Hoe stemde Schagen-West in Schagen in 2023?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Waldervaart-Noordwest, Waldervaart-Zuid

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 3 stembureaus in Schagen-West 2.798 geldige stemmen uitgebracht (9,1% van alle stemmen in Schagen). PVV werd hier de grootste met 23,6%. Vergeleken met heel Schagen scoorden GroenLinks-PvdA (+3,0 pp) en Nieuw Sociaal Contract (+0,6 pp) hier hoger en BBB (−2,7 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
PVV 660 23,6% 23,9% −0,3 pp
VVD 489 17,5% 20,0% −2,5 pp
GroenLinks-PvdA 430 15,4% 12,3% +3,0 pp
Nieuw Sociaal Contract 366 13,1% 12,5% +0,6 pp
D66 181 6,5% 6,0% +0,5 pp
BBB 153 5,5% 8,1% −2,7 pp
SP 92 3,3% 3,3% −0,1 pp
CDA 92 3,3% 3,8% −0,5 pp
Forum voor Democratie 90 3,2% 2,8% +0,4 pp
Partij voor de Dieren 68 2,4% 2,2% +0,2 pp
BVNL / Groep Van Haga 28 1,0% 0,8% +0,2 pp
Volt 28 1,0% 1,1% −0,1 pp
ChristenUnie 27 1,0% 0,6% +0,4 pp
50PLUS 24 0,9% 0,7% +0,1 pp
JA21 17 0,6% 0,8% −0,2 pp
DENK 15 0,5% 0,2% +0,3 pp
Splinter 9 0,3% 0,2% +0,2 pp
Piratenpartij - De Groenen 7 0,3% 0,2% +0,1 pp
SGP 7 0,3% 0,1% +0,1 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 4 0,1% 0,1% +0,1 pp
Nederland met een PLAN 4 0,1% 0,1% +0,1 pp
BIJ1 3 0,1% 0,1% −0,0 pp
PartijvdSport 2 0,1% 0,0% +0,0 pp
LP 1 0,0% 0,0% −0,0 pp
Samen voor Nederland 1 0,0% 0,1% −0,0 pp

Stembureaus in Schagen-West

Andere wijken in Schagen

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Schagen · Alle stembureaus