Hoe stemde Centrum Almere Stad in Almere in 2025?
Met stembureaus in onder meer: Centrum Stad Oost, Centrum Stad West
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 5 stembureaus in Centrum Almere Stad 6.449 geldige stemmen uitgebracht (6,1% van alle stemmen in Almere). D66 werd hier de grootste met 17,6%. Vergeleken met heel Almere scoorden GroenLinks-PvdA (+3,1 pp) en D66 (+0,9 pp) hier hoger en VVD (−3,1 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| D66 | 1.136 | 17,6% | 16,7% | +0,9 pp |
| GroenLinks-PvdA | 1.104 | 17,1% | 14,1% | +3,1 pp |
| PVV | 1.094 | 17,0% | 19,2% | −2,2 pp |
| VVD | 717 | 11,1% | 14,2% | −3,1 pp |
| DENK | 403 | 6,2% | 5,4% | +0,9 pp |
| CDA | 370 | 5,7% | 6,3% | −0,6 pp |
| JA21 | 288 | 4,5% | 5,7% | −1,2 pp |
| Forum voor Democratie | 283 | 4,4% | 5,0% | −0,6 pp |
| Partij voor de Dieren | 220 | 3,4% | 2,4% | +1,0 pp |
| SP | 214 | 3,3% | 2,4% | +1,0 pp |
| BIJ1 | 134 | 2,1% | 1,1% | +1,0 pp |
| ChristenUnie | 105 | 1,6% | 1,6% | +0,1 pp |
| 50PLUS | 89 | 1,4% | 1,8% | −0,4 pp |
| BBB | 81 | 1,3% | 1,5% | −0,3 pp |
| Volt | 70 | 1,1% | 0,9% | +0,2 pp |
| NSC | 50 | 0,8% | 0,5% | +0,2 pp |
| SGP | 29 | 0,4% | 0,5% | −0,0 pp |
| Vrede voor Dieren | 19 | 0,3% | 0,2% | +0,1 pp |
| Piratenpartij | 16 | 0,2% | 0,2% | +0,1 pp |
| LP | 12 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp |
| BVNL | 9 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp |
| Vrij Verbond | 2 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| ELLECT | 2 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| FNP | 2 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
Stembureaus in Centrum Almere Stad
- Hal Station NS Almere Centrum Centrum Stad Oost · 1315 KT · 2.054 stemmen · GroenLinks-PvdA 20%
- Flevoziekenhuis Centrum Stad Oost · 1315 RA · 1.351 stemmen · PVV 19%
- Stadhuis 1 Centrum Stad Oost · 1315 HR · 1.287 stemmen · GroenLinks-PvdA 16%
- Stadhuis 2 Centrum Stad Oost · 1315 HR · 1.170 stemmen · D66 19%
- Woonzorgcentrum De Kiekendief Centrum Stad West · 1315 GW · 587 stemmen · PVV 25%
Andere wijken in Almere
- Muziekwijk Noord 6.074 stemmen · PVV 20%
- Parkwijk 5.336 stemmen · D66 18%
- Tussen de Vaarten Zuid 4.677 stemmen · PVV 19%
- Literatuurwijk 4.448 stemmen · PVV 20%
- Filmwijk 4.327 stemmen · D66 18%
- Noorderplassen 3.670 stemmen · VVD 23%
- Kruidenwijk 3.590 stemmen · PVV 23%
- Waterwijk 3.589 stemmen · PVV 25%
- Stripheldenbuurt 3.462 stemmen · PVV 19%
- Stedenwijk 3.412 stemmen · PVV 22%
- Centrum Almere Haven 2.885 stemmen · PVV 27%
- Seizoenenbuurt 2.623 stemmen · PVV 20%
- Bloemenbuurt 2.556 stemmen · PVV 21%
- Faunabuurt 2.510 stemmen · PVV 22%
- Homeruskwartier 2.485 stemmen · D66 18%
- De Laren 2.480 stemmen · PVV 19%
- Oosterwold 2.441 stemmen · GroenLinks-PvdA 23%
- Nobelhorst 2.403 stemmen · D66 22%
- Muziekwijk Zuid 2.375 stemmen · PVV 24%
- Duin 2.362 stemmen · D66 22%
- Eilandenbuurt 2.343 stemmen · PVV 17%
- Danswijk 2.227 stemmen · PVV 21%
- Regenboogbuurt 2.188 stemmen · PVV 19%
- Tussen de Vaarten Noord 1.990 stemmen · PVV 23%
- De Meenten 1.982 stemmen · PVV 23%
- Bouwmeesterbuurt 1.801 stemmen · PVV 25%
- Oostvaardersbuurt 1.721 stemmen · PVV 22%
- Molenbuurt 1.649 stemmen · PVV 23%
- Columbuskwartier 1.644 stemmen · D66 18%
- De Gouwen 1.623 stemmen · PVV 19%
- Europakwartier West 1.465 stemmen · D66 18%
- De Marken 1.438 stemmen · PVV 20%
- Vogelhorst 1.399 stemmen · VVD 26%
- Indischebuurt 1.259 stemmen · PVV 20%
- Centrum Almere Buiten 1.100 stemmen · PVV 22%
- Olympiakwartier Oost 1.081 stemmen · D66 22%
- Landgoederenbuurt 1.068 stemmen · D66 19%
- De Grienden 909 stemmen · PVV 22%
- De Hoven 810 stemmen · PVV 22%
- Staatsliedenwijk 553 stemmen · PVV 20%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.