Hoe stemde Bloemenbuurt in Almere?

Ook bekijken: 2022

Met stembureaus in onder meer: Bloemenbuurt Oost, Bloemenbuurt Zuid, Bloemenbuurt Noord

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 zijn bij de 3 stembureaus in Bloemenbuurt 1.703 geldige stemmen uitgebracht (2,5% van alle stemmen in Almere). GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 13,6%. Vergeleken met heel Almere scoorden Forum voor Democratie (+2,0 pp) en CDA (+1,6 pp) hier hoger en VVD (−2,5 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
GroenLinks-PvdA 232 13,6% 15,6% −2,0 pp
Forum voor Democratie 167 9,8% 7,8% +2,0 pp
PVV 147 8,6% 8,1% +0,5 pp
VVD 146 8,6% 11,1% −2,5 pp
JA21 141 8,3% 7,6% +0,6 pp
CDA 139 8,2% 6,5% +1,6 pp
D66 137 8,0% 9,9% −1,9 pp
50PLUS 119 7,0% 6,0% +1,0 pp
SP 92 5,4% 4,1% +1,3 pp
Leefbaar Almere 92 5,4% 5,7% −0,3 pp
ChristenUnie 73 4,3% 2,9% +1,4 pp
Almere Partij 49 2,9% 2,9% −0,0 pp
Partij voor de Dieren 47 2,8% 3,8% −1,0 pp
DENK 40 2,3% 3,4% −1,0 pp
Samen voor Almere 29 1,7% 1,5% +0,2 pp
Sterk Lokaal Almere 24 1,4% 1,5% −0,1 pp
De Verbinding 21 1,2% 1,0% +0,2 pp
Partij Generatie Almere 6 0,4% 0,4% −0,0 pp
2 0,1% 0,2% −0,1 pp
Blanco en ongeldig8Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Stembureaus in Bloemenbuurt

Andere wijken in Almere

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Almere · Alle stembureaus