Hoe stemde Sint Maartensbrug in Schagen in 2023?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Sint Maartensbrug (woonkern)

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 1 stembureaus in Sint Maartensbrug 868 geldige stemmen uitgebracht (2,8% van alle stemmen in Schagen). PVV werd hier de grootste met 24,8%. Vergeleken met heel Schagen scoorden BBB (+4,9 pp) en PVV (+0,9 pp) hier hoger en VVD (−3,9 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
PVV 215 24,8% 23,9% +0,9 pp
VVD 139 16,0% 20,0% −3,9 pp
BBB 113 13,0% 8,1% +4,9 pp
GroenLinks-PvdA 106 12,2% 12,3% −0,1 pp
Nieuw Sociaal Contract 100 11,5% 12,5% −0,9 pp
D66 38 4,4% 6,0% −1,6 pp
Forum voor Democratie 34 3,9% 2,8% +1,1 pp
SP 32 3,7% 3,3% +0,3 pp
CDA 25 2,9% 3,8% −0,9 pp
Partij voor de Dieren 23 2,6% 2,2% +0,4 pp
BVNL / Groep Van Haga 10 1,2% 0,8% +0,4 pp
JA21 10 1,2% 0,8% +0,3 pp
50PLUS 7 0,8% 0,7% +0,1 pp
Volt 5 0,6% 1,1% −0,5 pp
ChristenUnie 3 0,3% 0,6% −0,3 pp
Samen voor Nederland 2 0,2% 0,1% +0,2 pp
BIJ1 1 0,1% 0,1% −0,0 pp
DENK 1 0,1% 0,2% −0,1 pp
PartijvdSport 1 0,1% 0,0% +0,1 pp
Piratenpartij - De Groenen 1 0,1% 0,2% −0,0 pp
Splinter 1 0,1% 0,2% −0,0 pp
SGP 1 0,1% 0,1% −0,0 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 0 0,0% 0,1% −0,1 pp
LP 0 0,0% 0,0% −0,0 pp
Nederland met een PLAN 0 0,0% 0,1% −0,1 pp

Stembureaus in Sint Maartensbrug

Andere wijken in Schagen

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Schagen · Alle stembureaus