Hoe stemde De Gouwen in Almere?

Ook bekijken: 2025 · 2023 · 2022

Met stembureaus in onder meer: Bosgouw, Brongouw en Nijvergouw

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 zijn bij de 1 stembureaus in De Gouwen 1.086 geldige stemmen uitgebracht (1,6% van alle stemmen in Almere). GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 16,9%. Vergeleken met heel Almere scoorden Forum voor Democratie (+1,9 pp) en Leefbaar Almere (+1,5 pp) hier hoger en DENK (−2,2 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
GroenLinks-PvdA 183 16,9% 15,6% +1,2 pp
VVD 106 9,8% 11,1% −1,3 pp
Forum voor Democratie 105 9,7% 7,8% +1,9 pp
D66 88 8,1% 9,9% −1,8 pp
JA21 80 7,4% 7,6% −0,3 pp
Leefbaar Almere 78 7,2% 5,7% +1,5 pp
50PLUS 75 6,9% 6,0% +0,9 pp
PVV 74 6,8% 8,1% −1,3 pp
CDA 69 6,4% 6,5% −0,2 pp
SP 55 5,1% 4,1% +1,0 pp
Almere Partij 47 4,3% 2,9% +1,4 pp
Partij voor de Dieren 45 4,1% 3,8% +0,4 pp
ChristenUnie 26 2,4% 2,9% −0,5 pp
Sterk Lokaal Almere 15 1,4% 1,5% −0,1 pp
Samen voor Almere 14 1,3% 1,5% −0,2 pp
DENK 13 1,2% 3,4% −2,2 pp
De Verbinding 6 0,6% 1,0% −0,5 pp
4 0,4% 0,2% +0,1 pp
Partij Generatie Almere 3 0,3% 0,4% −0,1 pp
Blanco en ongeldig6Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Stembureaus in De Gouwen

  • Gymzaal Bosgouw Bosgouw, Brongouw en Nijvergouw · 1352 GW · 1.086 stemmen · GroenLinks-PvdA 17%

Andere wijken in Almere

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Almere · Alle stembureaus