Uitslag per stembureau in Lingewaard (2022)
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 telde Lingewaard 27 stembureaus. Het zwaarste stembureau, Theaterkerk, leverde 8,3% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 22%.
Bekijk de uitslag per wijk in Lingewaard
Wat valt op
- 3 van de 27 stembureaus (11%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 18% van de stembureaus.
- 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 0%.
- Ongeldige en blanco stemmen: 0,36% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,55%).
Opvallende stembureaus
- Zwaarste stembureau: Theaterkerk 8,3% van de stemmen
- Lichtste stembureau: Mobiel stembureau 0,3% van de stemmen
- Meest afwijkend stemgedrag: Ontmoetingscentrum Doornenburg (ma 14-03-2022) Lokaal Belang Lingewaard +24,2 procentpunt
- Meeste ongeldige en blanco stemmen: Mobiel stembureau 1,6% van de stembiljetten
Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten
Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.
Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst
| Stembureau | Toegelaten kiezers | Aandeel opkomst | Geldige stemmen | Gewicht gemeente | Gewicht landelijk | Grootste partij | Wijkt het meest af | Ongeldig/blanco | Telverschil |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Theaterkerk 6681 AE | 1.623 | 8,3% | 1.615 | #1 · 8,3% | 0,0234% | GROENLINKS (18%) | Lokaal Belang Lingewaard −6,9 procentpunt | 8 (0,5%) | 0 |
| Medisch Centrum Loovelden 6852 RL | 1.345 | 6,9% | 1.342 | #2 · 6,9% | 0,0195% | VVD (24%) | VVD +7,4 procentpunt | 3 (0,2%) | 0 |
| Voormalige raadzaal 6851 BM | 1.341 | 6,9% | 1.339 | #3 · 6,9% | 0,0194% | Lokaal Belang Lingewaard (15%) | lingewaard.NU +3,2 procentpunt | 4 (0,3%) | +2 |
| De Valom 6851 DH | 1.217 | 6,2% | 1.213 | #4 · 6,2% | 0,0176% | VVD (23%) | VVD +7,2 procentpunt | 4 (0,3%) | 0 |
| Sporthal De Brink 1 6852 DW | 1.030 | 5,3% | 1.028 | #5 · 5,3% | 0,0149% | GROENLINKS (17%) | VVD −5,1 procentpunt | 2 (0,2%) | 0 |
| S.K.C. De Leemhof 6691 AV | 970 | 5,0% | 962 | #6 · 5,0% | 0,0139% | Lokaal Belang Lingewaard (26%) | Lokaal Belang Lingewaard +9,2 procentpunt | 8 (0,8%) | 0 |
| Dorpshuis Angeren 6687 BP | 929 | 4,8% | 921 | #7 · 4,7% | 0,0134% | lingewaard.NU (26%) | lingewaard.NU +15,4 procentpunt | 8 (0,9%) | 0 |
| Cultureel centrum de Kinkel 2 6681 AK | 907 | 4,7% | 907 | #8 · 4,7% | 0,0132% | GROENLINKS (21%) | GROENLINKS +7,7 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| De Valom (di 15-03-2022) 6851 DH | 896 | 4,6% | 894 | #9 · 4,6% | 0,0130% | VVD (20%) | lingewaard.NU +5,2 procentpunt | 1 (0,1%) | −1 |
| Sporthal De Brink 2 6852 DW | 813 | 4,2% | 810 | #10 · 4,2% | 0,0117% | GROENLINKS (20%) | VVD −6,8 procentpunt | 3 (0,4%) | 0 |
| De Klok Horeca 6691 BK | 797 | 4,1% | 795 | #11 · 4,1% | 0,0115% | Lokaal Belang Lingewaard (31%) | Lokaal Belang Lingewaard +14,0 procentpunt | 2 (0,3%) | 0 |
| Gemeentehuis (di 15-03-2022) 6681 BJ | 773 | 4,0% | 768 | #12 · 4,0% | 0,0111% | VVD (19%) | Lokaal Belang Lingewaard −4,9 procentpunt | 5 (0,6%) | 0 |
| Cultureel centrum de Kinkel 1 6681 AK | 760 | 3,9% | 756 | #13 · 3,9% | 0,0110% | VVD (19%) | Lokaal Belang Lingewaard −6,5 procentpunt | 5 (0,7%) | 0 |
| Ontmoetingscentrum Doornenburg 6686 BS | 725 | 3,7% | 723 | #14 · 3,7% | 0,0105% | Lokaal Belang Lingewaard (30%) | Lokaal Belang Lingewaard +13,0 procentpunt | 2 (0,3%) | 0 |
| De Valom (ma 14-03-2022) 6851 DH | 673 | 3,5% | 670 | #15 · 3,5% | 0,0097% | VVD (20%) | Lokaal Belang Lingewaard −4,5 procentpunt | 3 (0,4%) | 0 |
| Dorpshuis De Tichel 6685 BC | 663 | 3,4% | 662 | #16 · 3,4% | 0,0096% | B06 (28%) | B06 +19,0 procentpunt | 1 (0,2%) | 0 |
| Sporthal De Bongerd 6681 CD | 634 | 3,3% | 633 | #17 · 3,3% | 0,0092% | GROENLINKS (18%) | Lokaal Belang Lingewaard −7,3 procentpunt | 1 (0,2%) | 0 |
| De Klok Horeca (di 15-03-2022) 6691 BK | 556 | 2,9% | 552 | #18 · 2,8% | 0,0080% | Lokaal Belang Lingewaard (25%) | Lokaal Belang Lingewaard +8,8 procentpunt | 3 (0,5%) | −1 |
| Gemeentehuis (ma 14-03-2022) 6681 BJ | 471 | 2,4% | 467 | #19 · 2,4% | 0,0068% | VVD (16%) | Lokaal Belang Lingewaard −7,4 procentpunt | 4 (0,8%) | 0 |
| Schuttersgebouw 6686 BS | 443 | 2,3% | 442 | #20 · 2,3% | 0,0064% | Lokaal Belang Lingewaard (33%) | Lokaal Belang Lingewaard +16,9 procentpunt | 1 (0,2%) | 0 |
| De Klok Horeca (ma 14-03-2022) 6691 BK | 395 | 2,0% | 395 | #21 · 2,0% | 0,0057% | Lokaal Belang Lingewaard (27%) | Lokaal Belang Lingewaard +10,2 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| 't Koelhuis 6851 NB | 383 | 2,0% | 382 | #22 · 2,0% | 0,0055% | lingewaard.NU (18%) | lingewaard.NU +7,3 procentpunt | 1 (0,3%) | 0 |
| Gemeenschapshuis Huissen Zand 6851 GL | 368 | 1,9% | 368 | #23 · 1,9% | 0,0053% | lingewaard.NU (23%) | lingewaard.NU +13,2 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Dorpshuis Angeren (di 15-03-2022) 6687 BP | 315 | 1,6% | 314 | #24 · 1,6% | 0,0046% | lingewaard.NU (27%) | lingewaard.NU +16,9 procentpunt | 1 (0,3%) | 0 |
| Sporthal Walburgen 6691 CM | 214 | 1,1% | 214 | #25 · 1,1% | 0,0031% | Lokaal Belang Lingewaard (27%) | Lokaal Belang Lingewaard +10,0 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Ontmoetingscentrum Doornenburg (ma 14-03-2022) 6686 BS | 179 | 0,9% | 179 | #26 · 0,9% | 0,0026% | Lokaal Belang Lingewaard (41%) | Lokaal Belang Lingewaard +24,2 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Mobiel stembureau 6681 BJ | 63 | 0,3% | 62 | #27 · 0,3% | 0,0009% | CDA (29%) | CDA +20,4 procentpunt | 1 (1,6%) | 0 |
Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Lingewaard dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.
De uitslag van Lingewaard per partij
Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.