Hoe stemde Schagen-Oost in Schagen in 2023?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Hoep-Zuid, Hoep-Noord

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 3 stembureaus in Schagen-Oost 3.442 geldige stemmen uitgebracht (11,1% van alle stemmen in Schagen). VVD werd hier de grootste met 24,1%. Vergeleken met heel Schagen scoorden VVD (+4,2 pp) en GroenLinks-PvdA (+2,1 pp) hier hoger en PVV (−3,2 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
VVD 830 24,1% 20,0% +4,2 pp
PVV 711 20,7% 23,9% −3,2 pp
GroenLinks-PvdA 498 14,5% 12,3% +2,1 pp
Nieuw Sociaal Contract 461 13,4% 12,5% +0,9 pp
D66 220 6,4% 6,0% +0,4 pp
BBB 184 5,3% 8,1% −2,8 pp
CDA 114 3,3% 3,8% −0,5 pp
SP 102 3,0% 3,3% −0,4 pp
Forum voor Democratie 97 2,8% 2,8% +0,0 pp
Partij voor de Dieren 51 1,5% 2,2% −0,7 pp
Volt 45 1,3% 1,1% +0,2 pp
JA21 28 0,8% 0,8% −0,0 pp
BVNL / Groep Van Haga 25 0,7% 0,8% −0,1 pp
50PLUS 22 0,6% 0,7% −0,1 pp
ChristenUnie 19 0,6% 0,6% −0,0 pp
Splinter 10 0,3% 0,2% +0,1 pp
Piratenpartij - De Groenen 6 0,2% 0,2% +0,0 pp
DENK 6 0,2% 0,2% −0,0 pp
SGP 5 0,1% 0,1% +0,0 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 3 0,1% 0,1% +0,0 pp
Samen voor Nederland 2 0,1% 0,1% −0,0 pp
BIJ1 2 0,1% 0,1% −0,1 pp
LP 1 0,0% 0,0% −0,0 pp
Nederland met een PLAN 0 0,0% 0,1% −0,1 pp
PartijvdSport 0 0,0% 0,0% −0,0 pp

Stembureaus in Schagen-Oost

Andere wijken in Schagen

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Schagen · Alle stembureaus