Stembureau Stembureau A gene Bek in Heerlen (2022)
Postcode 6417 TZ · Wijk Bekkerveld - Aarveld
Hier waren 661 kiezers toegelaten (2,2% van alle toegelaten kiezers in Heerlen) en zijn 658 geldige stemmen uitgebracht. OPH werd hier de grootste met 31,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| OPH | 206 | 31,3% | 19,2% | +12,1 pp | 3,5% |
| SP | 119 | 18,1% | 17,6% | +0,5 pp | 2,2% |
| Jongerenpartij Heerlen | 49 | 7,4% | 7,3% | +0,2 pp | 2,2% |
| VVD | 46 | 7,0% | 6,1% | +0,9 pp | 2,5% |
| CDA | 43 | 6,5% | 11,1% | −4,5 pp | 1,3% |
| D66 | 40 | 6,1% | 5,0% | +1,1 pp | 2,6% |
| GROENLINKS | 38 | 5,8% | 4,1% | +1,6 pp | 3,0% |
| Partij voor de Dieren | 36 | 5,5% | 4,3% | +1,1 pp | 2,7% |
| PvdA | 33 | 5,0% | 3,1% | +1,9 pp | 3,5% |
| Hart Leers | 21 | 3,2% | 3,7% | −0,5 pp | 1,9% |
| Forum voor Democratie | 13 | 2,0% | 4,3% | −2,3 pp | 1,0% |
| PVV | 6 | 0,9% | 5,3% | −4,4 pp | 0,4% |
| Stadspartij | 5 | 0,8% | 2,2% | −1,4 pp | 0,8% |
| Partij Hoensbroeks Belang | 2 | 0,3% | 6,3% | −6,0 pp | 0,1% |
| JEZUS LEEFT | 1 | 0,2% | 0,5% | −0,3 pp | 0,7% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Heerlen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Jordy Clemens (SP) · 51 stemmen · 7,8% van alle stemmen hier
- Adriane Keulen (OPH) · 43 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
- Loek Damen (OPH) · 35 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Jan Bertholet (OPH) · 32 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Martin de Beer (VVD) · 23 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Elian Géron (Partij voor de Dieren) · 23 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Maureen Butink (Jongerenpartij Heerlen) · 21 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Peter Kastrop (OPH) · 20 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Rolf Rozestraten (OPH) · 20 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Tahir Nefjodov (GROENLINKS) · 18 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Tom Dragstra (D66) · 16 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Timoer Reijnders (SP) · 15 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Theo de Groot (OPH) · 15 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Roel Leers (Hart Leers) · 14 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Henk Verreck (PvdA) · 13 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: OPH haalde hier +12,1 pp meer dan gemiddeld in Heerlen.
- Qua gewicht is dit het 18e van de 61 stembureaus: 2,2% van alle geldige stemmen in Heerlen en 0,0095% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 46 stemmen in Heerlen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 600 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 61 |
| Toegelaten kiezers | 661 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 661 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,5%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,45% van de stembiljetten, tegen 0,53% in Heerlen en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Heerlen
- Stembureau Buurtcentrum de Koffiepot 661 stemmen · Partij Hoensbroeks Belang 26%
- Stembureau Stadhuis ingang Geleenstraat (15/3) 636 stemmen · OPH 28%
- Stembureau Trefcentrum 't Loon 675 stemmen · SP 23%
- Stembureau De Twee Gezusters 623 stemmen · OPH 28%
- Stembureau SamSam 686 stemmen · SP 27%
- Stembureau Amicitia 621 stemmen · Partij Hoensbroeks Belang 28%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.