Hoe stemde Schagen-West in Schagen in 2025?

Ook bekijken: 2026 · 2023 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Waldervaart-Noordwest, Waldervaart-Zuid

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 3 stembureaus in Schagen-West 2.771 geldige stemmen uitgebracht (8,8% van alle stemmen in Schagen). D66 werd hier de grootste met 18,4%. Vergeleken met heel Schagen scoorden GroenLinks-PvdA (+1,9 pp) en D66 (+1,6 pp) hier hoger en JA21 (−2,1 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
D66 511 18,4% 16,8% +1,6 pp
VVD 471 17,0% 19,0% −2,0 pp
PVV 451 16,3% 15,2% +1,0 pp
GroenLinks-PvdA 337 12,2% 10,3% +1,9 pp
CDA 291 10,5% 12,2% −1,7 pp
Forum voor Democratie 218 7,9% 6,6% +1,3 pp
JA21 136 4,9% 7,0% −2,1 pp
BBB 89 3,2% 4,7% −1,5 pp
50PLUS 62 2,2% 1,8% +0,5 pp
Partij voor de Dieren 58 2,1% 1,7% +0,4 pp
SP 49 1,8% 1,6% +0,1 pp
Volt 19 0,7% 0,7% +0,0 pp
ChristenUnie 17 0,6% 0,6% +0,1 pp
DENK 13 0,5% 0,2% +0,3 pp
NSC 11 0,4% 0,5% −0,1 pp
SGP 10 0,4% 0,2% +0,2 pp
BVNL 9 0,3% 0,3% +0,0 pp
Vrede voor Dieren 5 0,2% 0,2% +0,0 pp
LP 3 0,1% 0,1% −0,0 pp
BIJ1 3 0,1% 0,1% −0,0 pp
DE LINIE 3 0,1% 0,0% +0,1 pp
NL PLAN 3 0,1% 0,1% +0,1 pp
FNP 1 0,0% 0,1% −0,0 pp
Piratenpartij 1 0,0% 0,1% −0,0 pp

Stembureaus in Schagen-West

Andere wijken in Schagen

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Schagen · Alle stembureaus