Uitslag per stembureau in Assen
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 telde Assen 44 stembureaus. De opkomst in de hele gemeente was 57,5%. Het zwaarste stembureau, Stembureau Wijkcentrum De Dissel, leverde 5,1% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 14%.
Wat valt op
- 8 van de 44 stembureaus (18%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 21% van de stembureaus.
- 2 stembureaus (5%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 4%.
- Ongeldige en blanco stemmen: 0,33% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,58%).
Opvallende stembureaus
- Zwaarste stembureau: Stembureau Wijkcentrum De Dissel 5,1% van de stemmen
- Lichtste stembureau: Stembureau People@places 0,3% van de stemmen
- Meest afwijkend stemgedrag: Stembureau GBS de Driesprong ChristenUnie +26,3 procentpunt
- Meeste ongeldige en blanco stemmen: Stembureau De Vijverhof 1,2% van de stembiljetten
Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten
Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.
Stembureaus met een opvallende telling
| Stembureau | Stemmen | Wat is er gemeld |
|---|---|---|
| Stembureau Buurthuis de Zonnereep | 659 | Stembiljetten (deels) opnieuw geteld |
| Stembureau De Vijverhof | 651 | 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten; stembiljetten (deels) opnieuw geteld; opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,2%) |
Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst
| Stembureau | Toegelaten kiezers | Aandeel opkomst | Geldige stemmen | Gewicht gemeente | Gewicht landelijk | Grootste partij | Wijkt het meest af | Ongeldig/blanco | Telverschil |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Stembureau Wijkcentrum De Dissel 9403 LT | 1.654 | 5,1% | 1.650 | #1 · 5,1% | 0,0216% | ASSEN CENTRAAL (19%) | GroenLinks-PvdA +1,7 procentpunt | 4 (0,2%) | 0 |
| Stembureau Stadhuis 9401 JW | 1.550 | 4,8% | 1.546 | #2 · 4,8% | 0,0203% | GroenLinks-PvdA (20%) | ChristenUnie −2,8 procentpunt | 5 (0,3%) | +1 |
| Stembureau De Nieuwe Kolk 9401 ET | 1.187 | 3,7% | 1.186 | #3 · 3,7% | 0,0155% | GroenLinks-PvdA (20%) | ChristenUnie −3,5 procentpunt | 1 (0,1%) | 0 |
| Stembureau De Wilg (Opstandingskerk) 9403 MA | 1.182 | 3,7% | 1.180 | #4 · 3,7% | 0,0155% | ASSEN CENTRAAL (18%) | CDA +3,2 procentpunt | 2 (0,2%) | 0 |
| Stembureau MFA Kloosterveste I 9408 ME | 1.116 | 3,5% | 1.115 | #5 · 3,5% | 0,0146% | ASSEN CENTRAAL (24%) | ASSEN CENTRAAL +5,4 procentpunt | 2 (0,2%) | +1 |
| Stembureau Sporthal De Timp 9402 ER | 1.047 | 3,3% | 1.039 | #6 · 3,2% | 0,0136% | GroenLinks-PvdA (17%) | D66 −2,5 procentpunt | 5 (0,5%) | −3 |
| Stembureau De Componist 9402 VH | 1.037 | 3,2% | 1.027 | #7 · 3,2% | 0,0135% | ASSEN CENTRAAL (19%) | PVV +3,4 procentpunt | 10 (1,0%) | 0 |
| Stembureau RTV Drenthe 9401 PL | 973 | 3,0% | 969 | #8 · 3,0% | 0,0127% | GroenLinks-PvdA (21%) | D66 +5,7 procentpunt | 4 (0,4%) | 0 |
| Stembureau MFA Kloosterveste II 9408 ME | 926 | 2,9% | 924 | #9 · 2,9% | 0,0121% | ASSEN CENTRAAL (24%) | ASSEN CENTRAAL +5,6 procentpunt | 2 (0,2%) | 0 |
| Stembureau Het Noorderlicht 9407 EA | 926 | 2,9% | 923 | #10 · 2,9% | 0,0121% | ChristenUnie (19%) | ChristenUnie +9,2 procentpunt | 2 (0,2%) | −1 |
| Stembureau Vincent van Gogh, Salland 9405 GM | 878 | 2,7% | 878 | #11 · 2,7% | 0,0115% | GroenLinks-PvdA (21%) | GroenLinks-PvdA +4,5 procentpunt | 1 (0,1%) | +1 |
| Stembureau Het Lichtpunt 9408 JA | 881 | 2,7% | 876 | #12 · 2,7% | 0,0115% | ASSEN CENTRAAL (20%) | ChristenUnie +5,9 procentpunt | 4 (0,5%) | −1 |
| Stembureau Vrijeschool De Es 9404 KK | 816 | 2,5% | 815 | #13 · 2,5% | 0,0107% | GroenLinks-PvdA (27%) | GroenLinks-PvdA +9,7 procentpunt | 1 (0,1%) | 0 |
| Stembureau Korfbal- en tennisvereniging AVO 9403 PA | 792 | 2,5% | 787 | #14 · 2,5% | 0,0103% | ASSEN CENTRAAL (19%) | GroenLinks-PvdA −5,8 procentpunt | 5 (0,6%) | 0 |
| Stembureau OBS De Marskramer 9403 LT | 772 | 2,4% | 772 | #15 · 2,4% | 0,0101% | ASSEN CENTRAAL (25%) | ASSEN CENTRAAL +6,4 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau Interzorg De Wijde Blik 9406 CE | 774 | 2,4% | 770 | #16 · 2,4% | 0,0101% | GroenLinks-PvdA (16%) | Stadspartij PLOP +4,8 procentpunt | 4 (0,5%) | 0 |
| Stembureau Sportpark Asser Boys 9403 TD | 766 | 2,4% | 763 | #17 · 2,4% | 0,0100% | GroenLinks-PvdA (23%) | GroenLinks-PvdA +5,6 procentpunt | 3 (0,4%) | 0 |
| Stembureau Plaza Sportz Assen 9403 VB | 741 | 2,3% | 738 | #18 · 2,3% | 0,0097% | ASSEN CENTRAAL (19%) | VVD +7,1 procentpunt | 3 (0,4%) | 0 |
| Stembureau De Schulp 9404 BB | 732 | 2,3% | 729 | #19 · 2,3% | 0,0096% | GroenLinks-PvdA (20%) | GroenLinks-PvdA +3,3 procentpunt | 3 (0,4%) | 0 |
| Stembureau Provinciehuis Drenthe 9405 BJ | 734 | 2,3% | 727 | #20 · 2,3% | 0,0095% | GroenLinks-PvdA (20%) | VVD +4,0 procentpunt | 7 (1,0%) | 0 |
| Stembureau 't Markehuus 9407 EA | 720 | 2,2% | 718 | #21 · 2,2% | 0,0094% | ASSEN CENTRAAL (20%) | ChristenUnie −5,3 procentpunt | 2 (0,3%) | 0 |
| Stembureau MFA Pittelo 9406 TH | 710 | 2,2% | 706 | #22 · 2,2% | 0,0093% | ASSEN CENTRAAL (20%) | VVD −4,8 procentpunt | 4 (0,6%) | 0 |
| Stembureau Buurthuis de Zonnereep 9404 JR | 661 | 2,1% | 659 | #23 · 2,1% | 0,0086% | GroenLinks-PvdA (21%) | ChristenUnie −4,0 procentpunt | 2 (0,3%) | 0 (herteld) |
| Stembureau De Vijverhof 9404 CC | 660 | 2,1% | 651 | #24 · 2,0% | 0,0085% | GroenLinks-PvdA (22%) | ASSEN CENTRAAL −7,5 procentpunt | 8 (1,2%) | −1 (herteld) |
| Stembureau Kinderdagverblijf De Kabouters 9406 GD | 636 | 2,0% | 634 | #25 · 2,0% | 0,0083% | GroenLinks-PvdA (18%) | Forum voor Democratie +3,7 procentpunt | 2 (0,3%) | 0 |
| Stembureau IJsvereniging Kloosterveen 9408 CZ | 633 | 2,0% | 632 | #26 · 2,0% | 0,0083% | ASSEN CENTRAAL (26%) | GroenLinks-PvdA −9,2 procentpunt | 1 (0,2%) | 0 |
| Stembureau GBS De Parel 9408 AM | 621 | 1,9% | 620 | #27 · 1,9% | 0,0081% | ChristenUnie (22%) | ChristenUnie +11,7 procentpunt | 1 (0,2%) | 0 |
| Stembureau Sporthal Kloosterveste 9408 MH | 619 | 1,9% | 618 | #28 · 1,9% | 0,0081% | ASSEN CENTRAAL (22%) | D66 +4,7 procentpunt | 1 (0,2%) | 0 |
| Stembureau Peelerhof 9407 BS | 595 | 1,8% | 594 | #29 · 1,9% | 0,0078% | ASSEN CENTRAAL (22%) | ASSEN CENTRAAL +3,3 procentpunt | 1 (0,2%) | 0 |
| Stembureau Wilhelmina Ziekenhuis 9401 RK | 592 | 1,8% | 592 | #30 · 1,8% | 0,0078% | GroenLinks-PvdA (20%) | D66 +6,1 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau MFA Het Schakelveld 9405 HX | 572 | 1,8% | 569 | #31 · 1,8% | 0,0075% | GroenLinks-PvdA (17%) | Forum voor Democratie +6,2 procentpunt | 2 (0,4%) | −1 |
| Stembureau Eetcafé De Haven van Kloosterveen 9406 XD | 568 | 1,8% | 567 | #32 · 1,8% | 0,0074% | ASSEN CENTRAAL (17%) | VVD +5,2 procentpunt | 1 (0,2%) | 0 |
| Stembureau Sportcomplex Marsdiek 9409 TH | 565 | 1,8% | 564 | #33 · 1,8% | 0,0074% | ASSEN CENTRAAL (21%) | VVD +4,4 procentpunt | 1 (0,2%) | 0 |
| Stembureau Maria in Campisschool 9402 JA | 550 | 1,7% | 547 | #34 · 1,7% | 0,0072% | GroenLinks-PvdA (20%) | VVD −3,7 procentpunt | 3 (0,5%) | 0 |
| Stembureau Pastoraal Centrum De Duif 9404 LP | 504 | 1,6% | 504 | #35 · 1,6% | 0,0066% | GroenLinks-PvdA (21%) | GroenLinks-PvdA +4,5 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau IJsvereniging Peelo 9407 TD | 490 | 1,5% | 489 | #36 · 1,5% | 0,0064% | ASSEN CENTRAAL (23%) | VVD −4,6 procentpunt | 1 (0,2%) | 0 |
| Stembureau Jongerencentrum 9401 BW | 486 | 1,5% | 485 | #37 · 1,5% | 0,0064% | GroenLinks-PvdA (19%) | Stadspartij PLOP +5,5 procentpunt | 1 (0,2%) | 0 |
| Stembureau GBS de Driesprong 9403 PA | 481 | 1,5% | 480 | #38 · 1,5% | 0,0063% | ChristenUnie (36%) | ChristenUnie +26,3 procentpunt | 1 (0,2%) | 0 |
| Stembureau de MaasStee 9406 RA | 471 | 1,5% | 467 | #39 · 1,5% | 0,0061% | ASSEN CENTRAAL (17%) | D66 −5,7 procentpunt | 4 (0,8%) | 0 |
| Stembureau De Valkenhof 9402 WE | 458 | 1,4% | 457 | #40 · 1,4% | 0,0060% | GroenLinks-PvdA (21%) | GroenLinks-PvdA +3,6 procentpunt | 1 (0,2%) | 0 |
| Stembureau Anholt 9401 AG | 398 | 1,2% | 397 | #41 · 1,2% | 0,0052% | GroenLinks-PvdA (18%) | 50PLUS +3,6 procentpunt | 1 (0,3%) | 0 |
| Stembureau Molukse kerk Pniël 9406 KM | 379 | 1,2% | 379 | #42 · 1,2% | 0,0050% | ASSEN CENTRAAL (31%) | ASSEN CENTRAAL +13,0 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau ISK dr. Nassau 9406 RM | 233 | 0,7% | 233 | #43 · 0,7% | 0,0031% | GroenLinks-PvdA (18%) | ASSEN CENTRAAL −4,6 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau People@places 9401 LB | 97 | 0,3% | 97 | #44 · 0,3% | 0,0013% | GroenLinks-PvdA (23%) | D66 +8,6 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Assen dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.
De uitslag van Assen per partij
Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.