Stembureau De Vijverhof in Assen (2018)
Hier waren 719 kiezers toegelaten (2,5% van alle toegelaten kiezers in Assen) en zijn 713 geldige stemmen uitgebracht. PvdA werd hier de grootste met 16,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PvdA | 114 | 16,0% | 13,1% | +2,8 pp | 3,0% |
| SP | 98 | 13,7% | 8,8% | +4,9 pp | 3,8% |
| GROENLINKS | 94 | 13,2% | 12,6% | +0,6 pp | 2,6% |
| Stadspartij PLOP | 89 | 12,5% | 12,3% | +0,2 pp | 2,5% |
| ChristenUnie | 81 | 11,4% | 14,4% | −3,1 pp | 1,9% |
| 50PLUS | 72 | 10,1% | 9,1% | +1,0 pp | 2,7% |
| CDA | 65 | 9,1% | 8,0% | +1,1 pp | 2,8% |
| VVD | 60 | 8,4% | 11,6% | −3,2 pp | 1,8% |
| D66 | 40 | 5,6% | 10,0% | −4,4 pp | 1,4% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Assen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Jannie Drenthe (SP) · 81 stemmen · 11,4% van alle stemmen hier
- Laura Punt (GROENLINKS) · 74 stemmen · 10,4% van alle stemmen hier
- Natasja Lubbers (PvdA) · 52 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
- Bert Wienen (ChristenUnie) · 40 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
- Janna Booij-Venekamp (Stadspartij PLOP) · 36 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Clemens Otto (50PLUS) · 36 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Roald Leemrijse (VVD) · 35 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Eddy de Korte (CDA) · 32 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Remi Moes (D66) · 23 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Luc Rengers (PvdA) · 22 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Lian Heijs-Eisses (ChristenUnie) · 19 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Hetty Heeling-Wichers (50PLUS) · 15 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Annelies Kleve (D66) · 12 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Anna Hendrikse (CDA) · 12 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Greta Netjes (VVD) · 12 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SP haalde hier +4,9 pp meer dan gemiddeld in Assen.
- Qua gewicht is dit het 14e van de 44 stembureaus: 2,4% van alle geldige stemmen in Assen en 0,0106% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 41 stemmen in Assen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 672 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 47 |
| Toegelaten kiezers | 719 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 719 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 6 (0,8%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,83% van de stembiljetten, tegen 0,60% in Assen en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Assen
- Anholt 714 stemmen · PvdA 18%
- Het Schakelveld 708 stemmen · Stadspartij PLOP 14%
- Stadhuis I 732 stemmen · PvdA 15%
- De Boshof 698 stemmen · GROENLINKS 19%
- De Wijde Blik 768 stemmen · PvdA 15%
- De Veldkei 695 stemmen · Stadspartij PLOP 17%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.