Hoe stemde Hoogkerk e.o. in Groningen?
Met stembureaus in onder meer: Hoogkerk-Zuid, Kranenburg, Gravenburg, Hoogkerk Dorp
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 zijn bij de 7 stembureaus in Hoogkerk e.o. 5.056 geldige stemmen uitgebracht (4,4% van alle stemmen in Groningen). GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 18,0%. Vergeleken met heel Groningen scoorden CDA (+5,3 pp) en ChristenUnie (+4,4 pp) hier hoger en GroenLinks-PvdA (−7,0 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 911 | 18,0% | 25,0% | −7,0 pp |
| CDA | 623 | 12,3% | 7,0% | +5,3 pp |
| Stadspartij 100% voor Groningen | 531 | 10,5% | 7,0% | +3,5 pp |
| D66 | 488 | 9,7% | 12,3% | −2,7 pp |
| VVD | 478 | 9,5% | 8,9% | +0,5 pp |
| ChristenUnie | 415 | 8,2% | 3,8% | +4,4 pp |
| PVV | 355 | 7,0% | 3,2% | +3,9 pp |
| Forum voor Democratie | 341 | 6,7% | 3,7% | +3,0 pp |
| SP | 259 | 5,1% | 6,5% | −1,3 pp |
| Partij voor de Dieren | 217 | 4,3% | 8,1% | −3,8 pp |
| Partij voor het Noorden | 209 | 4,1% | 3,4% | +0,8 pp |
| Student en Stad | 96 | 1,9% | 7,5% | −5,6 pp |
| Volt | 57 | 1,1% | 2,6% | −1,5 pp |
| BBB | 48 | 0,9% | 0,6% | +0,4 pp |
| DURF | 28 | 0,6% | 0,4% | +0,1 pp |
| Blanco en ongeldig | 19 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | ||
Stembureaus in Hoogkerk e.o.
- Gabriël Woonzorgcentrum Hoogkerk-Zuid · 9744 KC · 1.039 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
- Clubhuis Kids United Kranenburg · 9727 DW · 856 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
- CBS Aquamarijn Gravenburg · 9746 BJ · 766 stemmen · GroenLinks-PvdA 20%
- CBS Aquamarijn Gravenburg · 9746 BJ · 762 stemmen · GroenLinks-PvdA 22%
- Sporthal Hoogkerk Hoogkerk-Zuid · 9744 AP · 566 stemmen · GroenLinks-PvdA 14%
- Sporthal Hoogkerk Hoogkerk-Zuid · 9744 AP · 549 stemmen · GroenLinks-PvdA 14%
- Dorpskerk Hoogkerk Dorp · 9745 ED · 518 stemmen · CDA 15%
Andere wijken in Groningen
- Centrum 19.240 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Midden-Zuid 10.720 stemmen · GroenLinks-PvdA 28%
- Oud-Zuid 10.620 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
- Haren-West e.o. 7.863 stemmen · GroenLinks-PvdA 23%
- Oud-West 7.270 stemmen · GroenLinks-PvdA 31%
- Oud-Noord 6.939 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
- Nieuw-Oost 6.901 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Nieuw-Noord 6.874 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
- Noordoost 6.357 stemmen · GroenLinks-PvdA 28%
- Nieuw-West 5.543 stemmen · GroenLinks-PvdA 23%
- Oud-Oost 5.188 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
- Zuidwest 4.985 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
- Ten Boer e.o. 2.964 stemmen · GroenLinks-PvdA 16%
- Haren-Oost e.o. 2.715 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
- Meerstad e.o. 2.015 stemmen · D66 21%
- Glimmen-Onnen-Noordlaren 1.713 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Zuidoost 1.189 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
- Ten Post e.o. 641 stemmen · GroenLinks-PvdA 13%
- Meerdorpen 550 stemmen · GroenLinks-PvdA 16%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.