Uitslag per stembureau in Purmerend (2025)

Ook bekijken: 2026 · 2023 · 2018

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 telde Purmerend 50 stembureaus. De opkomst in de hele gemeente was 75,1%. Het zwaarste stembureau, Stembureau Buurtcentrum Gildeplein (kleine zaal), leverde 3,8% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 11%.

Bekijk de uitslag per wijk in Purmerend

Opvallende stembureaus

Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten

Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst

Stembureau Geldige stemmen Gewicht gemeente Gewicht landelijk Grootste partij Wijkt het meest af
Stembureau Buurtcentrum Gildeplein (kleine zaal) 1445 CW 2.068 #1 · 3,8% 0,0199% PVV (37%) PVV +13,4 procentpunt
Stembureau Obs De Koempoelan 1448 BV 1.993 #2 · 3,6% 0,0192% PVV (25%) VVD +2,4 procentpunt
Stembureau Obs De Ranonkel 1441 TT 1.937 #3 · 3,5% 0,0186% PVV (24%) GroenLinks-PvdA +2,2 procentpunt
Stembureau Buurtcentrum Gildeplein (grote zaal) 1445 CW 1.913 #4 · 3,5% 0,0184% PVV (32%) PVV +8,7 procentpunt
Stembureau De Zorgcirkel Molentocht 1447 EG 1.886 #5 · 3,5% 0,0181% PVV (28%) PVV +4,3 procentpunt
Stembureau Theater Onder de Linden 1462 HL 1.816 #6 · 3,3% 0,0175% VVD (22%) PVV −5,7 procentpunt
Stembureau Dijklander Ziekenhuis 1441 RN 1.767 #7 · 3,2% 0,0170% PVV (25%) VVD −2,9 procentpunt
Stembureau Obs Oeboentoe/Oec. Basisschool Kawama 1448 PN 1.737 #8 · 3,2% 0,0167% PVV (20%) D66 +4,1 procentpunt
Stembureau Squash en Fitness Purmerend 1447 CP 1.692 #9 · 3,1% 0,0163% PVV (23%) VVD +3,3 procentpunt
Stembureau Bibliotheek Purmerend 1441 MP 1.661 #10 · 3,0% 0,0160% PVV (22%) GroenLinks-PvdA +3,9 procentpunt
Stembureau Buurthuis Zuidoost 1461 BW 1.605 #11 · 2,9% 0,0154% VVD (28%) PVV −11,9 procentpunt
Stembureau Obs De Nieuwe Wereld 1448 XW 1.458 #12 · 2,7% 0,0140% PVV (25%) GroenLinks-PvdA −1,8 procentpunt
Stembureau Buurtpunt De Vaart 1447 CN 1.364 #13 · 2,5% 0,0131% PVV (23%) VVD +0,9 procentpunt
Stembureau Infopunt Wheermolen-Makado (voor) 1443 EA 1.323 #14 · 2,4% 0,0127% PVV (26%) VVD −2,6 procentpunt
Stembureau Triton Wijkplein Where 1443 BM 1.292 #15 · 2,4% 0,0124% PVV (28%) VVD −6,6 procentpunt
Stembureau Buurtcentrum Heel Europa 1448 KK 1.284 #16 · 2,3% 0,0123% PVV (22%) GroenLinks-PvdA −1,6 procentpunt
Stembureau Oec. Basisschool De Marimba 1448 TP 1.238 #17 · 2,3% 0,0119% PVV (25%) PVV +1,5 procentpunt
Stembureau Obs De Delta Delfland 1447 AV 1.195 #18 · 2,2% 0,0115% PVV (29%) PVV +5,9 procentpunt
Stembureau Obs Weidevogels 1448 JJ 1.166 #19 · 2,1% 0,0112% VVD (25%) VVD +8,5 procentpunt
Stembureau Wooncentrum Zuiderhof 1461 AJ 1.139 #20 · 2,1% 0,0109% VVD (22%) PVV −10,5 procentpunt
Stembureau Stadhuis (centrale hal midden) 1441 DM 1.136 #21 · 2,1% 0,0109% D66 (17%) PVV −7,1 procentpunt
Stembureau Infopunt Wheermolen-Makado (achter) 1443 EA 1.100 #22 · 2,0% 0,0106% PVV (25%) VVD −5,3 procentpunt
Stembureau Obs De Delta Beethoven 1447 RS 1.098 #23 · 2,0% 0,0106% PVV (26%) PVV +2,4 procentpunt
Stembureau De Zorgcirkel Jaap van Praag 1444 TA 1.071 #24 · 2,0% 0,0103% PVV (24%) VVD −3,6 procentpunt
Stembureau De Zorgcirkel Novawhere 1444 HT 1.041 #25 · 1,9% 0,0100% PVV (23%) CDA +3,6 procentpunt
Stembureau Sportcentrum De Kloek 1462 MJ 1.027 #26 · 1,9% 0,0099% VVD (27%) VVD +10,0 procentpunt
Stembureau Waterlandswelzijn 1446 CX 1.015 #27 · 1,9% 0,0098% PVV (31%) PVV +7,8 procentpunt
Stembureau Oec. Basisschool KlimOp 1444 HV 1.000 #28 · 1,8% 0,0096% PVV (20%) VVD −4,0 procentpunt
Stembureau De Zorgcirkel De Viervorst 1441 HC 972 #29 · 1,8% 0,0093% PVV (25%) GroenLinks-PvdA +1,4 procentpunt
Stembureau Woonstate De Terugkom 1448 PJ 963 #30 · 1,8% 0,0093% PVV (24%) VVD +4,4 procentpunt
Stembureau Verzorgingshuis De Tien Gemeenten 1442 AA 951 #31 · 1,7% 0,0091% PVV (20%) PVV −3,5 procentpunt
Stembureau De Zorgcirkel Zuidland 1448 NL 946 #32 · 1,7% 0,0091% PVV (24%) BBB +0,9 procentpunt
Stembureau Oec. Basisschool 't Prisma 1442 WN 879 #33 · 1,6% 0,0084% PVV (26%) VVD −7,7 procentpunt
Stembureau Obs Noorderlicht 1445 NM 846 #34 · 1,5% 0,0081% PVV (37%) PVV +13,2 procentpunt
Stembureau Stadhuis (centrale hal rechts) 1441 DM 794 #35 · 1,5% 0,0076% PVV (19%) PVV −4,3 procentpunt
Stembureau Wijkcentrum De Inval 1444 HV 768 #36 · 1,4% 0,0074% PVV (23%) VVD −4,8 procentpunt
Stembureau Theater de Purmaryn (foyer links) 1441 BR 763 #37 · 1,4% 0,0073% D66 (19%) PVV −5,6 procentpunt
Stembureau Theater de Purmaryn (foyer rechts) 1441 BR 755 #38 · 1,4% 0,0073% D66 (20%) PVV −5,3 procentpunt
Stembureau De Keyserin 1462 HL 676 #39 · 1,2% 0,0065% VVD (26%) PVV −11,8 procentpunt
Stembureau v.v. De Wherevogels 1445 AC 606 #40 · 1,1% 0,0058% VVD (24%) VVD +6,7 procentpunt
Stembureau Brasserie De Kerckhaen 1464 NG 603 #41 · 1,1% 0,0058% VVD (23%) BBB +13,1 procentpunt
Stembureau Thaise Tempel 1445 RA 602 #42 · 1,1% 0,0058% PVV (27%) VVD −5,3 procentpunt
Stembureau Kindcentrum Wheermolen 1443 XA 559 #43 · 1,0% 0,0054% PVV (25%) VVD −11,2 procentpunt
Stembureau Werkom 1446 VE 542 #44 · 1,0% 0,0052% PVV (32%) PVV +8,1 procentpunt
Stembureau Bets Frijlingschool 1442 EC 501 #45 · 0,9% 0,0048% PVV (20%) PVV −3,3 procentpunt
Stembureau 1612 Restaurant & Lounge 1463 HC 485 #46 · 0,9% 0,0047% VVD (18%) BBB +14,1 procentpunt
Stembureau H20 Campus 1444 GN 437 #47 · 0,8% 0,0042% PVV (19%) PVV −4,9 procentpunt
Stembureau Wijkgebouw de Hazepolder 1441 JZ 384 #48 · 0,7% 0,0037% PVV (28%) PVV +4,7 procentpunt
Stembureau Breidablick-Prinsenstichting 1462 VN 311 #49 · 0,6% 0,0030% GroenLinks-PvdA (16%) PVV −7,7 procentpunt
Stembureau Vereniging Taâluf 1442 EC 284 #50 · 0,5% 0,0027% DENK (26%) VVD −9,5 procentpunt

Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen.

De uitslag van Purmerend per partij

Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.