Stembureau Stembureau Brightlands in Heerlen (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 6411 CR · Wijk Heerlen-Centrum

Hier waren 164 kiezers toegelaten (0,5% van alle toegelaten kiezers in Heerlen) en zijn 164 geldige stemmen uitgebracht. OPH werd hier de grootste met 22,6% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
OPH 37 22,6% 19,2% +3,4 pp 0,6%
Jongerenpartij Heerlen 28 17,1% 7,3% +9,8 pp 1,3%
SP 19 11,6% 17,6% −6,0 pp 0,4%
VVD 18 11,0% 6,1% +4,9 pp 1,0%
PvdA 12 7,3% 3,1% +4,2 pp 1,3%
Hart Leers 11 6,7% 3,7% +3,0 pp 1,0%
D66 11 6,7% 5,0% +1,7 pp 0,7%
CDA 9 5,5% 11,1% −5,6 pp 0,3%
GROENLINKS 7 4,3% 4,1% +0,1 pp 0,6%
Partij voor de Dieren 6 3,7% 4,3% −0,7 pp 0,5%
Partij Hoensbroeks Belang 2 1,2% 6,3% −5,1 pp 0,1%
Stadspartij 2 1,2% 2,2% −0,9 pp 0,3%
PVV 2 1,2% 5,3% −4,1 pp 0,1%
JEZUS LEEFT 0 0,0% 0,5% −0,5 pp 0,0%
Forum voor Democratie 0 0,0% 4,3% −4,3 pp 0,0%
Blanco0Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Heerlen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Maureen Butink (Jongerenpartij Heerlen) · 13 stemmen · 7,9% van alle stemmen hier
  2. Fred Askamp (OPH) · 12 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
  3. Jordy Clemens (SP) · 10 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
  4. Adriane Keulen (OPH) · 9 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
  5. Jesse Linssen (Jongerenpartij Heerlen) · 9 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
  6. Theo de Groot (OPH) · 6 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
  7. Henk Verreck (PvdA) · 6 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
  8. Roel Leers (Hart Leers) · 5 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  9. Martin de Beer (VVD) · 5 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  10. Arlette Vrusch (SP) · 4 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  11. Ron Crombaghs (VVD) · 4 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  12. Trudy Janssen (OPH) · 3 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  13. Marco Peters (CDA) · 3 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  14. Tom Dragstra (D66) · 3 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  15. Tahir Nefjodov (GROENLINKS) · 3 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Jongerenpartij Heerlen haalde hier +9,8 pp meer dan gemiddeld in Heerlen.
  • Qua gewicht is dit het 56e van de 61 stembureaus: 0,5% van alle geldige stemmen in Heerlen en 0,0024% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 186 stemmen in Heerlen komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen147
Geldige volmachtbewijzen17
Toegelaten kiezers164
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)164
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig0 (0,0%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,53% in Heerlen en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Heerlen

Alle stembureaus in Heerlen

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.