Uitslag per stembureau in Zwolle (2025)

Ook bekijken: 2026 · 2023 · 2022 · 2018

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 telde Zwolle 70 stembureaus. De opkomst in de hele gemeente was 82,7%. Het zwaarste stembureau, Stembureau Cultuurhuis Stadshagen, leverde 3,1% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 9%.

Bekijk de uitslag per wijk in Zwolle

Opvallende stembureaus

Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten

Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst

Stembureau Geldige stemmen Gewicht gemeente Gewicht landelijk Grootste partij Wijkt het meest af
Stembureau Cultuurhuis Stadshagen 8043 LT 2.615 #1 · 3,1% 0,0251% D66 (21%) VVD +3,1 procentpunt
Stembureau MFC De Enk 8012 VA 2.522 #2 · 3,0% 0,0242% GroenLinks-PvdA (26%) GroenLinks-PvdA +8,9 procentpunt
Stembureau Wijkcentrum S.I.O. 8014 AZ 2.302 #3 · 2,7% 0,0221% D66 (19%) D66 −2,2 procentpunt
Stembureau Milligers 8043 ND 2.158 #4 · 2,6% 0,0207% D66 (22%) VVD +4,2 procentpunt
Stembureau Wijkcentrum De Weijenbelt 8024 BZ 2.084 #5 · 2,5% 0,0200% D66 (20%) VVD +5,9 procentpunt
Stembureau Kerk De Fontein 8043 NX 2.055 #6 · 2,4% 0,0198% D66 (21%) ChristenUnie +4,7 procentpunt
Stembureau Wijkcentrum Holtenbroek 8031 HL 1.973 #7 · 2,3% 0,0190% GroenLinks-PvdA (19%) VVD −5,5 procentpunt
Stembureau Academiehuis - bureau 2 (ingang Grote Kerkplein) 8011 LW 1.773 #8 · 2,1% 0,0170% D66 (27%) D66 +5,9 procentpunt
Stembureau Woonzorgcentrum Het Zonnehuis 8043 WB 1.758 #9 · 2,1% 0,0169% D66 (22%) GroenLinks-PvdA −5,0 procentpunt
Stembureau Woonzorgcentrum De Kievitsbloem 8014 XP 1.595 #10 · 1,9% 0,0153% PVV (20%) PVV +9,5 procentpunt
Stembureau Kantine CSV28 op sportpark De Verbinding 8044 PG 1.546 #11 · 1,8% 0,0149% D66 (19%) GroenLinks-PvdA −5,7 procentpunt
Stembureau School De Ark 8016 AX 1.537 #12 · 1,8% 0,0148% D66 (20%) PVV +1,4 procentpunt
Stembureau Gebouw speeltuinvereniging Assendorp 8013 TJ 1.517 #13 · 1,8% 0,0146% D66 (22%) GroenLinks-PvdA +4,6 procentpunt
Stembureau Stadkamer Centrum 8011 CV 1.515 #14 · 1,8% 0,0146% D66 (25%) PVV −7,4 procentpunt
Stembureau Gymzaal bij school De Aquarel 8032 GZ 1.498 #15 · 1,8% 0,0144% D66 (22%) VVD −2,4 procentpunt
Stembureau Woonzorgcentrum Westenhage 8042 AD 1.498 #16 · 1,8% 0,0144% CDA (17%) GroenLinks-PvdA −7,3 procentpunt
Stembureau School De Ichthus 8017 AZ 1.494 #17 · 1,8% 0,0144% D66 (23%) CDA +3,9 procentpunt
Stembureau De Hoeksteen 8032 PB 1.475 #18 · 1,7% 0,0142% GroenLinks-PvdA (18%) D66 −6,4 procentpunt
Stembureau Woonzorgcentrum Rivierenhof 8032 HX 1.460 #19 · 1,7% 0,0140% D66 (20%) GroenLinks-PvdA +2,9 procentpunt
Stembureau Academiehuis - bureau 1 (ingang Grote Kerkplein) 8011 LW 1.448 #20 · 1,7% 0,0139% D66 (27%) D66 +6,2 procentpunt
Stembureau vrije school "Ridder Jorisschool" 8042 HM 1.448 #21 · 1,7% 0,0139% D66 (15%) D66 −5,7 procentpunt
Stembureau School De Wieden 8033 CS 1.445 #22 · 1,7% 0,0139% GroenLinks-PvdA (19%) D66 −3,1 procentpunt
Stembureau IJsselheem locatie Werkeren 8043 LK 1.434 #23 · 1,7% 0,0138% D66 (20%) GroenLinks-PvdA −3,3 procentpunt
Stembureau Bioscoop Pathé 8011 BJ 1.415 #24 · 1,7% 0,0136% D66 (25%) D66 +3,7 procentpunt
Stembureau WijZ locatie De Terp 8022 BG 1.364 #25 · 1,6% 0,0131% D66 (18%) VVD −3,2 procentpunt
Stembureau Jeruzalemkerk 8012 EK 1.357 #26 · 1,6% 0,0130% GroenLinks-PvdA (24%) GroenLinks-PvdA +6,6 procentpunt
Stembureau Kindercampus TrioMundo 8043 EA 1.326 #27 · 1,6% 0,0127% D66 (23%) GroenLinks-PvdA −3,1 procentpunt
Stembureau School De Schatkamer 8043 VL 1.294 #28 · 1,5% 0,0124% D66 (24%) D66 +3,6 procentpunt
Stembureau Koningskerk 8016 ET 1.274 #29 · 1,5% 0,0122% D66 (19%) ChristenUnie +3,3 procentpunt
Stembureau Stadskantoor 8017 JZ 1.268 #30 · 1,5% 0,0122% D66 (27%) D66 +5,7 procentpunt
Stembureau Katholieke Jenaplanschool De Phoenix 8017 PA 1.265 #31 · 1,5% 0,0122% D66 (24%) D66 +3,2 procentpunt
Stembureau Moskee Ghulzar e-Madina 8019 AL 1.255 #32 · 1,5% 0,0121% D66 (28%) PVV −7,7 procentpunt
Stembureau Woonzorgcentrum Berkumstede 8024 CS 1.231 #33 · 1,5% 0,0118% CDA (22%) CDA +9,0 procentpunt
Stembureau Gymzaal bij Geert Groteschool 8023 CC 1.225 #34 · 1,5% 0,0118% D66 (30%) D66 +9,2 procentpunt
Stembureau Kindcentrum De Wingerd 8014 GM 1.187 #35 · 1,4% 0,0114% D66 (22%) VVD −1,8 procentpunt
Stembureau School Talentum 8014 BK 1.183 #36 · 1,4% 0,0114% D66 (19%) ChristenUnie +3,0 procentpunt
Stembureau Collectie Overijssel (vh H.C.O.) 8021 WX 1.135 #37 · 1,3% 0,0109% GroenLinks-PvdA (21%) VVD −4,7 procentpunt
Stembureau School De Oosterenk 8023 DJ 1.102 #38 · 1,3% 0,0106% D66 (32%) D66 +10,9 procentpunt
Stembureau Plantagekerk 8011 SE 1.101 #39 · 1,3% 0,0106% D66 (24%) PVV −5,7 procentpunt
Stembureau OBS De Octopus 8016 GB 1.091 #40 · 1,3% 0,0105% D66 (23%) GroenLinks-PvdA +4,3 procentpunt
Stembureau gymzaal OBS de Marshof - bureau 2 8014 LA 1.082 #41 · 1,3% 0,0104% D66 (19%) D66 −2,3 procentpunt
Stembureau School Het Stroomdal 8032 CG 1.050 #42 · 1,2% 0,0101% PVV (18%) PVV +7,3 procentpunt
Stembureau Windesheim Hogeschool 8017 CA 1.031 #43 · 1,2% 0,0099% D66 (26%) PVV −7,1 procentpunt
Stembureau Wijkcentrum Bestevaer 8023 TP 1.022 #44 · 1,2% 0,0098% D66 (24%) CDA −3,9 procentpunt
Stembureau School IJsselhof 8015 BX 986 #45 · 1,2% 0,0095% D66 (20%) VVD +3,0 procentpunt
Stembureau gymzaal OBS De Marshof - bureau 1 8014 LA 964 #46 · 1,1% 0,0093% D66 (20%) ChristenUnie +1,5 procentpunt
Stembureau Dagcentrum IJsselbolder 8016 BE 958 #47 · 1,1% 0,0092% D66 (20%) CDA +2,5 procentpunt
Stembureau Bewonersvereniging Ittersumerbroek 8015 CL 945 #48 · 1,1% 0,0091% D66 (19%) CDA +5,0 procentpunt
Stembureau Woonzorgcentrum De Esdoorn 8021 WB 937 #49 · 1,1% 0,0090% D66 (17%) PVV +5,0 procentpunt
Stembureau Sionskerk 8033 BA 936 #50 · 1,1% 0,0090% CDA (18%) CDA +5,2 procentpunt
Stembureau Gymzaal naast school Aquamarijn 8021 AG 888 #51 · 1,1% 0,0085% D66 (23%) PVV −5,2 procentpunt
Stembureau Geb. IJsvereniging WVF 8042 GA 873 #52 · 1,0% 0,0084% CDA (20%) CDA +7,7 procentpunt
Stembureau Kulturhus Wijthmen 8026 PS 809 #53 · 1,0% 0,0078% CDA (19%) GroenLinks-PvdA −8,0 procentpunt
Stembureau Mobiel Stembureau 8017 JZ 773 #54 · 0,9% 0,0074% D66 (21%) PVV −5,5 procentpunt
Stembureau Woonzorgcentrum De Nieuwe Haven 8011 AS 747 #55 · 0,9% 0,0072% PVV (29%) PVV +18,4 procentpunt
Stembureau Woonzorgcentrum Fermate 8031 EM 711 #56 · 0,8% 0,0068% D66 (17%) VVD −4,1 procentpunt
Stembureau Kindcentrum het Saffier 8043 VD 707 #57 · 0,8% 0,0068% D66 (20%) GroenLinks-PvdA −9,5 procentpunt
Stembureau Wijkcentrum De Vlasakkers 8022 PZ 701 #58 · 0,8% 0,0067% PVV (25%) PVV +13,6 procentpunt
Stembureau KPZ (Pabo) (ingang Assendorperdijk) 8012 EW 684 #59 · 0,8% 0,0066% D66 (25%) GroenLinks-PvdA +6,1 procentpunt
Stembureau Deltion College (ingang Wilaertstraat) 8031 AA 664 #60 · 0,8% 0,0064% D66 (26%) D66 +5,5 procentpunt
Stembureau De Havezate (ingang 3) 8031 MK 653 #61 · 0,8% 0,0063% D66 (16%) D66 −5,1 procentpunt
Stembureau Recreatiezaal Parkzicht 8023 XT 647 #62 · 0,8% 0,0062% PVV (17%) PVV +6,2 procentpunt
Stembureau School De Paperclip 8044 PA 646 #63 · 0,8% 0,0062% D66 (24%) GroenLinks-PvdA −6,3 procentpunt
Stembureau School Het Facet 8031 VA 623 #64 · 0,7% 0,0060% PVV (21%) PVV +10,4 procentpunt
Stembureau Eliëzer- en Obadjaschool (ingang Broderiestraat) 8043 PD 558 #65 · 0,7% 0,0054% D66 (27%) D66 +5,8 procentpunt
Stembureau SV HTC 8034 PC 554 #66 · 0,7% 0,0053% VVD (20%) VVD +8,5 procentpunt
Stembureau Geb. Muz. Ver. De Bazuin 8022 RK 536 #67 · 0,6% 0,0052% GroenLinks-PvdA (21%) GroenLinks-PvdA +4,2 procentpunt
Stembureau Gymnasium Celeanum 8032 EM 528 #68 · 0,6% 0,0051% GroenLinks-PvdA (25%) GroenLinks-PvdA +7,8 procentpunt
Stembureau Lassus Campus 8031 XM 513 #69 · 0,6% 0,0049% D66 (18%) CDA −4,3 procentpunt
Stembureau Dorpshuis De Molenkamp 8015 PM 424 #70 · 0,5% 0,0041% D66 (17%) VVD +4,9 procentpunt

Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen.

De uitslag van Zwolle per partij

Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.