Hoe stemde Homeruskwartier in Almere in 2025?

Ook bekijken: 2026 · 2023 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Homeruskwartier Midden

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 2 stembureaus in Homeruskwartier 2.485 geldige stemmen uitgebracht (2,3% van alle stemmen in Almere). D66 werd hier de grootste met 17,8%. Vergeleken met heel Almere scoorden DENK (+4,3 pp) en GroenLinks-PvdA (+1,3 pp) hier hoger en PVV (−5,7 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
D66 443 17,8% 16,7% +1,1 pp
GroenLinks-PvdA 381 15,3% 14,1% +1,3 pp
VVD 345 13,9% 14,2% −0,3 pp
PVV 336 13,5% 19,2% −5,7 pp
DENK 240 9,7% 5,4% +4,3 pp
CDA 129 5,2% 6,3% −1,1 pp
JA21 123 4,9% 5,7% −0,8 pp
Forum voor Democratie 118 4,7% 5,0% −0,2 pp
SP 67 2,7% 2,4% +0,3 pp
BIJ1 62 2,5% 1,1% +1,4 pp
Partij voor de Dieren 60 2,4% 2,4% +0,0 pp
ChristenUnie 47 1,9% 1,6% +0,3 pp
50PLUS 35 1,4% 1,8% −0,4 pp
Volt 21 0,8% 0,9% −0,1 pp
NSC 16 0,6% 0,5% +0,1 pp
BBB 16 0,6% 1,5% −0,9 pp
SGP 11 0,4% 0,5% −0,0 pp
Vrede voor Dieren 11 0,4% 0,2% +0,2 pp
BVNL 8 0,3% 0,2% +0,1 pp
ELLECT 8 0,3% 0,0% +0,3 pp
LP 3 0,1% 0,1% +0,0 pp
Vrij Verbond 2 0,1% 0,0% +0,1 pp
Piratenpartij 2 0,1% 0,2% −0,1 pp
FNP 1 0,0% 0,0% +0,0 pp

Stembureaus in Homeruskwartier

Andere wijken in Almere

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Almere · Alle stembureaus