Uitslag per stembureau in Heerlen (2022)
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 telde Heerlen 61 stembureaus. Het zwaarste stembureau, Stembureau Gemeenschapshuis Caumerbron, leverde 3,8% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 11%.
Bekijk de uitslag per wijk in Heerlen
Wat valt op
- 17 van de 61 stembureaus (28%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 18% van de stembureaus.
- 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 0%.
- Ongeldige en blanco stemmen: 0,53% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,55%).
Opvallende stembureaus
- Zwaarste stembureau: Stembureau Gemeenschapshuis Caumerbron 3,8% van de stemmen
- Lichtste stembureau: Stembureau Mobiel stembureau 1 0,3% van de stemmen
- Meest afwijkend stemgedrag: Stembureau BMV Maria-Gewanden Partij Hoensbroeks Belang +31,2 procentpunt
- Meeste ongeldige en blanco stemmen: Stembureau Ouderencentrum Butting Inn 1,3% van de stembiljetten
Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten
Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.
Stembureaus met een opvallende telling
| Stembureau | Stemmen | Wat is er gemeld |
|---|---|---|
| Stembureau Zalencentrum 't Leiehoes | 940 | Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,2%) |
| Stembureau Gemeenschapshuis Heksenberg | 921 | Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,1%) |
| Stembureau De Twee Gezusters | 623 | Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,3%) |
Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst
| Stembureau | Toegelaten kiezers | Aandeel opkomst | Geldige stemmen | Gewicht gemeente | Gewicht landelijk | Grootste partij | Wijkt het meest af | Ongeldig/blanco | Telverschil |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Stembureau Gemeenschapshuis Caumerbron 6418 CV | 1.173 | 3,8% | 1.170 | #1 · 3,8% | 0,0170% | OPH (24%) | Partij Hoensbroeks Belang −5,9 procentpunt | 3 (0,3%) | 0 |
| Stembureau A gene Bek 6417 TZ | 1.105 | 3,6% | 1.099 | #2 · 3,6% | 0,0159% | OPH (26%) | OPH +6,4 procentpunt | 4 (0,4%) | −2 |
| Stembureau BMV Molenberg 6416 CC | 1.058 | 3,5% | 1.048 | #3 · 3,4% | 0,0152% | SP (18%) | Partij Hoensbroeks Belang −5,8 procentpunt | 10 (0,9%) | 0 |
| Stembureau Gemeenschapshuis Welten 6419 CV | 1.010 | 3,3% | 1.002 | #4 · 3,3% | 0,0145% | OPH (40%) | OPH +20,5 procentpunt | 7 (0,7%) | −1 |
| Stembureau Zalencentrum 't Leiehoes 6415 VT | 951 | 3,1% | 940 | #5 · 3,1% | 0,0136% | SP (24%) | OPH −8,6 procentpunt | 11 (1,2%) | 0 |
| Stembureau Gemeenschapshuis Heksenberg 6414 BT | 931 | 3,0% | 921 | #6 · 3,0% | 0,0134% | CDA (21%) | CDA +10,3 procentpunt | 10 (1,1%) | 0 |
| Stembureau Stadhuis ingang Geleenstraat 6411 HP | 919 | 3,0% | 915 | #7 · 3,0% | 0,0133% | SP (17%) | Partij Hoensbroeks Belang −6,3 procentpunt | 4 (0,4%) | 0 |
| Stembureau Corneliushuis 6413 GN | 838 | 2,7% | 837 | #8 · 2,8% | 0,0121% | CDA (24%) | CDA +12,6 procentpunt | 2 (0,2%) | +1 |
| Stembureau Basisschool Windekind 6417 ES | 816 | 2,7% | 808 | #9 · 2,7% | 0,0117% | OPH (27%) | OPH +7,5 procentpunt | 8 (1,0%) | 0 |
| Stembureau Gemeenschapshuis Mariarade 6431 GB | 795 | 2,6% | 789 | #10 · 2,6% | 0,0114% | Partij Hoensbroeks Belang (27%) | Partij Hoensbroeks Belang +20,3 procentpunt | 6 (0,8%) | 0 |
| Stembureau MEE Zuid-Limburg 6419 BT | 789 | 2,6% | 786 | #11 · 2,6% | 0,0114% | OPH (34%) | OPH +14,8 procentpunt | 2 (0,3%) | −1 |
| Stembureau Ons Trefcentrum 6433 CZ | 737 | 2,4% | 734 | #12 · 2,4% | 0,0106% | Partij Hoensbroeks Belang (37%) | Partij Hoensbroeks Belang +31,2 procentpunt | 3 (0,4%) | 0 |
| Stembureau Cultuurhuis Heerlen 6412 CD | 695 | 2,3% | 691 | #13 · 2,3% | 0,0100% | SP (25%) | SP +7,2 procentpunt | 3 (0,4%) | −1 |
| Stembureau Grotius College 6417 BM | 691 | 2,3% | 690 | #14 · 2,3% | 0,0100% | OPH (17%) | VVD +8,5 procentpunt | 2 (0,3%) | +1 |
| Stembureau SamSam 6412 EN | 690 | 2,3% | 686 | #15 · 2,3% | 0,0099% | SP (27%) | SP +9,8 procentpunt | 4 (0,6%) | 0 |
| Stembureau Trefcentrum 't Loon 6411 TR | 675 | 2,2% | 675 | #16 · 2,2% | 0,0098% | SP (23%) | Partij Hoensbroeks Belang −6,0 procentpunt | 1 (0,1%) | +1 |
| Stembureau Buurtcentrum de Koffiepot 6433 AJ | 661 | 2,2% | 661 | #17 · 2,2% | 0,0096% | Partij Hoensbroeks Belang (26%) | Partij Hoensbroeks Belang +19,3 procentpunt | 1 (0,2%) | +1 |
| Stembureau A gene Bek 6417 TZ | 661 | 2,2% | 658 | #18 · 2,2% | 0,0095% | OPH (31%) | OPH +12,1 procentpunt | 3 (0,5%) | 0 |
| Stembureau Stadhuis ingang Geleenstraat (15/3) 6411 HP | 636 | 2,1% | 636 | #19 · 2,1% | 0,0092% | OPH (28%) | OPH +8,6 procentpunt | 1 (0,2%) | +1 |
| Stembureau De Twee Gezusters 6411 GT | 631 | 2,1% | 623 | #20 · 2,0% | 0,0090% | OPH (28%) | OPH +8,9 procentpunt | 8 (1,3%) | 0 |
| Stembureau Amicitia 6431 LG | 624 | 2,0% | 621 | #21 · 2,0% | 0,0090% | Partij Hoensbroeks Belang (28%) | Partij Hoensbroeks Belang +21,5 procentpunt | 4 (0,6%) | +1 |
| Stembureau Vitalis Parc Imstenrade 6418 PP | 610 | 2,0% | 610 | #22 · 2,0% | 0,0088% | OPH (31%) | OPH +12,3 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau BMV Maria-Gewanden 6432 CP | 578 | 1,9% | 578 | #23 · 1,9% | 0,0084% | Partij Hoensbroeks Belang (38%) | Partij Hoensbroeks Belang +31,2 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau Buurtcentrum 't Heitje 6414 EW | 572 | 1,9% | 567 | #24 · 1,9% | 0,0082% | SP (20%) | OPH −8,1 procentpunt | 5 (0,9%) | 0 |
| Stembureau Gemeenschapshuis Caumerbron 6418 CV | 554 | 1,8% | 550 | #25 · 1,8% | 0,0080% | OPH (25%) | SP +7,2 procentpunt | 5 (0,9%) | +1 |
| Stembureau Ouderencentrum Weijenberg 6431 AZ | 538 | 1,8% | 537 | #26 · 1,8% | 0,0078% | Partij Hoensbroeks Belang (28%) | Partij Hoensbroeks Belang +21,6 procentpunt | 3 (0,6%) | +2 |
| Stembureau Poppodium Nieuw Nor 6411 KC | 498 | 1,6% | 498 | #27 · 1,6% | 0,0072% | SP (25%) | OPH −9,8 procentpunt | 1 (0,2%) | +1 |
| Stembureau BMV Aldenhof 6431 JL | 491 | 1,6% | 490 | #28 · 1,6% | 0,0071% | Partij Hoensbroeks Belang (33%) | Partij Hoensbroeks Belang +26,5 procentpunt | 1 (0,2%) | 0 |
| Stembureau A gene Bek 6417 TZ | 488 | 1,6% | 488 | #29 · 1,6% | 0,0071% | OPH (32%) | OPH +12,6 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau Café Admiraal 6418 CB | 485 | 1,6% | 483 | #30 · 1,6% | 0,0070% | OPH (26%) | OPH +6,5 procentpunt | 2 (0,4%) | 0 |
| Stembureau Corneliushuis 6413 GN | 488 | 1,6% | 482 | #31 · 1,6% | 0,0070% | CDA (27%) | CDA +15,9 procentpunt | 6 (1,2%) | 0 |
| Stembureau Wijkpunt Peter Schunck 6418 XL | 471 | 1,5% | 468 | #32 · 1,5% | 0,0068% | OPH (31%) | OPH +11,8 procentpunt | 3 (0,6%) | 0 |
| Stembureau Basisschool Mijn Spoor 6413 LZ | 452 | 1,5% | 452 | #33 · 1,5% | 0,0066% | SP (23%) | OPH −7,5 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau Ouderencentrum Butting Inn 6431 JK | 454 | 1,5% | 448 | #34 · 1,5% | 0,0065% | Partij Hoensbroeks Belang (26%) | Partij Hoensbroeks Belang +20,0 procentpunt | 6 (1,3%) | 0 |
| Stembureau Stadhuis ingang Geleenstraat (14/3) 6411 HP | 448 | 1,5% | 445 | #35 · 1,5% | 0,0065% | OPH (24%) | Partij Hoensbroeks Belang −6,1 procentpunt | 3 (0,7%) | 0 |
| Stembureau Buurthuis Beersdal 6412 PP | 418 | 1,4% | 417 | #36 · 1,4% | 0,0060% | CDA (22%) | CDA +10,5 procentpunt | 1 (0,2%) | 0 |
| Stembureau Sporthal In de Biessen 6433 AZ | 375 | 1,2% | 374 | #37 · 1,2% | 0,0054% | Partij Hoensbroeks Belang (30%) | Partij Hoensbroeks Belang +24,2 procentpunt | 1 (0,3%) | 0 |
| Stembureau Gemeenschapshuis Caumerbron 6418 CV | 370 | 1,2% | 370 | #38 · 1,2% | 0,0054% | OPH (32%) | OPH +12,4 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau Sporthal Varenbeuk 6414 NL | 362 | 1,2% | 362 | #39 · 1,2% | 0,0052% | SP (20%) | OPH −10,4 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau Scouting St. Jan Baptist 6415 JN | 351 | 1,1% | 347 | #40 · 1,1% | 0,0050% | SP (39%) | SP +21,0 procentpunt | 4 (1,1%) | 0 |
| Stembureau Gemeenschapshuis het Juphuis 6412 XM | 348 | 1,1% | 344 | #41 · 1,1% | 0,0050% | SP (26%) | SP +8,6 procentpunt | 4 (1,1%) | 0 |
| Stembureau Ouderencentrum Vogelsanck 6413 HV | 314 | 1,0% | 311 | #42 · 1,0% | 0,0045% | SP (24%) | CDA +10,5 procentpunt | 4 (1,3%) | +1 |
| Stembureau Corneliushuis 6413 GN | 315 | 1,0% | 310 | #43 · 1,0% | 0,0045% | CDA (33%) | CDA +21,5 procentpunt | 3 (1,0%) | −2 |
| Stembureau Sporthal In de Biessen 6433 AZ | 287 | 0,9% | 284 | #44 · 0,9% | 0,0041% | Partij Hoensbroeks Belang (33%) | Partij Hoensbroeks Belang +27,1 procentpunt | 3 (1,0%) | 0 |
| Stembureau Sporthal Vullingsweg 6418 HS | 270 | 0,9% | 269 | #45 · 0,9% | 0,0039% | OPH (20%) | Partij Hoensbroeks Belang −6,3 procentpunt | 1 (0,4%) | 0 |
| Stembureau Sporthal In de Biessen 6433 AZ | 261 | 0,9% | 259 | #46 · 0,9% | 0,0038% | Partij Hoensbroeks Belang (25%) | Partij Hoensbroeks Belang +19,2 procentpunt | 2 (0,8%) | 0 |
| Stembureau Ouderencentrum Hooghendael 6413 ER | 258 | 0,8% | 258 | #47 · 0,8% | 0,0037% | CDA (35%) | CDA +23,8 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau Dienstencentrum Schandelen 6412 WG | 248 | 0,8% | 247 | #48 · 0,8% | 0,0036% | SP (35%) | SP +17,7 procentpunt | 1 (0,4%) | 0 |
| Stembureau Sporthal Palemig 6415 SB | 237 | 0,8% | 235 | #49 · 0,8% | 0,0034% | SP (23%) | OPH −7,3 procentpunt | 3 (1,3%) | +1 |
| Stembureau Mobiel stembureau 2 6411 NZ | 218 | 0,7% | 216 | #50 · 0,7% | 0,0031% | OPH (28%) | OPH +9,0 procentpunt | 2 (0,9%) | 0 |
| Stembureau SamSam 6412 EN | 198 | 0,6% | 197 | #51 · 0,6% | 0,0029% | SP (26%) | SP +8,8 procentpunt | 0 (0,0%) | −1 |
| Stembureau Sportcafé 't Volkshuis 6413 PV | 196 | 0,6% | 196 | #52 · 0,6% | 0,0028% | CDA (31%) | CDA +19,5 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau Touringcar 6416 SG | 189 | 0,6% | 189 | #53 · 0,6% | 0,0027% | Partij Hoensbroeks Belang (20%) | Partij Hoensbroeks Belang +13,8 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau Sporthal Palemig 6415 SB | 190 | 0,6% | 188 | #54 · 0,6% | 0,0027% | SP (26%) | SP +8,5 procentpunt | 2 (1,1%) | 0 |
| Stembureau Sporthal Varenbeuk 6414 NL | 173 | 0,6% | 173 | #55 · 0,6% | 0,0025% | CDA (22%) | CDA +10,9 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau Brightlands 6411 CR | 164 | 0,5% | 164 | #56 · 0,5% | 0,0024% | OPH (23%) | Jongerenpartij Heerlen +9,8 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau Sporthal Varenbeuk 6414 NL | 152 | 0,5% | 152 | #57 · 0,5% | 0,0022% | SP (24%) | CDA +10,0 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau SamSam 6412 EN | 145 | 0,5% | 145 | #58 · 0,5% | 0,0021% | SP (35%) | SP +17,6 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau Drive-in stemstraat | 129 | 0,4% | 129 | #59 · 0,4% | 0,0019% | Jongerenpartij Heerlen (16%) | Jongerenpartij Heerlen +9,0 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau Sporthal Palemig 6415 SB | 121 | 0,4% | 121 | #60 · 0,4% | 0,0018% | SP (27%) | SP +9,7 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau Mobiel stembureau 1 6419 PJ | 87 | 0,3% | 87 | #61 · 0,3% | 0,0013% | SP (24%) | SP +6,6 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Heerlen dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.
De uitslag van Heerlen per partij
Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.