Stembureau Wilhelmina Ziekenhuis in Assen (2018)
Hier waren 444 kiezers toegelaten (1,5% van alle toegelaten kiezers in Assen) en zijn 444 geldige stemmen uitgebracht. ChristenUnie werd hier de grootste met 17,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| ChristenUnie | 77 | 17,3% | 14,4% | +2,9 pp | 1,8% |
| VVD | 61 | 13,7% | 11,6% | +2,1 pp | 1,8% |
| GROENLINKS | 56 | 12,6% | 12,6% | +0,0 pp | 1,5% |
| PvdA | 51 | 11,5% | 13,1% | −1,7 pp | 1,3% |
| D66 | 51 | 11,5% | 10,0% | +1,5 pp | 1,7% |
| CDA | 42 | 9,5% | 8,0% | +1,5 pp | 1,8% |
| 50PLUS | 40 | 9,0% | 9,1% | −0,1 pp | 1,5% |
| SP | 33 | 7,4% | 8,8% | −1,4 pp | 1,3% |
| Stadspartij PLOP | 33 | 7,4% | 12,3% | −4,9 pp | 0,9% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Assen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Laura Punt (GROENLINKS) · 42 stemmen · 9,5% van alle stemmen hier
- Roald Leemrijse (VVD) · 33 stemmen · 7,4% van alle stemmen hier
- Bert Wienen (ChristenUnie) · 32 stemmen · 7,2% van alle stemmen hier
- Jannie Drenthe (SP) · 27 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
- Clemens Otto (50PLUS) · 26 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
- Remi Moes (D66) · 24 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Natasja Lubbers (PvdA) · 22 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Lian Heijs-Eisses (ChristenUnie) · 19 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Greta Netjes (VVD) · 16 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Annelies Kleve (D66) · 15 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Eddy de Korte (CDA) · 15 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Janna Booij-Venekamp (Stadspartij PLOP) · 12 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Anna Hendrikse (CDA) · 10 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Albert Smit (PvdA) · 9 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Christien Veenstra-Hidding (ChristenUnie) · 6 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Stadspartij PLOP haalde hier −4,9 pp minder dan gemiddeld in Assen.
- Qua gewicht is dit het 39e van de 44 stembureaus: 1,5% van alle geldige stemmen in Assen en 0,0066% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 66 stemmen in Assen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 409 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 35 |
| Toegelaten kiezers | 444 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 444 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 0 (0,0%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,60% in Assen en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Assen
- Korfbal- en tennisvereniging AVO 486 stemmen · D66 17%
- MFA Pittelo 430 stemmen · Stadspartij PLOP 19%
- Sportcomplex Marsdiek 499 stemmen · VVD 20%
- SBO De Boei 399 stemmen · ChristenUnie 25%
- Maria in Campisschool 516 stemmen · PvdA 18%
- OBS Het Sterrenschip 361 stemmen · VVD 18%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.