Stembureau De Klok Horeca in Lingewaard (2022)
Postcode 6691 BK · Wijk Gendt
Hier waren 797 kiezers toegelaten (4,1% van alle toegelaten kiezers in Lingewaard) en zijn 795 geldige stemmen uitgebracht. Lokaal Belang Lingewaard werd hier de grootste met 30,6% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Lokaal Belang Lingewaard | 243 | 30,6% | 16,6% | +14,0 pp | 7,5% |
| VVD | 118 | 14,8% | 16,2% | −1,3 pp | 3,8% |
| CDA | 90 | 11,3% | 8,6% | +2,7 pp | 5,4% |
| Gin gezeur we gaon d'r veur | 67 | 8,4% | 1,6% | +6,9 pp | 22,2% |
| GROENLINKS | 60 | 7,5% | 13,2% | −5,6 pp | 2,4% |
| B06 | 50 | 6,3% | 8,8% | −2,5 pp | 2,9% |
| lingewaard.NU | 47 | 5,9% | 10,2% | −4,3 pp | 2,4% |
| SP | 46 | 5,8% | 8,6% | −2,8 pp | 2,8% |
| PvdA | 37 | 4,7% | 6,0% | −1,4 pp | 3,2% |
| D66 | 34 | 4,3% | 8,4% | −4,1 pp | 2,1% |
| LFS | 3 | 0,4% | 1,9% | −1,6 pp | 0,8% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Lingewaard, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- René Derksen (Lokaal Belang Lingewaard) · 112 stemmen · 14,1% van alle stemmen hier
- Brent Geveling (Lokaal Belang Lingewaard) · 58 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
- Theo Aaldering (VVD) · 47 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
- R.A.A. Haan (Gin gezeur we gaon d'r veur) · 36 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Aart Slob (CDA) · 35 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Niek Milder (CDA) · 30 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Marijke van Aalten (lingewaard.NU) · 29 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Nick Hubers (VVD) · 26 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Carla Claassen (SP) · 26 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Johan Sluiter (Lokaal Belang Lingewaard) · 24 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Inge Sloot (GROENLINKS) · 24 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Maarten van den Bos (PvdA) · 22 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Sanne Witjes (Lokaal Belang Lingewaard) · 15 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Ben Geurtz (B06) · 15 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Niels Sparnaaij (VVD) · 14 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Lokaal Belang Lingewaard haalde hier +14,0 pp meer dan gemiddeld in Lingewaard.
- Qua gewicht is dit het 11e van de 27 stembureaus: 4,1% van alle geldige stemmen in Lingewaard en 0,0115% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 24 stemmen in Lingewaard komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 721 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 76 |
| Toegelaten kiezers | 797 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 797 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,25% van de stembiljetten, tegen 0,36% in Lingewaard en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Lingewaard
- Sporthal De Brink 2 810 stemmen · GROENLINKS 20%
- Gemeentehuis (di 15-03-2022) 768 stemmen · VVD 19%
- De Valom (di 15-03-2022) 894 stemmen · VVD 20%
- Cultureel centrum de Kinkel 1 756 stemmen · VVD 19%
- Cultureel centrum de Kinkel 2 907 stemmen · GROENLINKS 21%
- Ontmoetingscentrum Doornenburg 723 stemmen · Lokaal Belang Lingewaard 30%
Alle stembureaus in Lingewaard
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.