Uitslag per stembureau in Purmerend (2023)
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 telde Purmerend 47 stembureaus. De opkomst in de hele gemeente was 75,2%. Het zwaarste stembureau, Infopunt Wheermolen (Makado), leverde 4,3% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 12%.
Bekijk de uitslag per wijk in Purmerend
Opvallende stembureaus
- Zwaarste stembureau: Infopunt Wheermolen (Makado) 4,3% van de stemmen
- Lichtste stembureau: Prinsenstichting Eetcafé De Prins 0,5% van de stemmen
- Meest afwijkend stemgedrag: Brasserie De Kerckhaen BBB +22,2 procentpunt
Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten
Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst
| Stembureau | Geldige stemmen | Gewicht gemeente | Gewicht landelijk | Grootste partij | Wijkt het meest af |
|---|---|---|---|---|---|
| Infopunt Wheermolen (Makado) 1443 EA | 2.333 | #1 · 4,3% | 0,0227% | PVV (35%) | VVD −4,2 procentpunt |
| Onder de Linden 1462 HL | 2.295 | #2 · 4,2% | 0,0223% | PVV (26%) | PVV −6,4 procentpunt |
| De Markthal 1441 DD | 2.163 | #3 · 4,0% | 0,0210% | PVV (31%) | D66 +1,8 procentpunt |
| Obs De Koempoelan 1448 BV | 2.047 | #4 · 3,7% | 0,0199% | PVV (35%) | VVD +2,8 procentpunt |
| Oec. Basisschool Trifolium 1441 RJ | 1.946 | #5 · 3,6% | 0,0189% | PVV (32%) | GroenLinks-PvdA +3,2 procentpunt |
| Dijklander Ziekenhuis 1441 RN | 1.735 | #6 · 3,2% | 0,0169% | PVV (35%) | VVD −4,0 procentpunt |
| Bibliotheek Purmerend 1441 MP | 1.728 | #7 · 3,2% | 0,0168% | PVV (31%) | VVD −3,6 procentpunt |
| Obs Oeboentoe/Oec. Basisschool Kawama 1448 PN | 1.707 | #8 · 3,1% | 0,0166% | PVV (31%) | VVD +5,7 procentpunt |
| Buurtcentrum Gildeplein (kleine zaal) 1445 CW | 1.680 | #9 · 3,1% | 0,0163% | PVV (42%) | PVV +9,6 procentpunt |
| Squash en Fitness Purmerend 1447 CP | 1.631 | #10 · 3,0% | 0,0159% | PVV (33%) | VVD +2,3 procentpunt |
| Buurtcentrum Gildeplein (grote zaal) 1445 CW | 1.603 | #11 · 2,9% | 0,0156% | PVV (40%) | PVV +7,4 procentpunt |
| Buurthuis Zuidoost 1461 BW | 1.545 | #12 · 2,8% | 0,0150% | VVD (32%) | VVD +14,6 procentpunt |
| Obs De Nieuwe Wereld 1448 XW | 1.463 | #13 · 2,7% | 0,0142% | PVV (35%) | PVV +2,3 procentpunt |
| Wijkplein Where 1443 BM | 1.439 | #14 · 2,6% | 0,0140% | PVV (32%) | VVD −6,1 procentpunt |
| De Zorgcirkel Molentocht 1447 EG | 1.363 | #15 · 2,5% | 0,0133% | PVV (38%) | PVV +5,1 procentpunt |
| Clup Welzijn Heel Europa 1448 KK | 1.360 | #16 · 2,5% | 0,0132% | PVV (30%) | PVV −2,7 procentpunt |
| Oec. Basisschool De Marimba 1448 TP | 1.331 | #17 · 2,4% | 0,0129% | PVV (34%) | BBB −2,5 procentpunt |
| Oec. Basisschool De Vlieger 1447 EN | 1.190 | #18 · 2,2% | 0,0116% | PVV (43%) | PVV +10,4 procentpunt |
| Oec. Basisschool KlimOp 1444 HV | 1.163 | #19 · 2,1% | 0,0113% | PVV (33%) | VVD −3,4 procentpunt |
| Oec. Basisschool Het Baken 1447 AS | 1.155 | #20 · 2,1% | 0,0112% | PVV (31%) | Nieuw Sociaal Contract +3,9 procentpunt |
| Wooncentrum Zuiderhof 1461 AJ | 1.140 | #21 · 2,1% | 0,0111% | VVD (27%) | PVV −12,6 procentpunt |
| De Zorgcirkel Jaap van Praag 1444 TA | 1.099 | #22 · 2,0% | 0,0107% | PVV (33%) | Nieuw Sociaal Contract +1,1 procentpunt |
| Spurd Zuivelpad 1445 KJ | 1.088 | #23 · 2,0% | 0,0106% | PVV (34%) | VVD −4,2 procentpunt |
| Bredeschool De Weide 1448 JJ | 1.082 | #24 · 2,0% | 0,0105% | PVV (29%) | VVD +7,0 procentpunt |
| Kinderopvang Zuidpool 1447 HX | 1.076 | #25 · 2,0% | 0,0105% | PVV (33%) | Nieuw Sociaal Contract −1,5 procentpunt |
| Sportcentrum De Kloek 1462 MJ | 1.048 | #26 · 1,9% | 0,0102% | PVV (29%) | VVD +7,2 procentpunt |
| De Zorgcirkel Novawhere 1444 HT | 1.042 | #27 · 1,9% | 0,0101% | PVV (31%) | Nieuw Sociaal Contract +2,0 procentpunt |
| Waterlands Welzijn 1446 CX | 1.015 | #28 · 1,9% | 0,0099% | PVV (39%) | PVV +6,2 procentpunt |
| Clup Welzijn Woonstate 1448 PJ | 971 | #29 · 1,8% | 0,0094% | PVV (34%) | VVD +4,5 procentpunt |
| De Zorgcirkel De Viervorst 1441 HC | 941 | #30 · 1,7% | 0,0092% | PVV (35%) | PVV +2,9 procentpunt |
| Oec. Basisschool 't Prisma 1442 WN | 887 | #31 · 1,6% | 0,0086% | PVV (32%) | VVD −8,0 procentpunt |
| De Zorgcirkel Zuidland 1448 NL | 879 | #32 · 1,6% | 0,0085% | PVV (31%) | Nieuw Sociaal Contract +1,9 procentpunt |
| Verzorgingshuis De Tien Gemeenten 1442 AA | 878 | #33 · 1,6% | 0,0085% | PVV (25%) | PVV −7,1 procentpunt |
| Dalton Kindcentrum Het Parelhof 1445 HC | 856 | #34 · 1,6% | 0,0083% | PVV (41%) | PVV +8,8 procentpunt |
| Obs De Delta Delfland 1447 AV | 851 | #35 · 1,6% | 0,0083% | PVV (39%) | PVV +6,8 procentpunt |
| Wijkcentrum De Inval 1444 HV | 814 | #36 · 1,5% | 0,0079% | PVV (29%) | PVV −4,0 procentpunt |
| Stadhuis 2 (ingang hal) 1441 DM | 743 | #37 · 1,4% | 0,0072% | PVV (25%) | PVV −7,4 procentpunt |
| Stadhuis 1 (midden hal) 1441 DM | 713 | #38 · 1,3% | 0,0069% | PVV (27%) | PVV −5,8 procentpunt |
| Bets Frijlingschool 1442 EC | 701 | #39 · 1,3% | 0,0068% | PVV (31%) | VVD −3,7 procentpunt |
| Obs Noorderlicht 1445 NM | 661 | #40 · 1,2% | 0,0064% | PVV (40%) | PVV +7,2 procentpunt |
| Brasserie De Kerckhaen 1464 NG | 655 | #41 · 1,2% | 0,0064% | BBB (26%) | BBB +22,2 procentpunt |
| Obs Wheermolen 1443 XA | 647 | #42 · 1,2% | 0,0063% | PVV (34%) | VVD −10,0 procentpunt |
| Obs De Bonte Klaver 1463 HC | 518 | #43 · 0,9% | 0,0050% | PVV (23%) | BBB +17,0 procentpunt |
| Werkom 1446 VE | 460 | #44 · 0,8% | 0,0045% | PVV (38%) | PVV +5,6 procentpunt |
| Mobiel Stembureau Verkiezingsbus 1447 WB | 446 | #45 · 0,8% | 0,0043% | PVV (33%) | VVD +1,6 procentpunt |
| Obs De Delta Beethoven 1447 RS | 336 | #46 · 0,6% | 0,0033% | PVV (42%) | PVV +9,5 procentpunt |
| Prinsenstichting Eetcafé De Prins 1444 JE | 270 | #47 · 0,5% | 0,0026% | PVV (29%) | GroenLinks-PvdA +4,6 procentpunt |
Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen.
De uitslag van Purmerend per partij
Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.