Hoe stemde Bloemenbuurt in Almere in 2022?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023

Met stembureaus in onder meer: Bloemenbuurt Oost, Bloemenbuurt Zuid, Bloemenbuurt Noord

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 zijn bij de 3 stembureaus in Bloemenbuurt 1.584 geldige stemmen uitgebracht (2,4% van alle stemmen in Almere). VVD werd hier de grootste met 11,2%. Vergeleken met heel Almere scoorden SP (+2,3 pp) en Forum voor Democratie (+1,0 pp) hier hoger en Partij voor de Dieren (−2,1 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
VVD 178 11,2% 13,2% −1,9 pp
PVV 167 10,5% 9,7% +0,8 pp
SP 167 10,5% 8,2% +2,3 pp
PvdA 157 9,9% 9,6% +0,3 pp
D66 119 7,5% 8,4% −0,9 pp
GROENLINKS 118 7,4% 7,6% −0,1 pp
Leefbaar Almere 103 6,5% 6,0% +0,5 pp
Partij voor de Dieren 87 5,5% 7,6% −2,1 pp
ChristenUnie 80 5,1% 4,7% +0,3 pp
Forum voor Democratie 80 5,1% 4,0% +1,0 pp
CDA 77 4,9% 3,9% +1,0 pp
50PLUS 75 4,7% 4,7% +0,0 pp
BIJ1 71 4,5% 5,0% −0,5 pp
AP/OPA 48 3,0% 2,3% +0,7 pp
DENK 31 2,0% 3,1% −1,2 pp
Respect Almere 26 1,6% 1,9% −0,3 pp
Blanco en ongeldig15Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Stembureaus in Bloemenbuurt

Andere wijken in Almere

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Almere · Alle stembureaus