 0
OBS De Marskramer 566 1,9% 560 #30 · 1,9% 0,0083% PvdA (16%) ChristenUnie −5,7 procentpunt 7 (1,2%) +1
Arendshorst 554 1,9% 551 #31 · 1,9% 0,0082% ChristenUnie (29%) ChristenUnie +14,8 procentpunt 3 (0,5%) 0
Provincie Drenthe 545 1,9% 544 #32 · 1,9% 0,0081% PvdA (15%) D66 +4,0 procentpunt 1 (0,2%) 0
Amstelflat 544 1,9% 540 #33 · 1,9% 0,0080% PvdA (20%) PvdA +6,9 procentpunt 4 (0,7%) 0
Buurthuis de Zonnereep 542 1,8% 539 #34 · 1,8% 0,0080% Stadspartij PLOP (15%) ChristenUnie −6,8 procentpunt 3 (0,6%) 0
De Valkenhof 540 1,8% 537 #35 · 1,8% 0,0080% PvdA (15%) Stadspartij PLOP −3,2 procentpunt 3 (0,6%) 0
Maria in Campisschool 518 1,8% 516 #36 · 1,8% 0,0076% PvdA (18%) SP +5,7 procentpunt 2 (0,4%) 0
Sportcomplex Marsdiek 504 1,7% 499 #37 · 1,7% 0,0074% VVD (20%) VVD +8,4 procentpunt 5 (1,0%) 0
Korfbal- en tennisvereniging AVO 488 1,7% 486 #38 · 1,7% 0,0072% D66 (17%) D66 +7,3 procentpunt 2 (0,4%) 0
Wilhelmina Ziekenhuis 444 1,5% 444 #39 · 1,5% 0,0066% ChristenUnie (17%) Stadspartij PLOP −4,9 procentpunt 0 (0,0%) 0
MFA Pittelo 434 1,5% 430 #40 · 1,5% 0,0064% Stadspartij PLOP (19%) Stadspartij PLOP +6,5 procentpunt 4 (0,9%) 0
SBO De Boei 401 1,4% 399 #41 · 1,4% 0,0059% ChristenUnie (25%) ChristenUnie +10,1 procentpunt 3 (0,7%) +1
OBS Het Sterrenschip 365 1,2% 361 #42 · 1,2% 0,0053% VVD (18%) VVD +6,1 procentpunt 4 (1,1%) 0
Rode Kruisgebouw 346 1,2% 342 #43 · 1,2% 0,0051% PvdA (18%) D66 −6,2 procentpunt 4 (1,2%) 0
NS Station 236 0,8% 233 #44 · 0,8% 0,0035% GROENLINKS (24%) GROENLINKS +11,0 procentpunt 3 (1,3%) 0

Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Assen dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.

De uitslag van Assen per partij

Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.