Stembureau De Nieuwe Kolk in Assen (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Hier waren 925 kiezers toegelaten (3,2% van alle toegelaten kiezers in Assen) en zijn 917 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 14,5% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GROENLINKS 133 14,5% 12,6% +1,9 pp 3,6%
D66 121 13,2% 10,0% +3,2 pp 4,1%
VVD 108 11,8% 11,6% +0,2 pp 3,2%
Stadspartij PLOP 107 11,7% 12,3% −0,6 pp 3,0%
PvdA 106 11,6% 13,1% −1,6 pp 2,8%
ChristenUnie 105 11,5% 14,4% −3,0 pp 2,5%
CDA 95 10,4% 8,0% +2,4 pp 4,1%
50PLUS 79 8,6% 9,1% −0,5 pp 3,0%
SP 63 6,9% 8,8% −2,0 pp 2,4%
Blanco6Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig2Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Assen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Laura Punt (GROENLINKS) · 79 stemmen · 8,6% van alle stemmen hier
  2. Roald Leemrijse (VVD) · 59 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
  3. Bert Wienen (ChristenUnie) · 57 stemmen · 6,2% van alle stemmen hier
  4. Eddy de Korte (CDA) · 55 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
  5. Remi Moes (D66) · 53 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
  6. Natasja Lubbers (PvdA) · 50 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
  7. Janna Booij-Venekamp (Stadspartij PLOP) · 47 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
  8. Clemens Otto (50PLUS) · 47 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
  9. Jannie Drenthe (SP) · 39 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
  10. Annelies Kleve (D66) · 29 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
  11. Lian Heijs-Eisses (ChristenUnie) · 25 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  12. Greta Netjes (VVD) · 24 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  13. Summer Koster (GROENLINKS) · 24 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  14. Albert Smit (PvdA) · 19 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  15. Luc Rengers (PvdA) · 12 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +3,2 pp meer dan gemiddeld in Assen.
  • Qua gewicht is dit het 6e van de 44 stembureaus: 3,1% van alle geldige stemmen in Assen en 0,0136% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 32 stemmen in Assen komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen871
Geldige volmachtbewijzen54
Toegelaten kiezers925
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)925
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig8 (0,9%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,86% van de stembiljetten, tegen 0,60% in Assen en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Assen

Alle stembureaus in Assen

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.