Hoe stemde Stedenwijk in Almere?

Ook bekijken: 2025 · 2023 · 2022

Met stembureaus in onder meer: Stedenwijk Zuid, Stedenwijk Midden-noord, Stedenwijk Midden-oost, Stedenwijk Noord

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 zijn bij de 4 stembureaus in Stedenwijk 2.130 geldige stemmen uitgebracht (3,1% van alle stemmen in Almere). GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 18,1%. Vergeleken met heel Almere scoorden DENK (+3,3 pp) en GroenLinks-PvdA (+2,4 pp) hier hoger en VVD (−4,4 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
GroenLinks-PvdA 385 18,1% 15,6% +2,4 pp
PVV 195 9,2% 8,1% +1,1 pp
Forum voor Democratie 188 8,8% 7,8% +1,1 pp
Leefbaar Almere 163 7,7% 5,7% +1,9 pp
50PLUS 144 6,8% 6,0% +0,8 pp
VVD 142 6,7% 11,1% −4,4 pp
DENK 141 6,6% 3,4% +3,3 pp
D66 139 6,5% 9,9% −3,4 pp
JA21 112 5,3% 7,6% −2,4 pp
SP 107 5,0% 4,1% +0,9 pp
CDA 95 4,5% 6,5% −2,1 pp
Partij voor de Dieren 82 3,8% 3,8% +0,1 pp
ChristenUnie 67 3,1% 2,9% +0,2 pp
Almere Partij 66 3,1% 2,9% +0,2 pp
Samen voor Almere 44 2,1% 1,5% +0,5 pp
Sterk Lokaal Almere 29 1,4% 1,5% −0,1 pp
De Verbinding 22 1,0% 1,0% +0,0 pp
6 0,3% 0,2% +0,0 pp
Partij Generatie Almere 3 0,1% 0,4% −0,2 pp
Blanco en ongeldig12Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Stembureaus in Stedenwijk

Andere wijken in Almere

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Almere · Alle stembureaus