Hoe stemde Filmwijk in Almere in 2025?

Ook bekijken: 2026 · 2023 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Filmwijk Zuid-noord van Walt Disneyplts., Filmwijk Bouwrai Zuid, Filmwijk Midden

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 4 stembureaus in Filmwijk 4.327 geldige stemmen uitgebracht (4,1% van alle stemmen in Almere). D66 werd hier de grootste met 18,3%. Vergeleken met heel Almere scoorden GroenLinks-PvdA (+3,8 pp) en D66 (+1,7 pp) hier hoger en PVV (−4,2 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
D66 794 18,3% 16,7% +1,7 pp
GroenLinks-PvdA 772 17,8% 14,1% +3,8 pp
VVD 662 15,3% 14,2% +1,1 pp
PVV 649 15,0% 19,2% −4,2 pp
CDA 325 7,5% 6,3% +1,2 pp
JA21 258 6,0% 5,7% +0,3 pp
DENK 204 4,7% 5,4% −0,6 pp
Forum voor Democratie 162 3,7% 5,0% −1,3 pp
Partij voor de Dieren 94 2,2% 2,4% −0,2 pp
ChristenUnie 69 1,6% 1,6% +0,0 pp
SP 68 1,6% 2,4% −0,8 pp
50PLUS 65 1,5% 1,8% −0,3 pp
BBB 59 1,4% 1,5% −0,2 pp
Volt 45 1,0% 0,9% +0,1 pp
BIJ1 44 1,0% 1,1% −0,1 pp
SGP 20 0,5% 0,5% +0,0 pp
NSC 19 0,4% 0,5% −0,1 pp
Piratenpartij 6 0,1% 0,2% −0,1 pp
BVNL 5 0,1% 0,2% −0,1 pp
Vrede voor Dieren 4 0,1% 0,2% −0,1 pp
LP 2 0,0% 0,1% −0,1 pp
Vrij Verbond 1 0,0% 0,0% +0,0 pp
ELLECT 0 0,0% 0,0% −0,0 pp
FNP 0 0,0% 0,0% −0,0 pp

Stembureaus in Filmwijk

Andere wijken in Almere

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Almere · Alle stembureaus