Hoe stemde elke wijk in Almere in 2025?
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 is in Almere gestemd bij stembureaus in 41 wijken. Hieronder staat per wijk wat de stembureaus daar samen opleverden. In Centrum Almere Stad werden de meeste stemmen uitgebracht (6.449) en D66 werd er de grootste met 18%.
De uitslag per wijk
| Wijk | Stembureaus | Geldige stemmen | Grootste partij | Meest afwijkend van de gemeente |
|---|---|---|---|---|
| Centrum Almere Stad Centrum Stad Oost, Centrum Stad West |
5 | 6.449 | D66 18% | VVD −3,1 pp |
| Muziekwijk Noord Muziekwijk N.-West, Muziekwijk N.-Noordwest, Muziekwijk N.-Midden |
6 | 6.074 | PVV 20% | DENK −1,5 pp |
| Parkwijk Parkwijk Noordwest, Parkwijk Zuidoost, Parkwijk Noordoost |
6 | 5.336 | D66 18% | PVV −2,1 pp |
| Tussen de Vaarten Zuid Tussen de Vaarten Z.- Zuidwest, Tussen de Vaarten Z.- Noordwest, Bedrijventerrein Het Atelier |
5 | 4.677 | PVV 19% | DENK +2,4 pp |
| Literatuurwijk Literatuurwijk Midden-oost, Literatuurwijk Midden-west |
4 | 4.448 | PVV 20% | VVD +1,5 pp |
| Filmwijk Filmwijk Zuid-noord van Walt Disneyplts., Filmwijk Bouwrai Zuid, Filmwijk Midden |
4 | 4.327 | D66 18% | PVV −4,2 pp |
| Noorderplassen Noorderplassen W.-Oost |
2 | 3.670 | VVD 23% | VVD +8,3 pp |
| Kruidenwijk Kruidenwijk Midden-west, Kruidenwijk Noordoost |
4 | 3.590 | PVV 23% | PVV +3,9 pp |
| Waterwijk Waterwijk West, Waterwijk Midden, Waterwijk Zuid |
4 | 3.589 | PVV 25% | PVV +5,9 pp |
| Stripheldenbuurt Stripheldenbuurt Noordwest, Stripheldenbuurt Midden- oost |
2 | 3.462 | PVV 19% | GroenLinks-PvdA −1,9 pp |
| Stedenwijk Stedenwijk Zuid, Stedenwijk Midden-noord, Stedenwijk Noord |
4 | 3.412 | PVV 22% | DENK +6,1 pp |
| Centrum Almere Haven Centrum Haven Noord, Centrum Haven Zuid |
3 | 2.885 | PVV 27% | PVV +7,6 pp |
| Seizoenenbuurt Seizoenenbuurt Oost |
2 | 2.623 | PVV 20% | DENK −2,7 pp |
| Bloemenbuurt Bloemenbuurt Oost, Bloemenbuurt Zuid, Bloemenbuurt Noord |
3 | 2.556 | PVV 21% | PVV +2,2 pp |
| Faunabuurt Faunabuurt Zuidoost, Faunabuurt Noord |
2 | 2.510 | PVV 22% | PVV +2,8 pp |
| Homeruskwartier Homeruskwartier Midden |
2 | 2.485 | D66 18% | PVV −5,7 pp |
| De Laren De Laren Zuid |
3 | 2.480 | PVV 19% | VVD +4,0 pp |
| Oosterwold Oosterwold Noord |
1 | 2.441 | GroenLinks-PvdA 23% | PVV −9,9 pp |
| Nobelhorst Nobelhorst West |
2 | 2.403 | D66 22% | PVV −5,5 pp |
| Muziekwijk Zuid Muziekwijk Z.-Noord, Muziekwijk Z.-Oost |
3 | 2.375 | PVV 24% | PVV +4,8 pp |
| Duin Duin Zuid |
2 | 2.362 | D66 22% | PVV −6,8 pp |
| Eilandenbuurt Eilandenbuurt Oost |
2 | 2.343 | PVV 17% | PVV −2,4 pp |
| Danswijk Danswijk Noordoost |
2 | 2.227 | PVV 21% | D66 −2,1 pp |
| Regenboogbuurt Regenboogbuurt West |
2 | 2.188 | PVV 19% | DENK +1,3 pp |
| Tussen de Vaarten Noord Tussen de Vaarten N.- West |
2 | 1.990 | PVV 23% | PVV +3,7 pp |
| De Meenten Jaagmeent en Grasmeent, Rietmeent en Dijkmeent |
2 | 1.982 | PVV 23% | DENK −4,6 pp |
| Bouwmeesterbuurt Bouwmeesterbuurt Oost |
1 | 1.801 | PVV 25% | PVV +6,1 pp |
| Oostvaardersbuurt Oostvaardersbuurt West |
1 | 1.721 | PVV 22% | GroenLinks-PvdA −3,5 pp |
| Molenbuurt Molenbuurt Oost |
2 | 1.649 | PVV 23% | VVD −4,5 pp |
| Columbuskwartier Columbuskwartier Noord |
1 | 1.644 | D66 18% | DENK +3,6 pp |
| De Gouwen Bosgouw, Brongouw en Nijvergouw |
1 | 1.623 | PVV 19% | DENK −3,5 pp |
| Europakwartier West Europakwartier W.-Noord |
1 | 1.465 | D66 18% | DENK +5,7 pp |
| De Marken Ambachtsmark, Vrijmark en Zuidmark |
1 | 1.438 | PVV 20% | DENK −2,7 pp |
| Vogelhorst Vogelhorst Noord |
1 | 1.399 | VVD 26% | VVD +12,2 pp |
| Indischebuurt Indische Buurt West |
2 | 1.259 | PVV 20% | VVD −1,8 pp |
| Centrum Almere Buiten Centrum Almere Buiten Noord |
2 | 1.100 | PVV 22% | VVD −5,3 pp |
| Olympiakwartier Oost Olympiakwartier Oost (brt) |
1 | 1.081 | D66 22% | PVV −5,9 pp |
| Landgoederenbuurt Landgoederenbuurt Noord |
1 | 1.068 | D66 19% | DENK −2,6 pp |
| De Grienden Klavergriend, Klippriend en Wilgengriend |
1 | 909 | PVV 22% | DENK −3,1 pp |
| De Hoven Buitenhof en Groenhof |
1 | 810 | PVV 22% | GroenLinks-PvdA −3,0 pp |
| Staatsliedenwijk Staatsliedenwijk Midden |
1 | 553 | PVV 20% | DENK +6,0 pp |
Afwijkend: de partij waarvan het aandeel in de wijk het meest verschilt van het aandeel in heel Almere, in procentpunt (pp).
Waar is elke partij het sterkst?
- PVV (19,2% in de gemeente)
Sterkst in Centrum Almere Haven (26,8%), zwakst in Oosterwold (9,3%). - D66 (16,7% in de gemeente)
Sterkst in Olympiakwartier Oost (22,2%), zwakst in Stedenwijk (12,0%). - VVD (14,2% in de gemeente)
Sterkst in Vogelhorst (26,4%), zwakst in Staatsliedenwijk (8,5%). - GroenLinks-PvdA (14,1% in de gemeente)
Sterkst in Oosterwold (23,1%), zwakst in Vogelhorst (9,7%). - CDA (6,3% in de gemeente)
Sterkst in Vogelhorst (8,4%), zwakst in Olympiakwartier Oost (4,3%). - JA21 (5,7% in de gemeente)
Sterkst in Nobelhorst (8,5%), zwakst in Olympiakwartier Oost (3,7%). - DENK (5,4% in de gemeente)
Sterkst in Stedenwijk (11,4%), zwakst in De Meenten (0,8%).
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. We hebben elk stembureau ingedeeld in de wijk (CBS-indeling) waar het postcodegebied van het bureau het meest in ligt. Zie de uitslag per wijk daarom als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners. De wijken zijn die van nu: de stembureaus van 2025 zijn ingedeeld in de huidige CBS-wijkindeling. 2 stembureaus konden niet aan een wijk worden gekoppeld en staan niet in dit overzicht.
Uitslag per stembureau in Almere · Verkiezingsuitslag van heel Almere