Hoe stemde Noorderplassen in Almere in 2025?

Ook bekijken: 2026 · 2023 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Noorderplassen W.-Oost

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 2 stembureaus in Noorderplassen 3.670 geldige stemmen uitgebracht (3,5% van alle stemmen in Almere). VVD werd hier de grootste met 22,6%. Vergeleken met heel Almere scoorden VVD (+8,3 pp) en D66 (+4,8 pp) hier hoger en PVV (−4,6 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
VVD 828 22,6% 14,2% +8,3 pp
D66 788 21,5% 16,7% +4,8 pp
PVV 537 14,6% 19,2% −4,6 pp
GroenLinks-PvdA 401 10,9% 14,1% −3,1 pp
JA21 245 6,7% 5,7% +1,0 pp
CDA 223 6,1% 6,3% −0,2 pp
DENK 161 4,4% 5,4% −1,0 pp
Forum voor Democratie 158 4,3% 5,0% −0,7 pp
Partij voor de Dieren 63 1,7% 2,4% −0,7 pp
SP 45 1,2% 2,4% −1,1 pp
BBB 40 1,1% 1,5% −0,4 pp
Volt 36 1,0% 0,9% +0,1 pp
ChristenUnie 32 0,9% 1,6% −0,7 pp
50PLUS 30 0,8% 1,8% −1,0 pp
BIJ1 28 0,8% 1,1% −0,4 pp
NSC 17 0,5% 0,5% −0,1 pp
SGP 14 0,4% 0,5% −0,1 pp
Vrede voor Dieren 10 0,3% 0,2% +0,0 pp
BVNL 7 0,2% 0,2% −0,0 pp
Piratenpartij 4 0,1% 0,2% −0,1 pp
LP 2 0,1% 0,1% −0,1 pp
Vrij Verbond 1 0,0% 0,0% +0,0 pp
ELLECT 0 0,0% 0,0% −0,0 pp
FNP 0 0,0% 0,0% −0,0 pp

Stembureaus in Noorderplassen

Andere wijken in Almere

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Almere · Alle stembureaus