Hoe stemde Oostvaardersbuurt in Almere in 2025?

Ook bekijken: 2026 · 2023 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Oostvaardersbuurt West

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 1 stembureaus in Oostvaardersbuurt 1.721 geldige stemmen uitgebracht (1,6% van alle stemmen in Almere). PVV werd hier de grootste met 21,8%. Vergeleken met heel Almere scoorden PVV (+2,6 pp) en DENK (+1,6 pp) hier hoger en GroenLinks-PvdA (−3,5 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
PVV 375 21,8% 19,2% +2,6 pp
D66 291 16,9% 16,7% +0,2 pp
VVD 233 13,5% 14,2% −0,7 pp
GroenLinks-PvdA 181 10,5% 14,1% −3,5 pp
DENK 119 6,9% 5,4% +1,6 pp
CDA 87 5,1% 6,3% −1,2 pp
Forum voor Democratie 87 5,1% 5,0% +0,1 pp
JA21 85 4,9% 5,7% −0,8 pp
ChristenUnie 57 3,3% 1,6% +1,7 pp
Partij voor de Dieren 36 2,1% 2,4% −0,3 pp
50PLUS 32 1,9% 1,8% +0,1 pp
BIJ1 30 1,7% 1,1% +0,6 pp
SP 30 1,7% 2,4% −0,6 pp
BBB 25 1,5% 1,5% −0,1 pp
SGP 20 1,2% 0,5% +0,7 pp
Volt 14 0,8% 0,9% −0,1 pp
NSC 7 0,4% 0,5% −0,1 pp
LP 6 0,3% 0,1% +0,2 pp
Piratenpartij 3 0,2% 0,2% −0,0 pp
Vrede voor Dieren 2 0,1% 0,2% −0,1 pp
BVNL 1 0,1% 0,2% −0,2 pp
ELLECT 0 0,0% 0,0% −0,0 pp
FNP 0 0,0% 0,0% −0,0 pp
Vrij Verbond 0 0,0% 0,0% −0,0 pp

Stembureaus in Oostvaardersbuurt

Andere wijken in Almere

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Almere · Alle stembureaus