Stembureau De Valom in Lingewaard (2022)
Postcode 6851 DH · Wijk Huissen
Hier waren 1.217 kiezers toegelaten (6,2% van alle toegelaten kiezers in Lingewaard) en zijn 1.213 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 23,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 283 | 23,3% | 16,2% | +7,2 pp | 9,0% |
| Lokaal Belang Lingewaard | 199 | 16,4% | 16,6% | −0,2 pp | 6,2% |
| lingewaard.NU | 190 | 15,7% | 10,2% | +5,4 pp | 9,6% |
| B06 | 128 | 10,6% | 8,8% | +1,7 pp | 7,5% |
| GROENLINKS | 122 | 10,1% | 13,2% | −3,1 pp | 4,8% |
| D66 | 73 | 6,0% | 8,4% | −2,3 pp | 4,5% |
| CDA | 69 | 5,7% | 8,6% | −2,9 pp | 4,1% |
| SP | 53 | 4,4% | 8,6% | −4,2 pp | 3,2% |
| PvdA | 44 | 3,6% | 6,0% | −2,4 pp | 3,8% |
| LFS | 43 | 3,5% | 1,9% | +1,6 pp | 11,4% |
| Gin gezeur we gaon d'r veur | 9 | 0,7% | 1,6% | −0,8 pp | 3,0% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Lingewaard, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Nick Hubers (VVD) · 150 stemmen · 12,4% van alle stemmen hier
- Johan Sluiter (Lokaal Belang Lingewaard) · 106 stemmen · 8,7% van alle stemmen hier
- Theo Janssen (lingewaard.NU) · 97 stemmen · 8,0% van alle stemmen hier
- Patrick Hegeman (B06) · 86 stemmen · 7,1% van alle stemmen hier
- Inge Sloot (GROENLINKS) · 78 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
- Sietze Braam (VVD) · 38 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Matthew van de Woerdt (VVD) · 33 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Carla Claassen (SP) · 31 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Maarten van den Bos (PvdA) · 31 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Frans Schut (LFS) · 30 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Aart Slob (CDA) · 29 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Patty Lentjes (VVD) · 28 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Boukje Raes (CDA) · 26 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Léon Dekkers (D66) · 24 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Marijke van Aalten (lingewaard.NU) · 21 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +7,2 pp meer dan gemiddeld in Lingewaard.
- Qua gewicht is dit het 4e van de 27 stembureaus: 6,2% van alle geldige stemmen in Lingewaard en 0,0176% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 16 stemmen in Lingewaard komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 1.064 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 153 |
| Toegelaten kiezers | 1.217 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.217 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 4 (0,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,33% van de stembiljetten, tegen 0,36% in Lingewaard en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Lingewaard
- Voormalige raadzaal 1.339 stemmen · Lokaal Belang Lingewaard 15%
- Sporthal De Brink 1 1.028 stemmen · GROENLINKS 17%
- Medisch Centrum Loovelden 1.342 stemmen · VVD 24%
- S.K.C. De Leemhof 962 stemmen · Lokaal Belang Lingewaard 26%
- Theaterkerk 1.615 stemmen · GROENLINKS 18%
- Dorpshuis Angeren 921 stemmen · lingewaard.NU 26%
Alle stembureaus in Lingewaard
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.