Stembureau Stembureau Sporthal Vullingsweg in Heerlen (2022)
Postcode 6418 HS · Wijk Heerlerbaan - Centrum
Hier waren 270 kiezers toegelaten (0,9% van alle toegelaten kiezers in Heerlen) en zijn 269 geldige stemmen uitgebracht. OPH werd hier de grootste met 19,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| OPH | 53 | 19,7% | 19,2% | +0,5 pp | 0,9% |
| SP | 44 | 16,4% | 17,6% | −1,2 pp | 0,8% |
| CDA | 33 | 12,3% | 11,1% | +1,2 pp | 1,0% |
| Jongerenpartij Heerlen | 24 | 8,9% | 7,3% | +1,7 pp | 1,1% |
| D66 | 17 | 6,3% | 5,0% | +1,3 pp | 1,1% |
| PVV | 17 | 6,3% | 5,3% | +1,0 pp | 1,0% |
| Partij voor de Dieren | 16 | 5,9% | 4,3% | +1,6 pp | 1,2% |
| VVD | 15 | 5,6% | 6,1% | −0,5 pp | 0,8% |
| Hart Leers | 13 | 4,8% | 3,7% | +1,2 pp | 1,2% |
| PvdA | 12 | 4,5% | 3,1% | +1,4 pp | 1,3% |
| Forum voor Democratie | 11 | 4,1% | 4,3% | −0,2 pp | 0,8% |
| GROENLINKS | 10 | 3,7% | 4,1% | −0,4 pp | 0,8% |
| Stadspartij | 4 | 1,5% | 2,2% | −0,7 pp | 0,6% |
| Partij Hoensbroeks Belang | 0 | 0,0% | 6,3% | −6,3 pp | 0,0% |
| JEZUS LEEFT | 0 | 0,0% | 0,5% | −0,5 pp | 0,0% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Heerlen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Jordy Clemens (SP) · 27 stemmen · 10,0% van alle stemmen hier
- Loek Damen (OPH) · 14 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Maureen Butink (Jongerenpartij Heerlen) · 14 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Adriane Keulen (OPH) · 12 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Marco Peters (CDA) · 12 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Wiel Gouders (OPH) · 10 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Amine Oulad Lmaroudia (D66) · 10 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Martin de Beer (VVD) · 9 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- S. Jacobs (Forum voor Democratie) · 9 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Mart Bosch (PVV) · 9 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Roel Leers (Hart Leers) · 8 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Elian Géron (Partij voor de Dieren) · 8 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Henk Verreck (PvdA) · 8 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Roel de Jong (CDA) · 6 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Peter Kastrop (OPH) · 5 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Partij Hoensbroeks Belang haalde hier −6,3 pp minder dan gemiddeld in Heerlen.
- Qua gewicht is dit het 45e van de 61 stembureaus: 0,9% van alle geldige stemmen in Heerlen en 0,0039% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 113 stemmen in Heerlen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 226 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 44 |
| Toegelaten kiezers | 270 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 270 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,4%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,37% van de stembiljetten, tegen 0,53% in Heerlen en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Heerlen
- Stembureau Sporthal In de Biessen 284 stemmen · Partij Hoensbroeks Belang 33%
- Stembureau Sporthal In de Biessen 259 stemmen · Partij Hoensbroeks Belang 25%
- Stembureau Corneliushuis 310 stemmen · CDA 33%
- Stembureau Ouderencentrum Hooghendael 258 stemmen · CDA 35%
- Stembureau Ouderencentrum Vogelsanck 311 stemmen · SP 24%
- Stembureau Dienstencentrum Schandelen 247 stemmen · SP 35%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.