Uitslag per stembureau in Assen (2023)
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 telde Assen 44 stembureaus. De opkomst in de hele gemeente was 78,7%. Het zwaarste stembureau, Stembureau De Dissel, leverde 5,3% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 13%.
Bekijk de uitslag per wijk in Assen
Opvallende stembureaus
- Zwaarste stembureau: Stembureau De Dissel 5,3% van de stemmen
- Lichtste stembureau: Stembureau ISK dr. Nassau 0,6% van de stemmen
- Meest afwijkend stemgedrag: Stembureau GBS de Driesprong ChristenUnie +16,4 procentpunt
Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten
Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst
| Stembureau | Geldige stemmen | Gewicht gemeente | Gewicht landelijk | Grootste partij | Wijkt het meest af |
|---|---|---|---|---|---|
| Stembureau De Dissel 9403 LT | 2.261 | #1 · 5,3% | 0,0220% | GroenLinks-PvdA (20%) | GroenLinks-PvdA +2,6 procentpunt |
| Stembureau Stadhuis 9401 JW | 1.676 | #2 · 3,9% | 0,0163% | GroenLinks-PvdA (20%) | GroenLinks-PvdA +2,0 procentpunt |
| Stembureau MFA Kloosterveste I 9408 ME | 1.611 | #3 · 3,8% | 0,0157% | PVV (21%) | VVD +4,4 procentpunt |
| Stembureau De Nieuwe Kolk 9401 ET | 1.575 | #4 · 3,7% | 0,0153% | GroenLinks-PvdA (20%) | VVD +3,5 procentpunt |
| Stembureau De Componist 9402 VH | 1.453 | #5 · 3,4% | 0,0141% | PVV (23%) | VVD −4,6 procentpunt |
| Stembureau Sporthal De Timp 9402 ER | 1.419 | #6 · 3,3% | 0,0138% | PVV (22%) | D66 −1,9 procentpunt |
| Stembureau Opstandingskerk 9403 MA | 1.356 | #7 · 3,2% | 0,0132% | PVV (19%) | VVD −3,5 procentpunt |
| Stembureau Pand 17 9403 VB | 1.347 | #8 · 3,2% | 0,0131% | PVV (29%) | PVV +8,6 procentpunt |
| Stembureau Het Noorderlicht 9407 EA | 1.311 | #9 · 3,1% | 0,0128% | PVV (25%) | VVD −4,9 procentpunt |
| Stembureau Het Lichtpunt 9408 JA | 1.247 | #10 · 2,9% | 0,0121% | PVV (19%) | VVD +3,2 procentpunt |
| Stembureau 't Markehuus 9407 EA | 1.201 | #11 · 2,8% | 0,0117% | PVV (25%) | PVV +4,4 procentpunt |
| Stembureau MFA Kloosterveste II 9408 ME | 1.117 | #12 · 2,6% | 0,0109% | PVV (18%) | VVD +5,6 procentpunt |
| Stembureau Korfbal- en tennisvereniging AVO 9403 PA | 1.079 | #13 · 2,5% | 0,0105% | Nieuw Sociaal Contract (19%) | VVD +6,1 procentpunt |
| Stembureau Provinciehuis Drenthe 9405 BJ | 1.074 | #14 · 2,5% | 0,0104% | GroenLinks-PvdA (21%) | PVV −7,1 procentpunt |
| Stembureau De Schulp 9404 BB | 1.052 | #15 · 2,5% | 0,0102% | PVV (21%) | VVD −2,8 procentpunt |
| Stembureau City Life Church 9401 KC | 1.026 | #16 · 2,4% | 0,0100% | GroenLinks-PvdA (27%) | PVV −11,1 procentpunt |
| Stembureau Vrijeschool De Es 9404 KK | 1.021 | #17 · 2,4% | 0,0099% | PVV (22%) | GroenLinks-PvdA +4,1 procentpunt |
| Stembureau MFA Pittelo 9406 TH | 1.019 | #18 · 2,4% | 0,0099% | PVV (26%) | PVV +5,4 procentpunt |
| Stembureau OBS De Marskramer 9403 LT | 1.005 | #19 · 2,4% | 0,0098% | PVV (24%) | PVV +3,3 procentpunt |
| Stembureau Sportpark Asser Boys 9403 TD | 987 | #20 · 2,3% | 0,0096% | GroenLinks-PvdA (23%) | PVV −6,4 procentpunt |
| Stembureau Rode Kruisgebouw 9406 GD | 968 | #21 · 2,3% | 0,0094% | PVV (28%) | PVV +6,7 procentpunt |
| Stembureau De Wijde Blik 9406 CE | 965 | #22 · 2,3% | 0,0094% | PVV (23%) | VVD −4,6 procentpunt |
| Stembureau Het Schakelveld 9405 HX | 943 | #23 · 2,2% | 0,0092% | PVV (26%) | PVV +5,5 procentpunt |
| Stembureau Wilhelmina Ziekenhuis 9401 RK | 915 | #24 · 2,2% | 0,0089% | GroenLinks-PvdA (21%) | PVV −4,4 procentpunt |
| Stembureau De Vijverhof 9404 CC | 880 | #25 · 2,1% | 0,0086% | PVV (22%) | VVD −3,2 procentpunt |
| Stembureau De Deel 9405 KA | 858 | #26 · 2,0% | 0,0083% | GroenLinks-PvdA (24%) | GroenLinks-PvdA +6,2 procentpunt |
| Stembureau IJsvereniging Kloosterveen 9408 CZ | 828 | #27 · 1,9% | 0,0081% | VVD (24%) | VVD +11,9 procentpunt |
| Stembureau Maria in Campisschool 9402 JA | 811 | #28 · 1,9% | 0,0079% | PVV (27%) | PVV +6,0 procentpunt |
| Stembureau Buurthuis de Zonnereep 9404 JR | 772 | #29 · 1,8% | 0,0075% | PVV (25%) | PVV +4,0 procentpunt |
| Stembureau Sporthal Kloosterveen 9408 MH | 743 | #30 · 1,7% | 0,0072% | PVV (22%) | GroenLinks-PvdA −2,9 procentpunt |
| Stembureau Anholt 9401 AG | 736 | #31 · 1,7% | 0,0072% | PVV (24%) | PVV +3,3 procentpunt |
| Stembureau de MaasStee 9406 RA | 718 | #32 · 1,7% | 0,0070% | PVV (24%) | VVD −4,3 procentpunt |
| Stembureau Peelerhof 9407 BS | 690 | #33 · 1,6% | 0,0067% | PVV (26%) | PVV +5,2 procentpunt |
| Stembureau Sportcomplex Marsdiek 9409 TH | 639 | #34 · 1,5% | 0,0062% | VVD (19%) | VVD +6,6 procentpunt |
| Stembureau GBS De Parel 9408 AM | 627 | #35 · 1,5% | 0,0061% | VVD (19%) | VVD +6,0 procentpunt |
| Stembureau IJsvereniging Peelo 9407 TD | 622 | #36 · 1,5% | 0,0060% | PVV (25%) | PVV +3,8 procentpunt |
| Stembureau De Haven van Kloosterveen 9406 XD | 615 | #37 · 1,4% | 0,0060% | VVD (19%) | VVD +6,6 procentpunt |
| Stembureau GBS de Driesprong 9403 PA | 608 | #38 · 1,4% | 0,0059% | ChristenUnie (22%) | ChristenUnie +16,4 procentpunt |
| Stembureau De Valkenhof 9402 WE | 572 | #39 · 1,3% | 0,0056% | GroenLinks-PvdA (22%) | GroenLinks-PvdA +4,1 procentpunt |
| Stembureau Pastoraal Centrum De Duif 9404 LP | 569 | #40 · 1,3% | 0,0055% | GroenLinks-PvdA (20%) | PVV −5,4 procentpunt |
| Stembureau Molukse kerk Pniël 9406 KM | 507 | #41 · 1,2% | 0,0049% | PVV (31%) | PVV +9,7 procentpunt |
| Stembureau WPDA 9401 KZ | 452 | #42 · 1,1% | 0,0044% | GroenLinks-PvdA (26%) | GroenLinks-PvdA +7,9 procentpunt |
| Stembureau Adventskerk 9404 KR | 337 | #43 · 0,8% | 0,0033% | GroenLinks-PvdA (22%) | VVD −5,6 procentpunt |
| Stembureau ISK dr. Nassau 9406 RM | 270 | #44 · 0,6% | 0,0026% | PVV (20%) | ChristenUnie −2,2 procentpunt |
Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen.
De uitslag van Assen per partij
Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.