Hoe stemde Kruidenwijk in Almere?

Ook bekijken: 2025 · 2023 · 2022

Met stembureaus in onder meer: Kruidenwijk Midden-west, Kruidenwijk Noordoost

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 zijn bij de 3 stembureaus in Kruidenwijk 2.387 geldige stemmen uitgebracht (3,4% van alle stemmen in Almere). GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 15,0%. Vergeleken met heel Almere scoorden CDA (+2,0 pp) en PVV (+1,9 pp) hier hoger en VVD (−2,3 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
GroenLinks-PvdA 358 15,0% 15,6% −0,6 pp
PVV 238 10,0% 8,1% +1,9 pp
VVD 210 8,8% 11,1% −2,3 pp
Forum voor Democratie 203 8,5% 7,8% +0,7 pp
CDA 203 8,5% 6,5% +2,0 pp
D66 187 7,8% 9,9% −2,1 pp
50PLUS 166 7,0% 6,0% +1,0 pp
JA21 163 6,8% 7,6% −0,8 pp
Leefbaar Almere 143 6,0% 5,7% +0,3 pp
SP 133 5,6% 4,1% +1,5 pp
Partij voor de Dieren 79 3,3% 3,8% −0,5 pp
ChristenUnie 64 2,7% 2,9% −0,2 pp
DENK 63 2,6% 3,4% −0,7 pp
Almere Partij 63 2,6% 2,9% −0,3 pp
Sterk Lokaal Almere 41 1,7% 1,5% +0,2 pp
Samen voor Almere 34 1,4% 1,5% −0,1 pp
De Verbinding 27 1,1% 1,0% +0,1 pp
Partij Generatie Almere 7 0,3% 0,4% −0,1 pp
5 0,2% 0,2% −0,0 pp
Blanco en ongeldig15Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Stembureaus in Kruidenwijk

Andere wijken in Almere

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Almere · Alle stembureaus